Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свети ми лампата за маслото!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Свети ми лампата за маслото!!!

    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
    Не съм чувал досега гарнитура да е избила от по високо налягане на маслото.При студен двигател винаги има лошо мазане това всеки го знае.Май много книги четеш
    На твое място не бих се притеснявал. Има тооолкова много други неща за които не си чувал, но това не им пречи да съществуват
    Последно редактирано от GN2355; 13-01-10, 09:58.

    Коментар


    • До: Свети ми лампата за маслото!!!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ... на младежа, ...
      Благодаря за младежа Наистина ли така звуча
      На патерица, ЧРД! По-млад си от мен само с 11 години.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ... Колкото до натягането на байпаса на маслената помпа в Нива, то обикновено води не до избиване на гарнитура, а до счупване на задвижването на помпата. Проверено многократно. Има и редки случаи на пръснат корпус на маслен филтър ...
      Срещал съм само протекла гарнитура и изронени шлици на вала на помпата. И двата дефекта без да се "натяга" байпаса и със стандарният филтър. Все пак когато последно съм имал вземане даване с ВАЗ други филтри нямаше.

      Коментар


      • До: Свети ми лампата за маслото!!!

        Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
        Благодаря за младежа Наистина ли така звуча
        На патерица, ЧРД! По-млад си от мен само с 11 години.



        Срещал съм само протекла гарнитура и изронени шлици на вала на помпата. И двата дефекта без да се "натяга" байпаса и със стандарният филтър. Все пак когато последно съм имал вземане даване с ВАЗ други филтри нямаше.
        Значи да разбирам че неи пречи на гарнитурата по високото налягане.Щом си по голям повече си патил

        Коментар


        • От: До: Свети ми лампата за маслото!!!

          при светва ми лампата за маслото при ниски обороти при загрят двигател на ФИАТ.Може ли да ми помогнете ?

          Коментар


          • От: Свети ми лампата за маслото!!!

            Може и да ти помогнем. Ти какво направи дотук по въпроса?
            - Смени ли маслото?
            - Провери ли какви са оборотите на празен ход?
            - Измери ли компресия?
            - Измери ли реалното налягане с манометър?
            - Пробва ли да смениш датчика?

            Коментар


            • От: Свети ми лампата за маслото!!!

              Да не отварям нооовичка тееемица ще питам тук, на мен не ми свети лампата за маслото, най много да присветне няколко пъти на студен двигател, но пък налягането на маслото е на 2-3 атмосвери, до 4 не е стигало до сега, масло не гори грам от 1 година не е доливано, бистро е, сменяно е на 75 000 а сега е 83 000, някакво приста ойл, но какво и аз не знам.., филтъра на маслото е нов, поне на пръв поглед.., с 3 000 оборота е на 3 атмосвери, нормално ли е това или съм се вкарал в някакъв филм, че не се смазва добре ? Аз си мислех за датчиците да ги сменя 7-8 лева бяха 2та, но пък викам си да не е хвърлил кърпа двигателя ????
              П.П Ето и един клип на налягането на маслото: http://www.vbox7.com/play:57c513d7&start=89
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                Нормално е.

                Коментар


                • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Нормално е.
                  МЕРСИ браат
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                    Бобчо карай си колата,сменяй редовно маслото в мотора и това е.Е отвреме на време не е лошо един реглаж на клапани да се прави.За мен 1600 ВАЗ моторите излязоха много сполучливи-обикновено до 300-350 000км. не създават грижи-/това разбира се при що годе правилна експлоатация,т.е. без прегрявания и критични обороти на к.в./

                    Коментар


                    • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Бобчо карай си колата,сменяй редовно маслото в мотора и това е.Е отвреме на време не е лошо един реглаж на клапани да се прави.За мен 1600 ВАЗ моторите излязоха много сполучливи-обикновено до 300-350 000км. не създават грижи-/това разбира се при що годе правилна експлоатация,т.е. без прегрявания и критични обороти на к.в./
                      Маслото се сменя редовно, на мен ми се струва, че предишния собственик или и е правил основен ремонт или тази кола е толкова много запазена и километрите са и реални, защото като погледна от капачката за наливане на масло, разпределителния вал лъщи(може и да е сменян, не знам), от както е при нас от 1 година не сме го сменяли ние, но знам, че когато колата е издухала там кадето се вижда вала се образува едно като чернилка, не знам до колко е вярно ама... За предишния собственик ми разправят, че не е давал повече от 2ма души да се качат когато са ходели на лов, предишния собственик я е карал само по асфалт и чат пат по горите на лов.
                      МЕРСИ ЗА ОТГОВОРИТЕ
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                        За да изгуби капакът на разпределителния вал металния си цвят и да се покрие с чернилка, значи са пропуснати поне три смени на масло (ако е било истинско). Даже да е карана с М10, пак трябва поне една смяна да се пропусне.

                        Ако маслото се сменя редовно, чернилки отвътре не възникват.

                        Коментар


                        • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          За да изгуби капакът на разпределителния вал металния си цвят и да се покрие с чернилка, значи са пропуснати поне три смени на масло (ако е било истинско). Даже да е карана с М10, пак трябва поне една смяна да се пропусне.

                          Ако маслото се сменя редовно, чернилки отвътре не възникват.
                          Аха, мерси, еми значи затова наща лъщи та се пушек дига
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                            За да не пускам нова тема, да попитам. От няколко дни, като изляза от колата, на загрял мотор (работил 1-2 часа), усещам някаква странна миризма - нещо като миризма от маслен радиатор - не е гадна, не мирише на бензин, а на загрято масло. Друго, което забелязвам, е че при работещ загрян двигател, поставяйки ръката си зад ауспуха, се омазвам с някакви кафяви капки - прилича на вода смесена с мръсотия, не мирише на гориво или на масло конкретно.
                            Ако ви изглеждат глупави въпросите - напоследък съм по-предпазлив, да не кажа параноичен към всякакви подозрителни шумове и миризми, откакто правихме осн. ремонт заради не навреме отстранен проблем.
                            Александър

                            Коментар


                            • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              За да не пускам нова тема, да попитам. От няколко дни, като изляза от колата, на загрял мотор (работил 1-2 часа), усещам някаква странна миризма - нещо като миризма от маслен радиатор - не е гадна, не мирише на бензин, а на загрято масло. Друго, което забелязвам, е че при работещ загрян двигател, поставяйки ръката си зад ауспуха, се омазвам с някакви кафяви капки - прилича на вода смесена с мръсотия, не мирише на гориво или на масло конкретно.
                              Ако ви изглеждат глупави въпросите - напоследък съм по-предпазлив, да не кажа параноичен към всякакви подозрителни шумове и миризми, откакто правихме осн. ремонт заради не навреме отстранен проблем.
                              Това от ауспуха ми се струва, че е някаквъв конденЗ в ауспуха, но не знам, струва ми се нормално..На гаЗ ли го прави това или на бензин??
                              Виж трЪбата за картерните газове, нещо да не и се е случило, та може да ти мирише на масло от нея.
                              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 25-10-10, 15:07. Причина: Бобчо, колкото пъти те видя, толкова пъти посягам за червен картон за правопис
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: Свети ми лампата за маслото!!!

                                Това от ауспуха е нормално - водни капки. В по-хладно време задното гърне може и да се напълни с вода до половината. Трябва сериозно натоварване на двигателя, за да се изсуши.

                                Миризмата може да си е от загрято масло, капещо някъде. Откъде идва?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X