Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свети ми лампата за маслото!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Свети ми лампата за маслото!!!

    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
    Тук обаче не става дума за износен двигател.Така че компресията се изключва.Колега и вие не четете
    Компресията показва налягането в цилиндрите ( горивната камера ) - а там масло не трябва да има - на маслообиращите сегменти това им е работата .
    Но - по-ниско налягане на масло може да има и при добра компресия .
    Ако колата е прегрявана , ако биелните и основни лагери са поработили без масълце - това може да увеличи хлабината им и .... да присветва лампичката ( ниско налягане на маслото ).
    За това - трябва си замерване на налягането на маслото , а не на компресията .
    Ако масленият филтър е развъртан и после отново поставен ( без да е сменян ) - е възможно да дава такъв проблем - следва смяна на филтъра -6 лв..
    Ако датчика за налягане на маслото е дефектирал и не отчита вярно - следва смяна на датчика -10 лв .
    Ако и това не помогне - следва промивка на двигателя с промивно масло - 20 лв .Това за евентуално отстраняване на някакво запушване по маслените магистрали .Има и добавки за промиване ..... но не ги знам ...
    Смяна на мяслото - да се сложи 15/40 или дори 20/50 - дебело масло .
    Защото с тънките масла Нивата не обича да работи. Особено лятото .
    Ако пак присветването продължи - няма как - отива се на ремонт ( шлайфане на колянов вал и смяна на биелни и основни лагери )
    Кой ремонт ще се окаже - Божа работа - зависи от износването на шииките на коляновия вал .
    И спокойно - това не е само при Нивата . Всички двигатели са така !
    Разликата е , че при Нивата е по-евтино всичко .
    Успех Колега , и дано се окаже датчик на маслото !

    Коментар


    • #32
      До: Свети ми лампата за маслото!!!

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Успех Колега , и дано се окаже датчик на маслото !
      Дано- дано, ама надали! Сега обмислям тотално абдикиране от проблема, та затова не съм писал какво се оказа- просто и аз не знам още.

      Коментар


      • #33
        До: Свети ми лампата за маслото!!!

        Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
        Дано- дано, ама надали! Сега обмислям тотално абдикиране от проблема, та затова не съм писал какво се оказа- просто и аз не знам още.
        Не абдикирай !
        Ако ти е време за смяна на маслото - сложи по-дебело масло . ( 20W50 )
        За лятото няма проблеми ( още повече с твоята диагноза ) - мисля , че ще спре да ти свети лампичката .
        От такова светене на лампичката - най-лошото е , че може да ти задерат шииките на коляновия вал и да се наложи смяна на вала ....
        А може просто да нямаш проблем .....
        Да не би да ти присветва лампичката на "зареждането на акумулатора" , а не на маслото ? ....( тъп въпрос ....ама ....)

        Коментар


        • #34
          До: Свети ми лампата за маслото!!!

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Компресията показва налягането в цилиндрите ( горивната камера ) - а там масло не трябва да има - на маслообиращите сегменти това им е работата .
          Но - по-ниско налягане на масло може да има и при добра компресия .
          Ако колата е прегрявана , ако биелните и основни лагери са поработили без масълце - това може да увеличи хлабината им и .... да присветва лампичката ( ниско налягане на маслото ).
          За това - трябва си замерване на налягането на маслото , а не на компресията .
          Ако масленият филтър е развъртан и после отново поставен ( без да е сменян ) - е възможно да дава такъв проблем - следва смяна на филтъра -6 лв..
          Ако датчика за налягане на маслото е дефектирал и не отчита вярно - следва смяна на датчика -10 лв .
          Ако и това не помогне - следва промивка на двигателя с промивно масло - 20 лв .Това за евентуално отстраняване на някакво запушване по маслените магистрали .Има и добавки за промиване ..... но не ги знам ...
          Смяна на мяслото - да се сложи 15/40 или дори 20/50 - дебело масло .
          Защото с тънките масла Нивата не обича да работи. Особено лятото .
          Ако пак присветването продължи - няма как - отива се на ремонт ( шлайфане на колянов вал и смяна на биелни и основни лагери )
          Кой ремонт ще се окаже - Божа работа - зависи от износването на шииките на коляновия вал .
          И спокойно - това не е само при Нивата . Всички двигатели са така !
          Разликата е , че при Нивата е по-евтино всичко .
          Успех Колега , и дано се окаже датчик на маслото !
          Ами нали и аз точно това писах .Повредата трябва да се търси по масленната магистрала но не и в компресията.Аз не разбрах колко годишна е Нивата но по някога и пружината на клапана на масленната омпа омеква и не държи налягане.

          Коментар


          • #35
            До: Свети ми лампата за маслото!!!

            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
            Ами нали и аз точно това писах .Повредата трябва да се търси по масленната магистрала но не и в компресията.Аз не разбрах колко годишна е Нивата но по някога и пружината на клапана на масленната омпа омеква и не държи налягане.
            Ти ме подсещаш колко съм тъп ....
            Разбира се - може да е повредена маслената помпа или смукателният отвор в картера да е запушен ( има цедка ) . Не съм отварял на Нива , ама на свички които съм отварял има мрежичка , доста ситна и ..... може да се затлачи .
            Аз си мисля , че тези неща се проверяват първи .
            Една проверка на дебита на маслото и налягането му веднага ще покаже състоянието .
            Всъщност - май колегата е решил друго за Нивата , така че ........
            Успех !

            Коментар


            • #36
              До: Свети ми лампата за маслото!!!

              Маслоприемника трудно ще задръстиш. Освен ако не налееш към маслото, тиня от някоя пътна шахта.

              Коментар


              • #37
                До: Свети ми лампата за маслото!!!

                Първоначално публикуван от Тодор Живков Преглед на мнение
                Маслоприемника трудно ще задръстиш. Освен ако не налееш към маслото, тиня от някоя пътна шахта.
                Другарю Живков задръстват се но това е друга тема на обсъждане.Както писа колегата bgbul трябва да се провери дебита на маслото.развива се щатния уред от двигателя и се завива друг който не е електрически а механичен

                Коментар


                • #38
                  До: Свети ми лампата за маслото!!!

                  Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                  Другарю Живков задръстват се но това е друга тема на обсъждане.
                  Задръства се, ама тая дупка отдолу и е трудно. Но не невъзможно!!!
                  Където Бирата, Там и Аз...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Свети ми лампата за маслото!!!

                    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                    трябва да се провери дебита на маслото.
                    Колега нека да се научим да се изразяваме правилно как според теб се измерва дебит на маслена магистрала не се ли измерва налягането?
                    От моите наблюдения върху автомобилите за двигателното масло му се следи налягането а не дебита може и да има автомобил на който да му се следи дебита или потока но аз не се сещам за такъв а ти?
                    И кога се появява налягане ако дебита е постоянна величина помисли малко!
                    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                    Sofrace Offroad Team

                    Коментар


                    • #40
                      До: Свети ми лампата за маслото!!!

                      Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                      Колега нека да се научим да се изразяваме правилно как според теб се измерва дебит на маслена магистрала не се ли измерва налягането?
                      От моите наблюдения върху автомобилите за двигателното масло му се следи налягането а не дебита може и да има автомобил на който да му се следи дебита или потока но аз не се сещам за такъв а ти?
                      И кога се появява налягане ако дебита е постоянна величина помисли малко!
                      Колеги - нека да се реши проблема , вместо да спорим за дума .
                      Налягане е едно .... а дебит майче е друго .
                      Ето какво може да се направи :
                      Развива се масленият филтър и се завърта на стартер - трябва яко да хвърля масло от отвора - наоколо ще се омасли , но ще знаем че дебита е добър . Това е дебит - количество течност за единица време през определен отвор. ( има си уреди за това - но не съм ползвал , тъй като важното е дали цедката в картера е проходима и дали маслената помпа работи)
                      Ако не излиза масло ( при свален филтър ) или дебита е слаб - маслена помпа или запушена цедка . Това е моят личен опит .
                      За придвижване в толкова тежък случай - или ще блокира двигателят , или като мен - през 1-2 км ще доливате масло през капачката на двигателя за да не запечете машинката.....
                      Това е за полевите експерименти .

                      Нали тук си говорим за различни варианти да се установи причината за присветването на лампичката .
                      Ако уреда за налягане е неверен ( повреден или грешен )- следва да се провери дебита на маслото . Той също ще ни покаже къде да търсим причината . За това посочих и такава възможност ( аз така бих постъпил , и то веднага ). Лесно е и не иска купуване на нищо. Просто е малко .....мазно .
                      Естествено - може да се ползва съд за изхвърленото масло и няма да е много изцапано . Въпрос на опит .
                      Поздрави !
                      Последно редактирано от bgbul; 12-07-09, 08:44.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Свети ми лампата за маслото!!!

                        Навремето подобни проблеми ту има ту няма налягане на жигулата ми дойдоха от износен привод на маслената помпа (колелцето което върти помпата и делкото).
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          До: Свети ми лампата за маслото!!!

                          2006та, 1,7инжекцион, ама е на 150000км. Скоро ще решавам каква ще е съдбата й. Много е възможно все пак да видя от къде е проблемът? Когато това се случи, ще ви инфорирам своевременно. Още веднъж благодаря за отзивчивостта!
                          P.S. Тия дни бях във Войводина и познайте кой е най-караният джип? Ама много, много, всяка 4та кола.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Свети ми лампата за маслото!!!

                            Последно редактирано от токарев; 12-07-09, 21:42.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Свети ми лампата за маслото!!!

                              [QUOTE=токарев;794574][QUOTE=evgeniml;793911]Колега нека да се научим да се изразяваме правилно как според теб се измерва дебит на маслена магистрала не се ли измерва налягането?
                              От моите наблюдения върху автомобилите за двигателното масло му се следи налягането а не дебита може и да има автомобил на който да му се следи дебита или потока но аз не се сещам за такъв а ти?
                              И кога се появява налягане ако дебита е постоянна величина помисли малко![/QU ......... Добре щом се хващаш за думата ДЕБИТ ще я променя.Имах предвид налягането и ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТА НА ПОМПАТА ЗА МАСЛО.Повечето от колегите не са завършили технически училища и говорят на жаргон.По лесно ще те разберат ако пишеш делко не токоразпределител или сегменти не бутални пръстени.
                              Последно редактирано от токарев; 12-07-09, 21:39.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Свети ми лампата за маслото!!!

                                [QUOTE=токарев;794574][QUOTE=evgeniml;793911]Колега нека да се научим да се изразяваме правилно как според теб се измерва дебит на маслена магистрала не се ли измерва налягането?
                                Точно налягане се измерва
                                Последно редактирано от токарев; 12-07-09, 21:48. Причина: грешка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X