Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

    При така замисленото обучение - маса , скари , яваш - яваш , все си мисля че ще стане работата , и вярно проблема си е , че никой не иска да си чупи скъпоцения мотор. Обикновенно като гониш лимити , се стига до падания ... аз затова си перкам по черното със специален мотор, па ако нещо сбъркам с туриста , няма избор , минавам и през невъзможни места , пробвано е ...

    Коментар


    • #17
      До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

      Това, което на мен ми липсва е техника, предполагам и на някои от вас. И все съм си мислел, че техниката е по-лесно да се учи на лек мотор. Когато имаш правилната техника (и опит) е много по-лесно да я прехвърлиш на по-тежък мотор. Никой да продава съсипано леко ендуро за смешни пари?
      You'll never find out - I got no key hole....

      Коментар


      • #18
        До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

        Ей, как съм я пропуснал тази тема ...
        Змей, няма да стане това с бирата, сериозно. Влезеш ли по черно си е каране. И концентрация. И падане. После като излезеш - ОК, ама всичко трепери и нямаш сили да си вдигнеш бирата

        Аз съм разгледал предложенята на BMW за специализирана подготовка, но не ме устройват. Цената е около 2000 евро с техен мотор за една събота и неделя. Пък трябва и да литнеш до там и да не седиш гладен и ... не - благодаря. Скъпо ми е и най вече не мисля, че за една събота и неделя човек може да научи кой знае какво, пък ако ще и да е в специализирания център на BMW в Мюнхен ...

        В тази връзка ако човек не иска да си троши мотора - взема една стара Африка или Транс (може и партия с другарче) и беж - към гората. Там - пада, става, пак пада и така - цял ден. И утре - пак, и вдруги ден, и винаги като открадне време. После тая работа му харесва ... и си купува леко ендуро

        За себе си съм решил въпроса така - с един чифт "черни" гуми (Бойко забрави за вариант - експерименти с твоите гуми). Като се позатопли се качват - и разходки в гората. И колкото и да си изчакал да "поизсъхне" винаги има дерета и кал и т.н. Като затръгваш за някъде надалеко се свалят -40лв.
        Т.е. при мен уменията се придобиват с каране - много каране. Може би не съм достатъчно интелигентен (като германците - за два дни), но иначе не става ...

        А, Ива на Рали България, тежките си тръгнаха преди втория спец.етап на 6-я ден, което идва да рече, че човек трябва да знае къде отива и какво става напред.

        Не знам защо някой не прави бизнес в БГ , очевидно желание има пък и цената ще е по-поносима.

        Засега вариантът е - газ със своя си мотор и приятели по по-леки маршрути с правилните гуми и така
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #19
          До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

          Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
          .....
          Не знам защо някой не прави бизнес в БГ , очевидно желание има пък и цената ще е по-поносима....
          Абе за Любо-Африката съм останал с впечатление, че се опитва да прави такова нещо, ама с какъв успех...

          Иначе и на мен ми е гот да криввам от правите пътища с големия туч. Правя го абсолютно аматьорски - с или без ГПС, често с доста багаж и съвсем сам. Вярно - много ме мъчат дълбоките коловози, от дълбока кал съм патил и като нямам дружка с мен хич не експериментирам. Ама го правя не щото се налага, а защото ми е кеф.

          И си мисля, че много неща могат да се научат на един такъв курс от профита за малко време. Ама ако започнеш да гледаш на това много насериозно и може би ще се загуби част от удоволствието, де да знам...

          Ей така, любителски ще е интересно да се съберем - на занятия по лек до умерено-тежък маршрут и скара-бира...
          SUZUKI V-STROM 1000
          Jeep Cherokee 2.5CRD
          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
          о889 525 о74 - Владо

          Коментар


          • #20
            До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

            Ама като ви карах зимата да орем на шкорпиловци никой не се обади.
            А Шидера нека каже за Емона -Влас .Там ако се понамокри малко ще е веселба мисля.
            На есен като си заминат туристите трябва да си направим един семинар на Карадере примерно
            Последно редактирано от ianakiev; 25-06-09, 21:42.

            Коментар


            • #21
              До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

              Вчера ми се одаде възножност да покарам малко офроуд... То си беше "роуд", но с доста условности, та в крайна сметка с хондичката стигнахме до тук:



              Горещо препоръчвам на всеки, който иска да се понаучи да кара офроуд с тежко ендуро, маршрута Калофер - връх Ботев, около 30-35 км, ако се кара по правилния път. Казвам "правилния", защото наши колеги с леки ендура и АТВ, са "скъсявали" тук-таме маршрута, изравяйки и без това, плиткия почвен слой, обрасъл с трева. В резултат, пороите са започнали да свличат острани остатъците от почва и трева... Взети са мерки за терасиране на образуваните свлачища и вероятно след няколко години, щетите ще бъдат позаличени.

              Тръгвайки нагоре, направих няколко грешки, най-голямата от които, че тръгнах без никакава екипировка, дори без каска... нали съм безсмъртен.

              Липсата на всякакъв опит си каза думата. С гол ентусиазъм и почти голо тяло, след поредица от атрактивни падания, започнах да вдявам, че по подобен път, осеян с пясък, чакъл и камъни, някои от които не бих могъл да повдигна, стъпала издълбани в скалата и течащи води, единствения начин да остана на мотоциклета е да поддържам скорост... и да не ми пука за последствията. Дори започнах да взимам някои завои с лек дрифт, както ме посъветва един колега в друга тема... за някакви кардани и ефекти...

              Аз не успях да стигна до върха... След 20-ина километра, почти на билото, бях толкова уморен, че при поредното падане, установих, че все още мога да изправя мотора, мога и да стоя на него, но не мога да се държа на краката си... Дадох си сметка, че следващото падане, може да не е толкова "артистично", колкото болезнено.

              Точно тук се намеси Слави (irishman), който завистливо ме гледаше още от началото на пътя...

              На снимката в ляво е Слави, вдясно... ми, незнам!



              Та така, сменихме си возилата, Слави яхна хондичката, а аз неговото "Диско". Отначаяло Слави подкара плахо, почти като мен и в същото темпо. Дори за момент си помислих, че с тези гуми, толкова може... Обаче, само след няколко стотин метра, нещата изглеждаха по друг начин. Слави се отпусна и препусна така, сякаш цял живот е карал тази машина по този път.

              Извинявам се за качеството на следващите снимки, но и без това ми беше трудно да го догонвам, а трябваше да снимам в движение.











              Изводите, които си направих за себе си са, че трябва да започна с леко ендуро, с подходяща екипировка (най-вече за да не се страхувам толкова от болката ). Останалото е желание и хъс.

              Ако все още се двоумите, дали си струва, то ето няколко снимки, които, надявам се, ще ви убедят, че си струва:











              Моля, не забравяйте, че върхът се намира в природен парк "Централен Балкан" и за влизане на територията, се изисква специално разрешение, както и да се спазват правилата за движение и поведение в защитена местност!

              Тези от вас, които желаят да изкарат, подобен на моя "курс" по офроуд, до връх Ботев, нека ми се обадят с ЛС, за да им обясня от къде и как могат да получат разрешение.
              Последно редактирано от giorgio; 20-07-09, 15:08.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #22
                До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

                Сам си стигнал до няколко важни извода:
                препятствие се минава с газ,
                гумите ти са само за гладък асфалт,
                не се кара без екипировка
                и най-добре да се тренира с подходящ мотор, а после да се пробва със стругарския офроуд
                Гледам те влече да се вреш там, където е трудно да се стигне. Първо смени гумите, с останалото ще се справиш.

                Коментар


                • #23
                  До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

                  Предупредихме го за тези гуми още след първото му падане при морето, ама не чува...
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #24
                    До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

                    Влади, не е само до гуми... Като гледах Слави как се вози, със същите тези гуми, изводът се налагаше от самосебе си: практика, тренировки, опит, умения...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

                      Джорджо, къде се навря пак, бре Тоя Трансалп бял ден не може да види от теб - остави го малко въздух да си поеме

                      Тъй като се замисля, май най - добре е да не дърпам дявола за опашката - ще си карам тежкия мотор по пътя, а когато се наложи по къра, така или иначе минавам с него. А целенасочените офф-роуд мероприятия ще ги реализирам с нужната техника - така, както е било до сега и според както съветват по - вещите.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

                        Аз определено се присъединявам към мнението,че опит се трупа с лек мотор,както и техника разбира се.Като човек,който съм карал CRF450X и XR650R,смело мога да кажа,че това,което съм научил с тези два прекрасни мотора е далеч по-лесно да пренесеш наученото върху струга,това ми твърдение доказа и карането по черно сега в Швеция.Да си призная честно Йохан ми събра погледа с това как държеше струга в гората,но той си каза...."този мотор ми е за всичко".....шапка му свалям.
                        Истината е една...."ПРАКТИКА" му е майката,а за да е качествена практиката не трябва да се мисли за струга,така,че покупката на нещо по-евтинко изглежда оправдана.Аз съм навит за такива трип-чета,това,което смятам единствено да направя е да си поставя "ролбари".
                        Един от хърватите с които бях в Перу в средата на миналия сезон си закупи 1200 ГС Адвенчър и началото на май месец беше в Германия на такъв офф-роуд тренинг курс,от който е останал безкрайно недоволен.Два дена с основни неща,които не са били нищо ново за него,единственото полезно е било карането с пълен товар върху мотора,но това едва ли си заслужава сумата 1750 евро платена от него.

                        Поздрави,
                        търся си подписа....

                        Коментар


                        • #27
                          До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

                          Пичове,

                          Каква чужбина, какви са тея хиляди евра?!
                          Първо тук, у нас, има достатъчно качествени карачи, които биха отделили време да ви направят една истинска първоначална школовка.
                          Второ - аз лично бих отделил време, за който пожелае, да направим "един" офроуд трип начертан от мен, със школски характер.
                          Не веднъж е ставало дума с колеги, които карат тежки ендура, да ги заведа в гората за трупане на опит. Удоволствието ще е мое.
                          Искам да ви кажа, че не съм уникалния и голям карач, който е способен на чудеса, но съм сигурен, че има колеги, които биха научили нови неща от мен.
                          И за да не стане грешка - За пари НЕ говорим!

                          Ако има мераклии насреща съм!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

                            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                            Пичове,

                            Каква чужбина, какви са тея хиляди евра?!
                            Първо тук, у нас, има достатъчно качествени карачи, които биха отделили време да ви направят една истинска първоначална школовка.
                            Второ - аз лично бих отделил време, за който пожелае, да направим "един" офроуд трип начертан от мен, със школски характер.
                            Не веднъж е ставало дума с колеги, които карат тежки ендура, да ги заведа в гората за трупане на опит. Удоволствието ще е мое.
                            Искам да ви кажа, че не съм уникалния и голям карач, който е способен на чудеса, но съм сигурен, че има колеги, които биха научили нови неща от мен.
                            И за да не стане грешка - За пари НЕ говорим!

                            Ако има мераклии насреща съм!

                            То мераклии има, но Бургас не е на 15 км от София като тебе,
                            иначе Джорджо можеше да се учуди къде му е изчезнал Трансалп-Адвенчъра
                            http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                            Коментар


                            • #29
                              До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

                              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                              Пичове,

                              ............., но съм сигурен, че има колеги, които биха научили нови неща от мен.
                              И за да не стане грешка - За пари НЕ говорим!

                              Ако има мераклии насреща съм!
                              аз се записвам
                              Каква ще е организацията?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Практически занятия по офф-роуд за "стругари"

                                Събираме се повече хора.
                                Уточняваме ангажиментите(свободно време).
                                Определяме ден и действаме!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X