Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan 2.5 diesel d-21 pickup 4х4 - Колко коня е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan 2.5 diesel d-21 pickup 4х4 - Колко коня е?

    имам проблем с обмитяването на колата.
    Никой, дори и в Нисан не може да ми каже колко коня е това чудо.
    Към момента го смятат на 93 коня. и Мито иДДС излизат 5 700 лв.
    Има ли някой който може да ме осветли по въпроса?
    Колата е правена за Англия и е 96 - 98 година

  • #2
    виж си по вин кода, има в интернет четци на вин-кодове, а номер на тоя двигател нямаш ли го едва ли се салга само на тоя пикап?
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      Доколкото помня тоя двигател беше 76кW или това е към 103к.с. Все пак не е лошо да се провери по основно. Може би е по-добре да ти го смятат че е 93к.с.
      Поздрави
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #4
        93с определено е занижена /изгодна за теб/ цифра... но нещо ми се вижда много митото - да няма грешка нещо?
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Нема грешка за съжаление
          колата идва от Англия, японска е, няма Евро 1 и прочие простотии ..
          де да имаше грешка - навсякъде където отидох с документите - все едно никога през живота си не са обмитявали коли .. бассси !!
          колата си идва с фактура, ама не можело само с нея, та специално от английски орган се издаде един документ - където са цитирани марка модел и рег номер. и още ред глупости ... направо не е истина

          Коментар


          • #6
            Ето програма за изчисляване на митото
            http://auto.mitnica.com/
            пробвай сам без да използваш агенции
            Не знам какъв ти е случаят но ако колата си е била твоя и си бил в чужбина поне 12м можеш да я внесеш без мито:
            http://forum.mitnica.com/viewtopic.php?t=292
            След 01.01.2007 няма да е важно къде е произведена колата, а от къде идва.
            Успех
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #7
              много мерси за линковете
              колата не е моя а на един мой партньор - той иска да си я внесе тук на името на фирмата си. И намен ми се струва безобразно много митото и ДДС .. но където и да питахме работата е същата !!!

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Slick
                много мерси за линковете
                колата не е моя а на един мой партньор - той иска да си я внесе тук на името на фирмата си. И намен ми се струва безобразно много митото и ДДС .. но където и да питахме работата е същата !!!
                А не може ли да изчака още малко до нова година?
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  според каркулатора в най-кофти случая митото е под 3 000 лв !!
                  токъде идват тия 5 700 !?

                  а по въпроса за изчакването има некви тъпи срокове, които ако не се спазят има глоби ... лошото е, че никой в момента не може да ти каже колко е тя !!

                  Коментар


                  • #10
                    ами пикапите май се оценяват по друга ставка и може оттам да идва разликата
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      както и да е .. ще Ви държа в течение.
                      колата сега е на митница и пак се разправят по случая ..
                      ако стане - стане, майната му .. ако ли не ... забутвам го некъде и чЕкаме първи януарий .
                      ама междувременно ще му смЪкна секакви джелеза по него .. има семпъл и готин булбар и странични тръби.
                      А ако успея да го направя годен за движение - може да го видите на следващия поход .. тамън нема да го мисля , а Диското ще е за полянки и барбекюта

                      Коментар


                      • #12
                        За нов пикап от Щатите митото е 9100лв.Те не плащат акциз и ДДС върху защото минават за камиони......но трябва да регистрирате пикапа като товарен,което пък носе дебела винетка след себе си.....
                        IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                        Коментар


                        • #13
                          днес говорих с митниците, според калкулатора, трябва да се плати 240хх, но те ми казаха че реалната сума е 29500лв. нямало значени дали има евро или не.. иди им вярвай.

                          след два дни ще ходя да се разпрявам в лице.

                          така че не се очудвам че ти искат над 5 бона...

                          Коментар


                          • #14
                            Какво ще внасяш и ще плащаш за 29000лв.???
                            IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X