Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не случих на Гранд...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не случих на Гранд...

    Привет колеги!
    Вчера купих един джип Grand Cherokee 3,1TD 2000г.от София и тръгнах да се прибирам.След десетина километра каране из София,чух странен шум.Плякане,както когато е продухана гарнитура на изпускателните тръби.Спрях и потърсих сервиз.Момчетата които гледаха джипа ми казаха,че най-вероятно повредата е в двигателя - лагер или биала.Оставих го при тях,като казаха,че ремонта с частите ще излезе около 1500-1600лв.Нямах на кого да се обадя,не познавам и майстори в София,нямах избор затова им се доверих.Ако някой може да ми помогне ще му бъда благодарен.

  • #2
    До: Не случих на Гранд...

    От каква точно помощ имаш нужда?
    Последно редактирано от Злой; 16-06-09, 21:55.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Не случих на Гранд...

      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
      От каква точно помощ имаш нужда?
      Компетентно мнение за състоянието на джипа като му отворят двигателя.Знам ли какво ще ми кажат тези момчета от сервиза?Може и да са добри майстори но не съм сигурен вече в нищо.
      Последно редактирано от Злой; 16-06-09, 21:56.

      Коментар


      • #4
        До: Не случих на Гранд...

        Кофти е че вече си намерил сервиз..... Сега си представи там да се изреди сума ти народ да дава консултации и съвети........

        Кажи поне кой сервиз е..... Софианци да кажат дали е добър, или как?!?
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: Не случих на Гранд...

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          Кофти е че вече си намерил сервиз..... Сега си представи там да се изреди сума ти народ да дава консултации и съвети........

          Кажи поне кой сервиз е..... Софианци да кажат дали е добър, или как?!?
          Не знам име на сервиз.Като тръгнеш по Ботевградско шосе посока Русе,на кръстовището преди представителството на Опел/Булвариа/завиваш на дясно по Летоструй,след това втората вдясно,казва се Григорий Цамблак.На тази улица на около 50м.вляво се намира въпросния сервиз.Не съм го избирал,просто беше най-близко и нямах избор.

          Коментар


          • #6
            До: Не случих на Гранд...

            Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
            Не знам име на сервиз.Като тръгнеш по Ботевградско шосе посока Русе,на кръстовището преди представителството на Опел/Булвариа/завиваш на дясно по Летоструй,след това втората вдясно,казва се Григорий Цамблак.На тази улица на около 50м.вляво се намира въпросния сервиз.Не съм го избирал,просто беше най-близко и нямах избор.
            Според мен малко си прибързал, свърза ли се с продавача да му обясниш за какво иде реч и той евентуално да те насочи към сервиз, колата нов внос ли е или....... ? Не я ли покарахте малко ,все пак не си си купил моливи? Дано сервиза да е читав и не те претупат на две на три и да кажат дай тук цифра пара. А какво му е на черокито така няма как да се определи дори и боб да хвърлиме. Успех от мен и едно съветче не давай да ти отварят мотора ,преди да се свържеш с продавача

            Коментар


            • #7
              До: Не случих на Гранд...

              Първоначално публикуван от texudo Преглед на мнение
              Според мен малко си прибързал, свърза ли се с продавача да му обясниш за какво иде реч и той евентуално да те насочи към сервиз, колата нов внос ли е или....... ? Не я ли покарахте малко ,все пак не си си купил моливи? Дано сервиза да е читав и не те претупат на две на три и да кажат дай тук цифра пара. А какво му е на черокито така няма как да се определи дори и боб да хвърлиме. Успех от мен и едно съветче не давай да ти отварят мотора ,преди да се свържеш с продавача
              Може и да съм прибързал,знам ли.Покарах джипката малко,но не забелязах нищо стряскащо.С продавача говорих,но и той се учуди или се направи на учуден,че имам проблем.Джипката е вкарана в началото на годината в БГ,карана е малко около 300-500км.,сменени са масло+филтри и ремък на двигателя и маслото на скоростната кутия.Нещо са го закъсали откъм парите и не е карана от два-три месеца.Това са думи на продавача/частно лице/,не знам дали е така.Факт е,че нещо и стана.Сега и да търся вина в мен или продавача мисля,че е късно.Въпроса е оттук насетне да не се набутвам.

              Коментар


              • #8
                До: Не случих на Гранд...

                Привет колега! Моите "съболезнования" относно проблема! Знам какво ти е защото навремето и аз минах по този път с един Фиат Крома... Не искам да те поучавам какво да правиш, но ще ти кажа какво бих направил аз:
                Освен ако не си карал джипката 10 км само в прекъсвач, дори и тогава пак не би трябвало да се стига до по-сериозен ремонт на двигателя, ако е бил читав. Колата си е била счупена явно от отдавна. Ти не си разбирал от това, какво да гледаш и си се подлъгал по външния вид, ниската цена или по нещо друго. Продавача е знаел диагнозата на машината и се е молел да попадне на някой като теб, да покараш джипа поне 1 седмица преди да се скапе хептен, за да не може да търсиш отговорността в него и после като му се обадиш да го питаш какво става, той да ти каже: "Пито - платено!..." От толкова много негативи, в твоя полза е това, че на оня са му излезли криви сметките с преценката му за двигателя!Имам предвид за това колко още може да се кара, преди да даде фира Та ето какво можеш да направиш:
                Отиваш при майсторите. Питаш какво точно му е на джипа и колко точно ще ти струва ремонта. После вадиш телефончето, чукваш си срещичка с автоджамбазчето, от което си закупил джипката и му обясняваш цялата анамнеза на бившето му возило и му даваш да разбере, че този проблем не става за 10 км!!! Малеее, чак аз откачам като ти пиша... До такава степен ми е писнало от подобни некоректни продавачи! Ако оня тръгне нещо да бяга по фланга, му казваш, че можете да се разберете с добро, а може и с лошо... Винаги има начин! Все пак, както казва колегата по-горе, не си купуваш моливи!!! Въпроса е да го накараш да разбере, че по-добре да ти плати ремонта и да си отидеш по живо по здраво. По-добре от колкото да ти плати ремонта, да си вземеш парите, всичките за покупко продажбата и да му оставиш джипа да си го кара или продава.Поне този път ще го даде с гаранцията от ремонта, която е желателно да изискаш от сервиза като си вземеш колата. Както виждаш... хора секви има!
                За последното, ако с добро не става, 0887 67 95 67 ми е личния телефон. Обади се и ще се разберем да идем заедно да си поговорим с момчето Успех!
                Jeep Cherokee XJ `91
                "... До 9 Септември 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст!
                След девети той направи съдбоносната крачка напред!..."

                Коментар


                • #9
                  До: Не случих на Гранд...

                  Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                  ....чух странен шум.Плякане,както когато е продухана гарнитура на изпускателните тръби.Спрях и потърсих сервиз.Момчетата които гледаха джипа ми казаха,че най-вероятно повредата е в двигателя - лагер или биала.Оставих го при тях,като казаха,че ремонта с частите ще излезе около 1500-1600лв.....
                  За "разбирането" с продавача няма да коментирам, предполагам че договора е в стандартния вариянт с клаузата "....купува в каквото е състояние в момента.....", но както и да е.

                  За мотора: "пляска" и закъсан ремък,....."пляска" и прегорял клапан...."пляскат" и гарнитури, а бутални болтове ( ако това са имали предвид под "биела") и лагери "чукат" или "тропат", но в никакъв случай немога да оприлича звука на "пляскане" ..... та тази цена която са ти дали каква е "труд и материали" или само едното? ....и т.н. и пиши от къде си
                  "България" е хубаво място но е малко несериозно да го пишеш, ако искаш сериозна помощ
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    До: Не случих на Гранд...

                    Колега, имай предвид,че тези VM-ски моторетки са много капризни и ремонта трябва да е бая прецизен!!!Майсторите умрат да кажат-дай да ремонтирам,но не прибързвай-уточни диагнозата,ако трябва качи го на репатрак и потърси читав сервиз с гарантирано добри спецове по моторите!!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      До: Не случих на Гранд...

                      И аз бих го преместил с репатрак, да се уточни точно диагнозата.
                      Около 50лв ще е местенето в София.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Не случих на Гранд...

                        Първоначално публикуван от dbantschew Преглед на мнение
                        Привет колега! Моите "съболезнования" относно проблема! Знам какво ти е защото навремето и аз минах по този път с един Фиат Крома... Не искам да те поучавам какво да правиш, но ще ти кажа какво бих направил аз:
                        Освен ако не си карал джипката 10 км само в прекъсвач, дори и тогава пак не би трябвало да се стига до по-сериозен ремонт на двигателя, ако е бил читав. Колата си е била счупена явно от отдавна. Ти не си разбирал от това, какво да гледаш и си се подлъгал по външния вид, ниската цена или по нещо друго. Продавача е знаел диагнозата на машината и се е молел да попадне на някой като теб, да покараш джипа поне 1 седмица преди да се скапе хептен, за да не може да търсиш отговорността в него и после като му се обадиш да го питаш какво става, той да ти каже: "Пито - платено!..." От толкова много негативи, в твоя полза е това, че на оня са му излезли криви сметките с преценката му за двигателя!Имам предвид за това колко още може да се кара, преди да даде фира Та ето какво можеш да направиш:
                        Отиваш при майсторите. Питаш какво точно му е на джипа и колко точно ще ти струва ремонта. После вадиш телефончето, чукваш си срещичка с автоджамбазчето, от което си закупил джипката и му обясняваш цялата анамнеза на бившето му возило и му даваш да разбере, че този проблем не става за 10 км!!! Малеее, чак аз откачам като ти пиша... До такава степен ми е писнало от подобни некоректни продавачи! Ако оня тръгне нещо да бяга по фланга, му казваш, че можете да се разберете с добро, а може и с лошо... Винаги има начин! Все пак, както казва колегата по-горе, не си купуваш моливи!!! Въпроса е да го накараш да разбере, че по-добре да ти плати ремонта и да си отидеш по живо по здраво. По-добре от колкото да ти плати ремонта, да си вземеш парите, всичките за покупко продажбата и да му оставиш джипа да си го кара или продава.Поне този път ще го даде с гаранцията от ремонта, която е желателно да изискаш от сервиза като си вземеш колата. Както виждаш... хора секви има!
                        За последното, ако с добро не става, 0887 67 95 67 ми е личния телефон. Обади се и ще се разберем да идем заедно да си поговорим с момчето Успех!
                        Благодаря колега за съветите и за съдействието!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Не случих на Гранд...

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          За "разбирането" с продавача няма да коментирам, предполагам че договора е в стандартния вариянт с клаузата "....купува в каквото е състояние в момента.....", но както и да е.

                          За мотора: "пляска" и закъсан ремък,....."пляска" и прегорял клапан...."пляскат" и гарнитури, а бутални болтове ( ако това са имали предвид под "биела") и лагери "чукат" или "тропат", но в никакъв случай немога да оприлича звука на "пляскане" ..... та тази цена която са ти дали каква е "труд и материали" или само едното? ....и т.н. и пиши от къде си
                          "България" е хубаво място но е малко несериозно да го пишеш, ако искаш сериозна помощ
                          В договора пише,че съм го купил за 1000лв.Майтап нали?Цената е за труд+части,ама като го отворят ще видим.От Плевен съм.Написал съм България,защото повечето време пътувам из страната.Примерно в момента съм във Варна.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Не случих на Гранд...

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Колега, имай предвид,че тези VM-ски моторетки са много капризни и ремонта трябва да е бая прецизен!!!Майсторите умрат да кажат-дай да ремонтирам,но не прибързвай-уточни диагнозата,ако трябва качи го на репатрак и потърси читав сервиз с гарантирано добри спецове по моторите!!
                            Като го отворят ще помисля за сервиз,ако се налага.За това повдигнах и темата - за съвет!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Не случих на Гранд...

                              колега, много неприятна ситуация! дано само да не те "изклатят" и сервизджиите. най добре премести колата в сервиз който има доказан опит с подобни двигатели. иначе освен продавача вероятно и майсторите ще трябва да ги "съветвате". търси направо къде колеги от форума с този мотор си го сервизират в софия и са доволни..... и бягай на там, със заключени пръсти.
                              не бързам за никъде...
                              XJ 2.5TD '98

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X