Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 120 - монтаж на оборудване/ Испания/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC 120 - монтаж на оборудване/ Испания/



    монтаж шнорхел
    монтаж лебедка
    нови прагове
    вентилация дифове
    лек лифт
    шнорхел за климатика
    протектор картер
    още снимки,пътеществия и ремонти след тях
    IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

  • #2
    Тва вентилация на дифовете не го разбрах.
    А лифта колко е ЛЕК щото така се прилива от пусто в празно. Общо взето повдигането на 120ката не е лесна работа.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от kinex
      Тва вентилация на дифовете не го разбрах.
      Извеждане на вентилацията на дифовете на по-височко с цел недопускане проникване на вода при упражнения като онова на аватара ти.


      Първоначално публикуван от kinex
      А лифта колко е ЛЕК щото така се прилива от пусто в празно.
      5 санта (http://www.mondo4x4.it/kitdirialzo.html)
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        водата има лошото свойство да се навира дето не трябва.

        така де, като топнеш горещия диф в студената вода и той се свива рязко, и смуква. ако се кисне дълго смяната на маслото е неименуемо задължителна. и толкоз, проблеми с водата няма. дупките на мъркучите за вентилация се забождат в шнорхела хем за да се намали водопускането при по-дълбоки водни препятствия, хем да се избегне запушването им с кал и прочее запушватели. щото ако се запошат и се набухаш във водата, и няма откаде да дишне дифа да избалансира, ще изпие потока с дифовете. ИМХО, аз знам 1 за газенето във вода: ако се сметне налягането което се опражнява в/у гарнитури и семеринги при дълбочина от 1м и към това се добави ефект на свиване от рязката смяна на температурите = проверка на ВСИЧКИ масла и евентоалната им подмяна с нови, при 1-ва възможност. Карането с вода в маслото е много опасно. А да ти изгасне колата при 1м е много по-трудно от това да и напълниш маслата и прочее лубриканти с вода.

        Коментар


        • #5
          Знам какво е одушник на дифа просто предполагах че от Тойота са го направили както трябва и въпросната процедура ми се видя ненужна.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Насов
            водата има лошото свойство да се навира дето не трябва.

            така де, като топнеш горещия диф в студената вода и той се свива рязко, и смуква. ако се кисне дълго смяната на маслото е неименуемо задължителна. и толкоз, проблеми с водата няма. дупките на мъркучите за вентилация се забождат в шнорхела хем за да се намали водопускането при по-дълбоки водни препятствия, хем да се избегне запушването им с кал и прочее запушватели. щото ако се запошат и се набухаш във водата, и няма откаде да дишне дифа да избалансира, ще изпие потока с дифовете. ИМХО, аз знам 1 за газенето във вода: ако се сметне налягането което се опражнява в/у гарнитури и семеринги при дълбочина от 1м и към това се добави ефект на свиване от рязката смяна на температурите = проверка на ВСИЧКИ масла и евентоалната им подмяна с нови, при 1-ва възможност. Карането с вода в маслото е много опасно. А да ти изгасне колата при 1м е много по-трудно от това да и напълниш маслата и прочее лубриканти с вода.
            И колко е налятането при 1 м. вода? За 4 г. и бая води
            без да съм извеждал отдушниците никъде,няма и помен от вода в
            маслото.Е има там някакви клапани и те явно си работят.А доколкото
            знам на Ровър/поне на Дифендър/са изведени фабрично горе.Но досе-
            га на японска машина изведени отдушници не съм виждал.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #7
              едва ли серийно ще извадят отдушника на един метър....а за окачването има и Old Man Emu във всякакъв формат,не изглежда трудно по каталог.Просто това е лек Европейски лифт.На платформата на LC 120 са 4Runner,Tacoma,FJ Cruiser, LexusGX 470,Hilux Surf....има мераклии
              IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от derhunter
                Но досега на японска машина изведени отдушници не съм виждал.
                На Паджеро на задния диф е изведен малко по-нагоре и е вкаран в една от напречните тръби на рамата. Ама това не ми се вижда достатъчно високо.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  във клапаните имат една метална мрежичка през която минава въздух но не и вода

                  Коментар


                  • #10
                    ами изведени са си, разбира се. предният стида до подлалника и там прави чупка, а задният се докосва до пода на купето. при монтаж на шнорхел просто ги дозавеждаш в него. ако е фабричен може и да са си там. маслото ако е бистро значи ок, инак е боза/за дифовете става дума/.

                    колко е налягането, което могат да понесът повечето семеринги и гарнитури, при положение, че има ефект на свиване протичащ паралелно.

                    Коментар


                    • #11
                      На Гранда предния е под чистачките а задния е на гърловината на резервуара.
                      Коментирах лифта защото след него не се е увеличила проходимоста.
                      Намалили са хода на окачването с 5см а от там гумите по често ще остават "въздушно".
                      От друга страна са увеличили със същите 5см височината под джипа и ъгъла на атака. Така ще закача отдоло по рядко.
                      За това казах че се прилива от пусто в празно.Единственото предимство е че изглежда по добре което не е никак малко.
                      Според мен няма да влезнат по големи гуми от колкото при стандартното окачване.
                      За да се подобри окачването за оффроуд трябва да се сменят доста неща.За това мисля че при 120ката не е лесна работа.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X