Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преден мост - ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преден мост - ремонт

    Здравейте колеги.Най накрая и аз започнах ремонтите по моята Ужаска.Може да ви досаждам,но за което не зная ще питам!Започнах от предния мост.Накладки,цилиндърчета,маркучи,това ми е ясно,но има луфт в "ябълките".Там шенкелни болтове,втуки ли има,и въобще подлежи ли на ремонт.Намерих литература,ама на руски!!Намерих една паричка под долната планка,вероятно да обере луфт?Дайте съвет как да го оправя.

  • #2
    До: Преден мост


    Това ти трябва.

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17334
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #3
      До: Преден мост

      Ти ме разби направо!Меду другото, порових още малко и намерих някъкви схеми за пр.мост.Четох и препратките ти към други коментари.Имам някакви проблясъци!

      Коментар


      • #4
        До: Преден мост

        Колега погледна ли тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&highlight=uaz може да извадиш нешо полезно.
        Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
        КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

        Коментар


        • #5
          До: Преден мост

          Здравейте колеги!Преди немного време правих ремонт на задния диф на ужаската.Направиха го перфиктно майсторите.Предния мост имаше луфт,според мен голям,но го оставих за по нататък,демек сега.Сега обаче и на задния диф има точно толкова луфт колкото и на предния,около 20-30 градуса в ляво и дясно.Къде най често дефектира,до колко е рисковано да се кара така,и в крайна сметка има ли смисъл да права нови регулировки?

          Коментар


          • #6
            До: Преден мост

            Та като вече е станало на въпрос за тези шенкели имат ли разлика за ГАЗ69 и УАЗ 469 или са еднакви . Благодаря Ви, предварително за отговора.

            Коментар


            • #7
              До: Преден мост

              Идея си нямам.Купих такива лагерни шенкелни болтове,и ще се опитам да ги монтирам на 469б.А дали стават за друго не знам!

              Коментар


              • #8
                До: Преден мост

                Първоначално публикуван от ivailo4020 Преглед на мнение
                Та като вече е станало на въпрос за тези шенкели имат ли разлика за ГАЗ69 и УАЗ 469 или са еднакви . Благодаря Ви, предварително за отговора.
                На ГАЗ 69 оригиналните шенкели са по малки от тези на УАЗката. За да се сложат шенкели от УАЗ трябва да се сменят сферите.
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #9
                  До: Преден мост

                  Благодаря ти Драго ще трябва даги сваля и тогава да видя какви трябват щото въобще незнам с какви свери е. От както сме го купили нищо несме сменяли по него.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Преден мост

                    Отвори и виш първо,щото е пълно с изненади.От дясно беше със стандартните шенкели,а от ляво някакви сфери със съчма в средата за лагер.Не бях виждал до сега такова изделие,но ми се струва надеждно.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X