Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.80

    Колеги, купих си Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.80 от април, 2009,(позната още като "картата на Събин")
    Доста се занимавах, докато успея да оправя нещата. Затова систематизирах информацията, за Ваше улеснение:

    ОСОБЕНОСТИ ПРИ ТЪРСЕНЕ.
    Използва се система за търсене на Garmin nüvi.
    Тук са дадени основните категории за търсене в картата за устройствата от серията Garmin nüvi на български език. За останалите серии и модели се използват аналогични на тези функции. Ако уреда Ви не подържа кирилица, търсенето може да се извършва на латиница като се използват поместените по-долу правила за транслитериране.

    Търсене на населено място или квартал:
    „Накъде?” > „Градове” > „Въведете”.
    Въвежда се само името на населеното място/квартала без категории като „гр.”, „с.”, „кв.”, „жк” и подобни. Тази опция трябва да използвате, ако за населеното място, което търсите, все още не са въведени уличната мрежа и адресите !

    Търсене на адрес:
    „Накъде?” > „Адрес” > „БЪЛГАРИЯ” > „Въведете град” > „Въведете улица” > „Въведете номер”.
    Функцията „Търсете всичко” от екран „В кой град е адреса?” позволява търсене на даден адрес във всички населени места в страната, за които в картата има въведени адреси.

    Търсене на пресичащи се улици (intersection):
    "Накъде?" > "Пресечници" > "БЪЛГАРИЯ"> "Въведете град" > "Въведете улица 1" > "Въведете улица 2".
    Ако бъде открито пресичане на зададените улици, има възможност да видите кръстовището на картата след натискане на бутона "Покажи карта".

    Търсене на жилищен блок:
    „Накъде?” > „Интересни места” > „Въведете име” > “БЛ xxx yyy” (интервалите се въвеждат),
    където
    xxx е номерът на блока, а
    ууу е името наквартала.
    За блоковете с име (напр. бл. Мургаш),
    xxx е името на блока, а
    yyy е прилежащата улица/квартал,
    като се изпускат „ул.”, „бул.”, „кв.”, „жк” и подобни (напр. БЛ МУРГАШ ВАСИЛ ЛЕВСКИ). В списъка с намерените адреси ще видите блоковете, отгxоварящи на критерия, сортирани по близост. Ще бъдат посочени и входовете на блока, ако има данни за тях.

    Търсене на села
    "Накъде?">"Градове"
    конкретни примери с имена на села.
    Търсенето на "Дюлево"
    "Накъде?" > "Градове" > "Въведете име" дава следните резултати:
    ДЮЛЕВО, БУРГАС
    ДЮЛЕВО, ПАЗАРДЖИК

    Търсене на обекти (ресторанти, бензиностанции и т.н.):
    „Накъде?” > „Интересни места” >(изберете категория).
    Резултатите са сортирани според близостта им до Вашето местонахождение. Ако не знаете към коя категория принадлежи обекта, който търсите, може да използвате
    „Накъде?” > „Интересни места” > „Въведете име”
    и да напишете името на обекта, но търсенето по този начин се извършва u1079 значително по-бавно.

    При търсене на езера или язовири
    името се въвежда без съкращения като „ез.” или „яз.”

    100-те национални туристически обекта”, определени от БТС:
    „Накъде?” > „Интересни места” > „Въведете име” > “ xxx ууу”,
    Където
    xxx е номерът на обекта, а
    ууу е името му
    (напр. 061 НДК)

    Ако картата ви е ML версия (поддържа латиница и кирилица) и уреда ви подържа кирилица е възможно някои точки (POI) да не се откриват при търсене на кирилица. Това не е грешка в нашата карта, а е ограничение от Garmin.
    Правила за транслитерация при търсене с латински букви.
    Ж = ZH
    Й = Y
    Ц = TS
    Ч = CH
    Ш = SH
    Щ = SHT
    Ю = YU
    Ь = Y
    Ъ = A
    Я = YA
    (ИЯ = IA)


    ВАЖНИ ЗАБЕЛЕЖКИ !
    1.Ако на уреда има инсталирана европейска карта на Гармин, желателно е да я изключите при използване на OFRM картата в България !
    Опитайте да изключите Европейската карта, за да елиминирате евентуални конфликти между картите при търсене. За целта влезте в
    "Инструменти" > "Настройки" > "Карта" > бутон "Карта Инфо" и махнете отметката срещу City Navigator Europe NT.

    Когато излизате от България, не забравяйте да включите отново карта City Navigator по аналогичен начин.

    2. Коя карта използвам в момента в Навито?
    „Настройки”>”Карта” >”MAP INFO” се вижда коя версия е картата.

    3. Настройка на NUVI 255BG за допустима скорост, предварително зададена.
    „Настройки” -> „Точки на близост” -> „Предупреждения”... -> „Смени.”.. -> слагаш отметка -> OK

    4. Има ли възможност да бъда предупреждаван за радари и спиид камери?
    Прочерете тук, изтегли последната обновена версия на файла (към краят на дискусията), мисля че е 0.51 и го инсталирай:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... 0%E4%E0%F0
    В началото на дискусията (стр 1, началото на 2008г) са стари приказки, но към краят информацията е актуална. Като цяло трябва да се прочете на вентилатор цялата тема.
    Ако не можете да се оправите и ви е страх да не развалите настройките на Гармина, отидете в офиса, те ще Ви го направят без пари. Но хубаво е да дадете някой лев (10-15лв) и тези момчета имат семейства, и те трябва да ги хранят.
    GARMIN адрес, още повече, че имате навигатор и няма да Ви е трудно да ни откриете!

    София 1000
    Ул. Гурко 45
    Магазин за компютри
    Leader Technologies

    5. Всяка следваща версия на точките с радарите замества ли старата или трябва да вкарвам и старите версии в GPS.
    Отговор: новата версия замества старата. старата трябва да се изтрие.

    6. Колеги, има ли някаквя настройка на NUVI 255BG когато караш с над допустимата скорост да те предупреждава с надпис или звук?
    Отговор: Настройки -> Точки на близост -> Предупреждения... -> Смени... -> слагаш отметка -> OK

    Колеги, ако се сблъскате с някой трудности и намерите отговор на вашият въпрос, допълвайте темата. Да я направим полезна за всички нас!

  • #2
    До: Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.

    +++ поиграл си си доста.Благодарности за труда.
    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
    LZ1YBB

    Коментар


    • #3
      До: Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.

      Добър ден и благодаря за изчерпателната тема! Имам два малки въпроса. С Гармин Нуви 360 съм, който не е на български език. Имам и инсталиран ОФРМ 4.80. Днес цял ден се мъча да се преборя с едно проблемче. Опитвам се да намеря "Restorant Dalboka" или "midena ferma" през търсачката.(Кординати N43°24.244' E028°23.349') Виждам я на картата, като ресторант. Давам да търси от най-близкото село Българево, след това отивам на "Spell Name", пробвам двата начина, но не го намира, а го виждам на картата. Пробвах и през All Food да покаже най-близките, пак не стана.. Накрая си го придърпах и го добавих към фаворитите.
      Другия ми въпрос е относно "Поддържа се търсене на заведения предлагащи WiFi Интернет (безжичен интернет)." Там въобще не мога да намеря начин как да ги търся. Това е засега Благодаря предварително.

      Коментар


      • #4
        До: Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.

        аз съм с nuvi265 и намирам мидената ферма на EN, а ресторант дълбока на БГ

        Коментар


        • #5
          До: Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.

          Първоначално публикуван от achkar Преглед на мнение
          Добър ден и благодаря за изчерпателната тема! Имам два малки въпроса. С Гармин Нуви 360 съм, който не е на български език. Имам и инсталиран ОФРМ 4.80. Днес цял ден се мъча да се преборя с едно проблемче. Опитвам се да намеря "Restorant Dalboka" или "midena ferma" през търсачката.(Кординати N43°24.244' E028°23.349') Виждам я на картата, като ресторант. Давам да търси от най-близкото село Българево, след това отивам на "Spell Name", пробвам двата начина, но не го намира, а го виждам на картата. Пробвах и през All Food да покаже най-близките, пак не стана.. Накрая си го придърпах и го добавих към фаворитите.
          Другия ми въпрос е относно "Поддържа се търсене на заведения предлагащи WiFi Интернет (безжичен интернет)." Там въобще не мога да намеря начин как да ги търся. Това е засега Благодаря предварително.
          аз съм с nuvi265 и намирам мидената ферма на EN, а ресторант дълбока на БГ

          Коментар


          • #6
            До: Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.

            Първоначално публикуван от achkar Преглед на мнение
            Добър ден и благодаря за изчерпателната тема! Имам два малки въпроса. С Гармин Нуви 360 съм, който не е на български език. Имам и инсталиран ОФРМ 4.80. Днес цял ден се мъча да се преборя с едно проблемче. Опитвам се да намеря "Restorant Dalboka" или "midena ferma" през търсачката.(Кординати N43°24.244' E028°23.349') Виждам я на картата, като ресторант. Давам да търси от най-близкото село Българево, след това отивам на "Spell Name", пробвам двата начина, но не го намира, а го виждам на картата. Пробвах и през All Food да покаже най-близките, пак не стана.. Накрая си го придърпах и го добавих към фаворитите.
            Другия ми въпрос е относно "Поддържа се търсене на заведения предлагащи WiFi Интернет (безжичен интернет)." Там въобще не мога да намеря начин как да ги търся. Това е засега Благодаря предварително.
            За да преценим какъв е проблема, изпишете пълното име и версия на картата която използвате както се вижда в настройките на Вашия GPS. Тази информация ще откриете като от основния екран влезете в "Инструменти" ("Tools") > "Настройки" ("Settings") > "Карта" ("Map") > "Карта Инфо" ("Map Info").
            OFRM Team
            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

            Коментар


            • #7
              До: Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.

              OFRM Geotrade Standart 4.80 CYR няма проблем.
              Nuvi310 - Geotrade Standart4.80 LAT няма проблем.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от milstan; 24-06-09, 19:24.

              Коментар


              • #8
                До: Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.

                Първоначално публикуван от OFRM_Team Преглед на мнение
                За да преценим какъв е проблема, изпишете пълното име и версия на картата която използвате както се вижда в настройките на Вашия GPS. Тази информация ще откриете като от основния екран влезете в "Инструменти" ("Tools") > "Настройки" ("Settings") > "Карта" ("Map") > "Карта Инфо" ("Map Info").
                Като вляза в това меню ми излиза два пъти с две отделни отметки едно и също нещо:

                OFRM Bulgaria v4.80
                [1] bg OFRM North, BG OFRM Sofia, BG OFR... и до тук ми стига екрана
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.

                  Вие използвате стария картов продукт ОФРМ България, но и в него търсените от Вас обекти излизат (по-долу прилагаме примери, като зададения текст за търсене е в червен цвят).





                  Проблеми с търсенето могат да възникнат в следните случаи:

                  а) ако в папка Garmin има повреден .img файл
                  б) ако оригиналния .img файл е обработван с някакви инструменти (напр. за обединяване на няколко карти в един .img файл)

                  Що се отнася до ключовата дума WIFI, действително в стария картов продукт ОФРМ България не излизат резултати при търсене по нея. Ще проучим допълнително този проблем.
                  Последно редактирано от OFRM_Team; 01-07-09, 11:34.
                  OFRM Team
                  Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                  Коментар


                  • #10
                    До: Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.

                    Как се казва новия и от къде може да се закупи? Нищо не съм обединявал със сигурност. Не знам за повреда.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Особености при търсене с Пътна и OFFRoad навигационна карта на България.версия-4.

                      Името на актуалния картов продукт е ОФРМ Геотрейд и можете да намерите повече информация за него в следната тема.

                      Цената му е 99 лв, но ако сте закупили и регистрирали стария картов продукт ОФРМ България, можете да закупите новия продукт на преференциална цена от 79 лв от нашия фирмен магазин на ул.ген. Гурко 45 в столицата, или да поръчате доставка по куриер на е-мейл адреса по поддръжка на картата: karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com.

                      В цената на новия картов продукт е включен и двугодишен абонамент за безплатни обновления.
                      OFRM Team
                      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X