Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Не знам какъв заваръчен апарат ще ползваш...
    Директно ръкохватката с кабела на + и детаила на -, само кабели и акумолатори.

    Коментар


    • #17
      До: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

      Айде по-следващата събота? Че сега не мога?

      Коментар


      • #18
        До: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Аз имам предвид само телоподаващия модул с макарата и шланга.
        От някакво моторче за чистачки може да се приспособи. И това съм го мислил. Остава просто управление с копче за скоростта.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        За многото и малкото - казвам ти, с това дъга не можеш да запалиш. Дъга се получава, когато е стабилизиран тока, а напрежението "опипва" характеристиката на дъгата. Тука е обратното - стабилно е напрежението, а ток протича колкото може.
        Пали си се. Дори телоподаващото като работи с чист аргон, алуминий, точно това му е проблема - че на ниски амперажи много бързо топи алиминия. Отпред си стои дъга и се трупа капка, която не може да стигне до детайла. Като набримчиш малко повече телоподаването, тръгва.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Ако се захванем, можем да направим акумулаторен инвертор - ще е малко по-прост от тези за 220.
        Може и да не е. Особено в трансформаторната част. Ще видите зор с трансформатор на който всичките намотки са дебели, чисто механически. А после ще видите зор с транзисторите в първичната - много, и големи. А после още по-голям зор със снъберите, щото много ток. Иначе от там нататък практически разлика няма никаква. Като топология ще е по-просто, предвид липсата на някои компоненти, ама като подкарване - не съм сигурен.

        Не че не е възможно, но просто тия големи тоци обичат да въртят номера.

        Иначе, сега ми идва на ум че би могло с една проста бобина, във buck топология. Хем и ще е най-ефективно - сигурно над 90%.


        ПП: Само че предвид скорошния успешен опит с акумулаторите, май тия заигравки се обезсмислят.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

          Сега попрочетох темите близки до тази! Не съм специалист за това, за да не направя някоя беля да питам.

          На автомобила ми имам 70А алтернатор и акумулатор 55Ah
          Имаме и един джип със 150А алтернатор и акумулатор 100Аh

          Какъв инвертор следва да закупя, за да мога да включвам в него резачка за дърва електрическа 2kw на 220v - ?
          Също така с времето в него ще пускам и по-малки уреди като бормашина, зеги, виброшлайф и др. но те са с 500-800w мощност.
          Терена на който ще работя е полски и за съжаление нямам възможност за включване в нормална ел мрежа.
          За генератор отделен, ще трябва да е поне 3 kw - китаец едно 400 - 500 лв не ми мърдат. А ми се иска да не купувам нов двигател като има един в вколата

          Коментар


          • #20
            От: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

            Първоначално публикуван от gamena666 Преглед на мнение
            ...
            За генератор отделен, ще трябва да е поне 3 kw - китаец едно 400 - 500 лв не ми мърдат.
            Ти ако мислиш че инверторът ще ти излезе по-евтино, бъркаш.

            Отделно че от 150 ампера алтернатор трайно можеш да теглиш не повече от киловат.

            Коментар


            • #21
              От: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

              Монтирай още 3 тягови батерии по 100 ампера с ключ маса към тая която имаш в джипката с якия алтернатор,после намери един изпитан инвьртьр 3500 вата и си ти.

              Аз ако съм на теб обаче си взимам едно генераторче Хонда червена и не си играя на електроцентрала
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

                Ако е за ел.инструментите само никакъв проблем,ако ще работиш с резачката няма да стане,в смисъл ще е мъка,или бензинова,или агрегат.
                Аз бих заложил на акумулаторни инструменти,инвертор за зареждането им,и бензинова резачка,всъщност така съм от години вече.

                Имам китайска" Хонда" реални 3.5 киловата,но нито качване/слизане ме кефи,нито транспорта,е нося я,като се налага ,но последно беше преди 4 години.Акум.инструменти са много напред.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

                  Първоначално публикуван от gamena666 Преглед на мнение
                  Какъв инвертор следва да закупя, за да мога да включвам в него резачка за дърва електрическа 2kw на 220v - ?
                  След като е за полска работа защо просто не си използваш бензиновата резачка? Или не искаш горския да те чуе?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

                    Няма ли да е по лесно и леко от големи акумулатори, носенето на 2/3 kW-ов генератор? Да де, вече са дали тази идея....
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

                      Преди известно време донесоха да сменя лагери на един алтернатор(така се изрази клиента) свален от бус Трафик,лаборатория.Вижте с каква характеристика се оказа той:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170315_103812.jpg
Прегледи:1
Размер:744.8 КБ
ID:5753223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170314_131350.jpg
Прегледи:1
Размер:438.0 КБ
ID:5753224

                      Коментар


                      • #26
                        От: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

                        Коле ,
                        Мога да повярвам за 220 в(олта) заради многото тънки кабелчЕта ,
                        ма 25 А(мпера) на това сечение ми се виждат ....китайски ампери.

                        Иначе ако е вярно - веднага почвам да си търся такова .
                        Ти като му смени въртележките , прави ли му някакви замервания ?

                        В нета излязоха едни неща ... 220 V , 22 A ....
                        Да се чудиш направо ... и при цена само около 900 паунда ....
                        Добра заигравка , ама при тая цена - ще си закача на кардана "Триодина" .
                        Или читав генератор на бензин - поне 6kW.
                        Последно редактирано от Rachido4x4; 17-05-17, 22:09.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

                          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                          Коле ,
                          Мога да повярвам за 220 в(олта) заради многото тънки кабелчЕта ,
                          ма 25 А(мпера) на това сечение ми се виждат ....китайски ампери.

                          Иначе ако е вярно - веднага почвам да си търся такова .


                          Да се чудиш направо ... и при цена само около 900 паунда ....
                          Ето ти го за 200 паунда.
                          Но така или иначе се заговорихме обясни ми моляте как точно се ползва това.
                          Корпуса нула ли го играе?
                          Как се регулира напрежението или то си го регулира?
                          Спира ли се по някакъв начин или си произвежда ток постоянно?
                          50hz?
                          http://www.ebay.co.uk/itm/DOMETIC-WT...AAAOSw2gxYuqSO
                          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                          Sofrace Offroad Team

                          Коментар


                          • #28
                            От: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

                            Ихааааа искам и аз такава лепенка ма ако може и нещо Турбо да пише
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

                              за зор заман става директно от акомулатора....без инвертор...като ми остане време ще покажа

                              Коментар


                              • #30
                                От: Инвертор от 12V на 220 V 2KW + заварачен апарат

                                Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                                Ето ти го за 200 паунда.
                                Но така или иначе се заговорихме обясни ми моляте как точно се ползва това.
                                Корпуса нула ли го играе?
                                Как се регулира напрежението или то си го регулира?
                                Спира ли се по някакъв начин или си произвежда ток постоянно?
                                50hz?
                                http://www.ebay.co.uk/itm/DOMETIC-WT...AAAOSw2gxYuqSO
                                Само с 50-те херца има нещо като проблем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X