Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултация за червена акрилна боя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Консултация за червена акрилна боя

    Направо задавам въпроса директно. Каква е причината при частично боядисване на автомобил примерно броня( конкретно за червена боя става въпрос ) независимо колко време е минало от пръскането, по този детайл после като се мине с парцал напоен с разредител парцала става червен, а по оригиналната боя няма никакъв проблем? От боята ли е, от майстора ли е или някъде другаде е проблема?

  • #2
    До: Консултация за червена акрилна боя

    Най-вероятно,оргиналната боя не е акрилна,а база с лак (същото като металика,отдолу е цвета,отгоре безцветен акрилен лак),приблизително от 96-97-ма година повечето производители,преминаха на тази с/ма на боядисване,особенно при червени,сини и други бързо "изгарящи",от слънцето цветове.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Консултация за червена акрилна боя

      Не съм специалист по бой но според мен тази оригиналната няма отгоре лак. А и като ходих да ми правят боя този също не каза нищо за лак. Колата е Nissan 98г.

      Коментар


      • #4
        До: Консултация за червена акрилна боя

        Не си написал марката на боята, не си написал и с какъв "разредител" е минаваш ....и аз имах такива проблеми с боядисването на "Джип4о", но след много консултации (една от важните беше с колегата "taran") стигнах до тъжния извод, че "Оргахим"-ската боя съхне "цело лето" , а в повечето магазини са п....дали и не ти казват, че се продава втвърдител за акрилна боя (тя и така си съхне, но с него е по-добре.) Казваш искам туй и туй и те ти го дават (продавачи, а не консултатни) Друга причина да почервенне парцала, е "омарата" (финни капчици които остават върху позасъхналата боя на едно място, когато пръскаш на друго) За горната (и други кучи марки) боя докато не е стабилно изпечена от слънце или нагреватели, ацетона и другите от гамата разредители са доста силни, така че е добре да е пазиш. При мене поддаде от парцал с чист бензин (който според мен отдавна се беше изпарил) и се сбръчка ....но пък не е фатално понеже като изсъхне се полира със шкурка и полир паста лесно....ако имаш въпроси звънкай
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Консултация за червена акрилна боя

          Първоначално публикуван от mitaka_1 Преглед на мнение
          Не съм специалист по бой но според мен тази оригиналната няма отгоре лак. А и като ходих да ми правят боя този също не каза нищо за лак. Колата е Nissan 98г.
          Ако искаш,да си сигурен,избери някакво място,на което може да тръкнеш по боята с шкурка-ако остане червен прах по шкурката-начи отгоре няма лак ,ма ако не остане...
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            До: Консултация за червена акрилна боя

            Ами марката на боята не я знам(тук в Хасково няма кой знае какъв избор) майстора ми даде капачката на резервоара и каза да отида да си взема еди си колко грама боя. Нося я аз в магазина и момчето ми прави боя и ми дава три бурканчета и вече бояджията си ги меси. Колата е боядисвана миналата година. Използвам Нитро разредител.
            Последно редактирано от mitaka_1; 12-06-09, 21:29.

            Коментар


            • #7
              До: Консултация за червена акрилна боя

              А,защо,си бършеш бронята с разредител ,за миене на колите си има разни там,автошампоани и т.н.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                До: Консултация за червена акрилна боя

                Залагам на казаното от "taran", май са забравили да ти пръснат отгоре и слой безцветен лак
                П.П. пишем заедно , ама аз изоставам с отговорите
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  До: Консултация за червена акрилна боя

                  Не си мия колата с разредител, а просто ми е много чудно как една боя пръскана преди една година все още може да цапа. Баща ми също кара кола която е червена(20годишен Опел)и при него го има същия проблем там където е правено просто си пуща боя, а оригиналната няма проблем.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Консултация за червена акрилна боя

                    Е,значи,ви продават скапана боя,кофти...Аз не работя с най-скъпите марки (Глазурит,Сикенс),пък нямам такива проблеми.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Консултация за червена акрилна боя

                      А бе има някаква магия с пигмента на червените бои.На автомивките не препоръчват за червени коли безконтактното миене с химикали,защото боята избледнявала.Трябва специалист да го обясни.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Консултация за червена акрилна боя

                        Явно от там е проблема. В такъв случай мога ли да си купя червена боя и отгоре да я пръснат с лак? Специална ли е тази боя или всякаква ще стане? Виждал съм червени коли на който лака им е паднал и е много грозна гледка.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Консултация за червена акрилна боя

                          Първоначално публикуван от mitaka_1 Преглед на мнение
                          Явно от там е проблема. В такъв случай мога ли да си купя червена боя и отгоре да я пръснат с лак? Специална ли е тази боя или всякаква ще стане? Виждал съм червени коли на който лака им е паднал и е много грозна гледка.
                          Води се базисна (базова) боя-същото като металика,но няма ефектни частици.Отгоре се лакира с безцветен,акрилен лак.Това дали ще се олюпи лака след време,зависи изцяло от майстора...Пък и ако е след 10-15 години,начи просто му е дошло времето .
                          Малко кофти е,че по-читавите фирми минаха на бои на водна основа-та народа се дърпа да работи с тях,и остават Алкидем и Клар,ма аз не ги харесвам...
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Консултация за червена акрилна боя

                            Първоначално публикуван от mitaka_1 Преглед на мнение
                            Явно от там е проблема. В такъв случай мога ли да си купя червена боя и отгоре да я пръснат с лак? Специална ли е тази боя или всякаква ще стане? Виждал съм червени коли на който лака им е паднал и е много грозна гледка.
                            Колега къде ходи да ти правят боята ?
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #15
                              До: Консултация за червена акрилна боя

                              Ами боята е правих до светофара на бул.Г.Раковски (до обменното бюро) Другия дето прави бои на бул. Освобождение знам, че работи с български бои и до сега там съм правил два пъти боя при него на различни коли и боята толкова се разминаваше, че повече няма да стъпя при него.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X