Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога да ползваме бавни скорости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кога да ползваме бавни скорости

    Уважаеми колеги , моля за вашия сьвет . Интересува ме при вкючени бавни на Нивата до каква скорост е желателно да се кара , има ли значение дали колата е на слаб наклон (вкючвам ги защото си мисля , че по малко товаря двигателя и скоростите при положение , че карам бавно .До 40-50 км.ч.) .

  • #2
    До: Кога да ползваме бавни скорости

    Колега бавните са предназначени за стръмни изкачвания,спускания,теглене и движение по силно пресечен терен,където е необходима много ниска скорост на движение.Когато се ползват извън посочените условия,т.е. без нужда водят до повишен разход на гориво и излишно форсиране на двигателя.Аз ги включвам даже и в града,когато ми се налага да паркирам на по-висок бордюр,за да не хабя излишно съединителя.

    Коментар


    • #3
      До: Кога да ползваме бавни скорости

      Също така и при потегляне в дълбок сняг, кал и каране на плажа по пясък.
      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

      Коментар


      • #4
        До: Кога да ползваме бавни скорости

        Когато не ти стига мощноста - изкачвания
        Когато имаш нужда от прецизно дозиране на газта, без да измъчваш съединитела - "криви" терени
        Когато не можеш ефективно използваш спирачната система - спускания по лъзгави/кални терени
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: Кога да ползваме бавни скорости

          Колеги , моето уважение . Знам , че бавните се вкючват когато колата се нуждае от повече мощност . Но вьпросьт ми беше друг : Полезно ли е за двигателя скоростите и раздатката движението на бавни независимо от това дали Нивата се нуждае от повече мощност или не но се движи сьс 40-50 км.ч.

          Коментар


          • #6
            До: Кога да ползваме бавни скорости

            При 40 - 50 км/ч изобщо не ти трябват бавни изобщо...само тормозиш машинката.
            LZ1DWW

            Коментар


            • #7
              До: Кога да ползваме бавни скорости

              Отговор до "НИВА МЕН" .Не знам точно как се пише отговор до конкретния коментар за което се извинявам . Но мен не ме интересува разхода на гориво а това ка да не низносвам по малко двигателя скоростите и раздатката .

              Коментар


              • #8
                До: Кога да ползваме бавни скорости

                Първоначално публикуван от a_d_a Преглед на мнение
                Колеги , моето уважение . Знам , че бавните се включват когато колата се нуждае от повече мощност . Но вьпросьт ми беше друг : Полезно ли е за двигателя скоростите и раздатката движението на бавни независимо от това дали Нивата се нуждае от повече мощност или не но се движи сьс 40-50 км.ч.
                А дали е полезно на ДВГ-то и СК да се движиш с 100-120?

                При скорост от 40-50, дали ще караш на 5-та бавна, или на 3-та бърза, все е тая. Вярно - нямаш нужда от бавни. При тази скорост.....

                Въпрос какво ще по-вредно: работа на ДВГ+СК с товар на бързи, или работа на ДВГ+СК без товар на бавни....

                За моята кола бих си избрал второто.........
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  До: Кога да ползваме бавни скорости

                  Забелязал сьм че когато карам бавно по лек , средно лек наклон за който не са необходими бавни , вентилаторите се включват по рядко вьпреки че сьм включил бавни . Затова питам дали при ниска скорост не е по добре да се кара на бавни все пак за това са бавните да щадят колата при ниска скорост .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кога да ползваме бавни скорости

                    Май сам си отговаряш вече......
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кога да ползваме бавни скорости

                      Ако ще караш с 40-50 трябва да си поне на 4-та бавна,даже и 5-та.Ама не виждам смисъл защо след,като с такива скорости на колата и е по-добре да е на бързите.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кога да ползваме бавни скорости

                        Незнам за нивата, но аз на газката ползвам бавните само когато се налага, за преминаване на даден наклон, след преминаването му минавам на бързи. Вярно че при мен на 3та бавна скоростта е 30км максимална, но все пак , според мен бавните са само там където не може на бързи
                        Газ 69 2.4i
                        Густо майна, пътят свърши !!!
                        GSM: О895 7О6О59

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кога да ползваме бавни скорости

                          Първоначално публикуван от a_d_a
                          Забелязал сьм че когато карам бавно по лек , средно лек наклон за който не са необходими бавни , вентилаторите се включват по рядко вьпреки че сьм включил бавни . Затова питам дали при ниска скорост не е по добре да се кара на бавни все пак за това са бавните да щадят колата при ниска скорост .
                          Ако предавката ти е удобна и двигателят не е в екстремни обороти (ниски или високи) няма значение на бързи или бавни караш. Нито за износване, нито за загряване.

                          За ГАЗ, УАЗ и другите с парт-тайм раздатка, има значение - там бавните се включват само заедно с предния мост, което води до паразитни мощности и трябва да се избягва.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кога да ползваме бавни скорости

                            Все пак да не забравяме че в Нивата се монтира ДВГ от лека кола, която за нормално охлаждане се нуждае или от високи скорости, или от високе обороти. ГАЗ-ките са от друга приказка
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кога да ползваме бавни скорости

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              Все пак да не забравяме че в Нивата се монтира ДВГ от лека кола, която за нормално охлаждане се нуждае или от високи скорости, или от високе обороти. ГАЗ-ките са от друга приказка
                              Той е с електрически вентилатори. Там охлаждането е решено веднъж и завинаги.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X