Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за ABS датчик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Помощ за ABS датчик

    На тераното като вдигне над 6км в час изжужава за кратко. В книжката пише че това му било част от самотеста. Вероятно при теб се изтества, засича някакъв проблем, от което светва лампата. Би трябвало да може да се прочете каква е точно грешката. При мен може. В AutoData пише и как, но при Mitsubishi процедурата по четене със сигурност е различна от при мен.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: Помощ за ABS датчик

      да скоростта при която изжужава е около 6 км в час..къде мога да разбера как да разчета грешката?? или трябва да ходя в серв?из,но какъв?? за спирачки?? или някакъв стенд трябва специфичен? или компютърна диагностика?
      куче или вълк?
      в клетка ,или свободен?
      въпрос на личен избор.
      Вихрен Илиев
      0888249888
      blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
      Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #33
        До: Помощ за ABS датчик

        Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
        да скоростта при която изжужава е около 6 км в час..къде мога да разбера как да разчета грешката?? или трябва да ходя в серв?из,но какъв?? за спирачки?? или някакъв стенд трябва специфичен? или компютърна диагностика?
        Кажи ми точния модел, двигател, и година на производство на паджерото, и ще погледна в AutoData дали пише нещо по въпроса.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: Помощ за ABS датчик

          паджеро 2 ексиид 1992 г 2500сс турбодизел с интеркулер..
          ВИН V4444034066
          благодаря предварително
          куче или вълк?
          в клетка ,или свободен?
          въпрос на личен избор.
          Вихрен Илиев
          0888249888
          blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
          Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #35
            До: Помощ за ABS датчик

            Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
            паджеро 2 ексиид 1992 г 2500сс турбодизел с интеркулер..
            ВИН V4444034066
            благодаря предварително
            За съжаление по отношение на ABS-а нищо не пише.

            А поне аз не мога да те насоча към сервиз. Нямам Pajero и не съм се интересувал.

            Но изжужаването е нормално предполагам. И аз се чудих дали не е проблем (при мен лампа не свети), но после си го прочетох в книжката. Това му е селф теста. Обаче щом при теб свети лампа след това, значи има нещо не в ред. Я някой датчик, я задръстено с гнус на някое колело, макар че обикновено са добре защитени. Като махах едната главина на тераното, там където е датчика и зъбното колело на ABS-а беше чисто като в аптека, все едно вчера е монтирано.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              До: Помощ за ABS датчик

              Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
              да скоростта при която изжужава е около 6 км в час..къде мога да разбера как да разчета грешката?? или трябва да ходя в серв?из,но какъв?? за спирачки?? или някакъв стенд трябва специфичен? или компютърна диагностика?
              На компютърна диагностика. Даже при мен го проверяваха по време на движение. Показваше каква скорост отчита всяко колело. Понеже на края изписва номер грешка и ти можеш да си прочетеш в специализираната документация за какво става въпрос. Лично при мен дълго продължи търсенето, но на края след смяна на няколко датчика ABS-а заработи.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #37
                До: Помощ за ABS датчик

                ще я видим тая работа..може и да е задръстено с гнас..може и корона да има прецакана..тая седмица ,най накрая смятам да действам по въпроса
                куче или вълк?
                в клетка ,или свободен?
                въпрос на личен избор.
                Вихрен Илиев
                0888249888
                blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ за ABS датчик

                  И аз в групата на светнала лампа АБС - първоначално премигваше по време на движение, после почна да не гасне след чека за 3 сек , накрая спря да работи и да се усеща на педала . Посъвети на приятели - първо проверх всички кабели от датчиците- нагоре - никакви скъсвания, после ссъс спрей куплонгите за съединяване - нищо , накрая на комп- през буксата под педалите- грешка 32- G сензор - намира се под барчето между2 предни седалки. Филма с НОВ - никой в Плевен не го внася , по нашите морги - няма. Плахо звъннах на Балканстар - цена на заместителя, защото този не се произвежда вече произвежда вече 745 лева.....
                  От морга в Габрово - 60 кинта + еконта 5 - е така вече нещата си идват.
                  Поздрави
                  НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА -ИМА САМО ПО ТРУДНИ И ПО СКЪПИ
                  Всички искат да се върнат към природата, но никой пеша...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ за ABS датчик

                    Привет на всички.

                    Светна ABS лампата. Диагностичния ми конектор е 12 пина.
                    Каква е процедурата за диагностката?

                    Пин 12 е маса
                    На пин 1 излиза сигнал за диагностика на двигателя. Всичко е ОК
                    На пин 4 пише че трябва да е диагностиката на ABS, но там нищо не излиза ( не мига светодиода който свързвам м/у 12 и 4).
                    Трябва ли да давам пин 10 към маса?
                    Или пък нещо друго пропускам?
                    LZ5ZI qth HASKOVO
                    Pajero II GLS 3000 V6

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X