Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за ABS датчик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за ABS датчик

    Колеги помагайте !
    Трябва ми преден ляв датчик за abs.Паджеро 2.8тд 95г.

  • #2
    До: помощ за abs датчик

    Преди да купиш датчик се увери дали наистина е за смяна. Много често ако имаш проблем по предницата разбит лагер на главината, шарнир и др. може да ти излиза, че датчика е заминал. На мен в дава сервиза ми казаха, че преден десен датчик е за смяна но накрая се оказа, че имам износен болт на горния носач и след смяната му всичко заспа.

    Коментар


    • #3
      До: помощ за abs датчик

      При мен отказа когато смених долните шарнири на носачите .

      Коментар


      • #4
        До: помощ за abs датчик

        не е ли по-вероятно прекъснати жички. Напълно възможно по време на интервенцията по носача

        Коментар


        • #5
          До: помощ за abs датчик

          Значи щом е така работата при свалянето на носача е възможно да сте прекъснали кабела. Разкачи го от куплунга и с Ом метър го измери като мърдаш кабела. За втора употреба едва ли ще намериш(много трудно излиза самия датчик от шенкела и 90% се чупят)

          Коментар


          • #6
            До: помощ за abs датчик

            Мисля, че бих могъл да ти помогна. Тъй като ми светна ABS-а си купих точно такъв. Утре или в други ден ще проверя дали има нужда от смяна, но май проблема не е в датчика. Ако се окаже така ще ти пиша. Ако не си намерил ще ти го изпратя.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              До: помощ за abs датчик

              Значи датчик на ABS МНОГО трудно може да дефектира. В повечето случаи или се прекъсва кабела или не прави контакт с буксата. Като отидеш на диагностика и ти казват,че имаш датчик за смяна, а проблема може да е съвсем друг. Така,че не бързай да купуваш, че е много евтин да се пробва.

              Коментар


              • #8
                До: Помощ за ABS датчик

                Благодаря ви много за отзивчивоста колеги!
                Проблема стана от преди един месец.От тогава обиколих доста сервизи,бях и в балкан стар там първо ми казаха че има някъде прекъснат кабел и ще го оправят ,но нищо не направиха .Казаха че са пробвали с датчик от друга кола с него нямало проблем.Макар че не съм сигурен дали са извършили тази процедура.Знаете че там не можеш да влезеш и да видиш .Оня ден отидох в един сервиз момчето ми замери датчика с мултицет когато закачи двата края показа 1100ом но после видях че го измери през акумолатора и каза че е от датчика.
                Незнам вече какво да мисля .А цената на датчика е доста солена
                sariones ще чакам с нетърпение да ми пишеш какво е станало при тебе .
                Благодаря ти предварително.

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ за ABS датчик

                  Здравейте!
                  Да споделя какво ми се случи преди няколко дена .След като преди два месеца отстраних проблема с дефектиралият датчик .Купих си нов и го смених .И преди два дена лампата пак светна,направо бях бесен след като знам колко пари дадох за датчик.Отивам на диагностика закачиха го на компа и се оказа че са ми изгорели крушките на стоповете
                  През ум не ми е минавало че като изгорят крушките на стоповете ще светне лампата на abs .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ за ABS датчик

                    Първоначално публикуван от яворчо Преглед на мнение
                    Здравейте!
                    Да споделя какво ми се случи преди няколко дена .След като преди два месеца отстраних проблема с дефектиралият датчик .Купих си нов и го смених .И преди два дена лампата пак светна,направо бях бесен след като знам колко пари дадох за датчик.Отивам на диагностика закачиха го на компа и се оказа че са ми изгорели крушките на стоповете
                    През ум не ми е минавало че като изгорят крушките на стоповете ще светне лампата на abs .

                    Знаеш ли сега на колко човека помогна?!

                    Човек се учи докато е жив

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ за ABS датчик

                      Първоначално публикуван от яворчо Преглед на мнение
                      ...Купих си нов и го смених.
                      Може ли ориентировъчна цена и от къде евентуално е закупен
                      HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                      Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ за ABS датчик

                        Ратола 415 лв.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ за ABS датчик

                          На моя Мерцедес 126, светна ABS при износени предни накладки. Има специална лампа за тях, но тя не светеше.
                          А посочената цена е престъпление! Интересно докога ще ни ебават?!
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ за ABS датчик

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            А посочената цена е престъпление! Интересно докога ще ни ебават?!
                            Не е престъпление, у нас на това му викат бизнес! И на въпроса ти имам отговор, но няма да се хареса и ще си трая...

                            В тази цена е калкулирана сякаш цялата електроника и хидравлика на АБС-а

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ за ABS датчик

                              Да не казвам а цената в балкан стар каква е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X