Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на 125 кубиков мотор ,даите акъл?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на 125 кубиков мотор ,даите акъл?

    Здравеите ,отново се обръщам към вас за съвет
    Веднъж чета едно веднъж друго ,та да поптам знаещите !
    Искам да си зема един мотор от София 125 кубика и да го регистрирам в Бургас.
    Нужно ли е да ходим при нотариус ако е вече регистриран?
    Ако ли не ,какъв е този писмен договор които може да подпишем ?
    Да ми покажете такъв

  • #2
    До: Покупка на 125 кубиков мотор ,даите акъл?

    Ами, ако е като при автомобилите (не ми се вярва да е по-различно) отивате със собственика при нотариус, правите си един договор за покупко-продажба на въпросното МПС, броиш му паричките, дава ти документите и си зминаваш. Слд това регистрация в съответната област/град и май толкоз.
    Успех
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      До: Покупка на 125 кубиков мотор ,даите акъл?

      Според Закона за движение по пътищата (не помня обаче точно член и алинея...) мотоциклети до 350 кубика могат да се купуват/продават и без договор при нотариус.
      Проверено лично! Миналата година купих, а после и продадох така 50-кубиково скутерче.

      ПС. Договора беше свободен текст, писан на ръка.
      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
      Seat Leon 2007 1.9 TDI

      Коментар


      • #4
        До: Покупка на 125 кубиков мотор ,даите акъл?

        Според мен по-добре да не се циганее за 5-10лв за нотариус, после ако се наложи да се разкара от Бургас до София няма да му излезе хубаво сметката.
        Лично мнение
        п.п. само дето трябва да си потъси някой евтин нотариус, някой може и 20лв ад му искат за нещо подобно други 5лв и така
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          До: Покупка на 125 кубиков мотор ,даите акъл?

          "Чл. 144. (1) Собствеността на моторните превозни средства се прехвърля с писмен договор.
          (2) (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) При прехвърляне на
          собствеността на регистрирани автомобили, на регистрирани ремаркета с
          товароносимост над 10 тона, на регистрирани колесни трактори и на регистрирани
          мотоциклети с работен обем на двигателя над 350 куб. см подписите на страните трябва
          да бъдат нотариално заверени."

          Пише си го черно на бяло в закона...за какви неизлезли сметки говорим?
          Това им е най-любимото на катаджиите - да не си знаем правата...
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #6
            До: Покупка на 125 кубиков мотор ,даите акъл?

            Първоначално публикуван от nick_todorov Преглед на мнение
            "Чл. 144. (1) Собствеността на моторните превозни средства се прехвърля с писмен договор.
            (2) (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) При прехвърляне на
            собствеността на регистрирани автомобили, на регистрирани ремаркета с
            товароносимост над 10 тона, на регистрирани колесни трактори и на регистрирани
            мотоциклети с работен обем на двигателя над 350 куб. см подписите на страните трябва
            да бъдат нотариално заверени."

            Пише си го черно на бяло в закона...за какви неизлезли сметки говорим?
            Това им е най-любимото на катаджиите - да не си знаем правата...
            Точно така е ,и аз съм прехвърлял скутер без нотариус
            0887632135-Краси

            Коментар


            • #7
              До: Покупка на 125 кубиков мотор ,даите акъл?

              Първоначално публикуван от krasi0573 Преглед на мнение
              Точно така е ,и аз съм прехвърлял скутер без нотариус
              По принцип е така , но съм се напатил през годините . Особено в провинцията . Закона уж е еднакъв , ама у нас действа на принципа : "Бог високо , цар - далеко". Та най - уместно е колегата за всеки случай да пита в КАТ- Бургас какво ще му искат за регистрацията.
              Иначе нотариална заверка не е нужна , но не е и грешно да си я направи за по-сигурно . То важи за всякакви договори.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X