Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрация във волана на lj70-причини?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрация във волана на lj70-причини?

    Здравейте! Поздрави на всички фенове във форума! Нов участник съм с нова придобивка, Тойота Ланд Круизер 2.4 ТД или по то4но LJ73! Не ми се иска да отварям тема а и не зная как, малко ми е трудно с ориентацията тук в сайта! Много ме тормози един проблем с джипа , и ще се радвам на Вашата помощ! При управление със скорост над 80 км/ч и при рязко преминаване на неравности на асфалтов път кормилото се разтриса яко, а и целия джип, като поглеждайки предно колело последния път то като че ли се усукваше!!! При натискане на спирачка, но не докрай, т.е. при намаляване на скоростта всичко се нормализира! Не мога да карам с повече от 80 км/ч! Днес прегледахме джипа като ходова част, не открихме проблем с окачването! Помогнете със съвет, дори и за напътствие към добър сервиз и майстор! Благодаря и весели празници!

  • #2
    До: TLC120 - има ли блокажи?

    Честито, имаш си "шими". Потърси с търсачката има доста написано.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

      лагерите на сферите ще да еВдигни предните колела и провери за аксиални и радиални луфтове

      Коментар


      • #4
        До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

        Първоначално публикуван от Nasori
        Мерси за вниманието! В София!
        Може и баланс на гуми да е може ударен и крив кардан луфтове в карданните карета и диференциалите, някои машини имат амортисьор на кормилните щанги (демпфер) може да си е там но да е разделил душата и тялото може и отделни малки проблемчета, които да се натрупват понякога.....не съм "майстор" и мразя да се цапам с механиката, но може да дойдеш и да погледнем още веднъж ....после "Голди" "Влади 333" от съфорумниците...
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

          Ти първо провери за разбити тампони на предната напречна щанга .

          Коментар


          • #6
            До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

            Благодаря на всички! Много сте отзивчиви и готини! Четохме с жената снощи до 2 и 30, 3 през нощта всички мнения изписани по тази тема и най -сетне се ориентирахме в сайта! Първо смених напречния амортисиор, проблема остана, купих днес тампони и втулка за напречната щанга, но ще ги сменям след празниците и ако пак се появи ще сменя лагерите на главината!

            Коментар


            • #7
              До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

              преди време имах подобен проблем доста време ми отиде да се ровя и си поднових почти цялата предница
              накрая се оказа проблем с хидравликата

              Коментар


              • #8
                До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

                Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                Ти първо провери за разбити тампони на предната напречна щанга .
                +1 като ги купуваш наи добре да знаеш размера.първи се разбива долниа ляв пред шофьора.провери клатеики кормилото на място,лувта е видим

                Коментар


                • #9
                  До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

                  Здравейте! Връщам се от сервиза на Влади333, смениха втулката и тампона на напречната щанга и ... карах джипа с 120-130 км/ч! Почти го няма тресенето, т.е. появява се за кратко и не толкова силно, нещо го обира! Сега "жипа" определено е по - добре! Мерси на всички за всички съвети!
                  Кажете ми откъде да купя по - яки тампони за цялата ходова част на моя модел Тойота Ланд Круизер LJ73, 2,4 TD, 2LT двигател?! Знае ли някой къде се продават вежди за калниците и този нивометър и барометър на таблото (нямам ги)!
                  Видях джипа на Венци Петров - жесток е! Леко и безаварийно каране със здраве!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

                    Първоначално публикуван от Nasori Преглед на мнение
                    ... Кажете ми откъде да купя по - яки тампони за цялата ходова част на моя модел Тойота Ланд Круизер LJ73, 2,4 TD, 2LT двигател?! Знае ли някой къде се продават вежди за калниците и този нивометър и барометър на таблото (нямам ги)!..
                    За тампоните и вежди на калниците (ако търсиш гумени, които са по-удачни за офроуд) - се обади на Пламен Петров - 0878 446590 (вносител).
                    За вежди, ако искаш оригиналните, както и за нивометър/барометър търси Пепи - 0888 595 235.

                    Успех!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

                      До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч
                      Между другото (все още нямам право на някои публикации в сайта) търся климатик за джипа!


                      ako закъсаш за радиатор и вентилатор за климатика имам , не са оригинал и не помня от какво съм ги свалял но са здрави , на мойта и правих климата с тия
                      кат ходя до моргата си свалям каквото тряа и по резерва винаги

                      Коментар


                      • #12
                        До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

                        Е, направо не е за вярване! След като смених тампони и втулка на напречната щанга, демпфер, след прегледа на Тойотата в сервиза на Влади 333, и след незнам колко изминати километри (изобщо не са много) пак се появи това "Шими"!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

                          Баланс на гумите правил ли си скоро? Ако са големи и бият може бая да разбиват. Другото е дали не изпадаш в някакъв резонанс, който да влияе "шими"-образуващо. Може би нещо друго, посукване или знами ли и аз може да е отпуснало някоя/и зглобка/и. Това се случва на скорост или без или всякак? А повече ли става ако подаваш газ или не се влияе?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

                            Да, правил съм! Гумите са 235/70/15. Тресенето го прави при скорост над 80км/ч!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Тойота LJ73 тресе над 80км/ч

                              Първоначално публикуван от Nasori Преглед на мнение
                              Е, направо не е за вярване! След като смених тампони и втулка на напречната щанга, демпфер, след прегледа на Тойотата в сервиза на Влади 333, и след незнам колко изминати километри (изобщо не са много) пак се появи това "Шими"!
                              Шими се открива много трудно. При всеки е различно. Общо взето решението почти винаги е свързано с балансиране на въртящите се маси, и стягане на всички възможни луфтове. Започваш с баланс, ако е наред баланса проверяваш демпфера и всички тампони. Възможно е да изглеждат здрави и да са омекнали. При мен се появява задължително при кална разходка когато имам доста кал в джантите. Виж да нямаш сняг или кал в джантите от вътрешната страна. Успех.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X