Обява

Свий
Няма добавени обяви.

каяк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: каяк

    Значи винаги когато чевек седне да гребе в началото има някакви подобни отклонения. Абсолютно нормално е и нещата които мога да ти препоръчам са:
    Поради факта че единия от крайниците ни е развит малко повече, то идва и момента че с дясната ръка прилагаш повече усилие. С течение на времето ще изравниш усилието и нещата ще се оправят.
    Когато гребеш си намери точка в далечината на където си тръгнал и гледай в нея. Не гледай лодката накъде ти върви, защото така обикновенно се занимаваш с дребни и безмисленни корекции на курса. Всички каяци мърдат малко при загребване и ако са по-дълги са по-тромави в завоя. За това са измислини руловете и финките. Но не са задължителни ако не предприемаш сериозни походи. Ускорявай постепенно за да не ти се завърта лодката. Веднъж след като си ускорил само дръж темпото и самите завои ще са ти полесни, аналогично е все едно да караш кола без хидравлика
    Основени моменти в загреването са:
    Усилието което прилагаш в/у греблото е това да гребеш с корем и гърди. Тези мускули си в пъти по-голями и издържливи от тези на ръцете. Тове се получава като приемеш че греблото ти е заварен лост и се опиташ да се придърпаш ("изсецаш") на него. Демек вкарваш и задника Ще усетиш каяка как се плъзга напред. Именно и за това ти завива по този алогичен начин. Със скорост при загребване натискаш и с таза и тя завива надясно.
    Доста може да се изпише по този въпрос но мисля че това като за начало е достатъчно.
    Ако има още въпроси насреща съм ...
    Последно редактирано от bliss-stick; 02-07-09, 17:25.

    Коментар


    • #32
      До: каяк

      благодаря,като се наспя че тъкмо си лягам ще отида на язовира да го пробвам

      Коментар


      • #33
        До: каяк

        Първоначално публикуван от bogi Преглед на мнение
        благодаря,като се наспя че тъкмо си лягам ще отида на язовира да го пробвам
        Сподели резултатите от теста после. Интересува ме как е на вятър, много ли се отклонява надуваемия каяк от вятъра в сравнение с полиетиленовия. Карал съм полиетиленов каяк Prijon Excursion- двуместен, няма мърдане и много добре запазва инерцията, стабилен е. Как е инерцията при надуваемия?

        Коментар


        • #34
          До: каяк

          абе с вятъра е проблем и тогава помага рула само...
          признавам че имам много малко опит с туристическия вариант на каяка, но дори и с бързта лодка в един от най-големите бързеи по Струма вятъра ми е изигравал много мръсен номер. Повечето надуваеми каяци са с плоско дъно и това е проблем като излезе вятър. Буквално няма какво да "заканти" и вятъра ги свлича по посоката си.
          5-6 септември организираме голям сбор/състезание по Струма и който е в района може да мине да види голяма част от каякарската секта и лодките. Ще пусна отделна тема за събитието

          Коментар


          • #35
            До: каяк

            Първоначално публикуван от bogi Преглед на мнение
            ами от днeс си имам cnvertabel и при първото пробване останахме доволни от него + му е че го извадихме от багажника та комбито и ако не се беше исипал един дълъг порой пак там щяхме да го приберем без проблем нагънат
            Сподели ако не е тайна как (от къде ) се сдоби с него? Мен от месец са ме грабнали мераци, но не знам от Америка доставка колко и после мита има ли колко са... Предполагам не само за мен ще е много полезна информацията за начина и пътечката за закупуване. Благодаря предварително.
            0888594828 angel_kik@abv.bg

            Коментар


            • #36
              До: каяк

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              На мене ми трябва нещо за лекуване на шкрмбето. Само каяк и гребло ми е стига. Здраво гребло. Тези каяци които ми показвате са за вълна и за реки. Нещо за тиха вода също може.
              Ми за спокойни води- класическа (спортна) лодка. На "Гребната база" има и "Тутракани" и "Датски лодки" и "Трабантчета", ама 120 килца... Пък и с тях бая плацикане те чака. Имаше и едни по- големки, викахме им "Патета", щото се въртяха като пумпал при всеки загребок. Те са и със значително по- голяма дупка, но нямат рул. На тях се учиш, понеже по- трудно се преобръщат. Ако те интересува, ще проверя какво е положението в момента. Най- малкото, гребла има всякакви. На времето "Струер" беше най- хубавото гребло, но сега може да има и други. Добре е преди да купуваш, да видиш поне за какво иде реч.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #37
                До: каяк

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Ми за спокойни води- класическа (спортна) лодка. На "Гребната база" има и "Тутракани" и "Датски лодки" и "Трабантчета", ама 120 килца... Пък и с тях бая плацикане те чака. Имаше и едни по- големки, викахме им "Патета", щото се въртяха като пумпал при всеки загребок. Те са и със значително по- голяма дупка, но нямат рул. На тях се учиш, понеже по- трудно се преобръщат. Ако те интересува, ще проверя какво е положението в момента. Най- малкото, гребла има всякакви. На времето "Струер" беше най- хубавото гребло, но сега може да има и други. Добре е преди да купуваш, да видиш поне за какво иде реч.
                Това обаче са спортни лодки, а не туристи .... Лесно се обръщат ако няма практика човка. Хайде виж за някоя датска, със седалка и някой струер или ламинат, а?

                Коментар


                • #38
                  До: каяк

                  От днес и аз си имам каяк - тарпон 120 . Идеята е да се ползва за фитнес , лек риболов .
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #39
                    До: каяк

                    Първоначално публикуван от strandjero Преглед на мнение
                    Това обаче са спортни лодки, а не туристи .... Лесно се обръщат ако няма практика човка. Хайде виж за някоя датска, със седалка и някой струер или ламинат, а?
                    много трудно ще изкопаете такива съдове а и е 2009 година, технологиите бая дръпнаха....

                    Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                    От днес и аз си имам каяк - тарпон 120 . Идеята е да се ползва за фитнес , лек риболов .
                    Честито човече wilderness се налага като марка и в последните години бие господството на Prijon в тая сфера. С една идея си му голям на коритото, но това не е важно при условие ...че си имаш лодка
                    много часове да прекараш с нея и все хубави.

                    за фитнес не разчитай. Пета година не съм излизал от лодка и съм си със същите килограми...само потреблението на бира ми се вдигна

                    Коментар


                    • #40
                      Бедстващо момче с каяк по р. Чая, Бачково, Асеновград

                      Георги Стоилов от Пловдив/Ягодово регистриран вав форума (никнeйм dread или bredo), кара къса база Митсубиши Паджеро, днес се пусна с кану по река Чая от Бачково и от 2 часа е в неизвестност 17:45 х. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!

                      Намерено е греблото. Георги се е спуснал сам по река Чая от Бачково!

                      Които има опит и може да помогне или има идеи да се обади на телефона на брат му Данчо (след 1 час ще е на място): 0886 64 92 77

                      Телефонът на бащата на Георги - Стоил (който вече е на място) е:
                      0889 308 703

                      Коментар


                      • #41
                        До: каяк

                        Колеги ще излезем със становище за случката в най-скоро време. През останалото време не се подавйте на провокации в пресата и невярна информация. Голям мерак имаше и голямо сърце. В 14 часа в същия ден го предупредих по телефона да миряса и да се прибира в къщи...
                        За жалост не се прибра а хората от нас които бяха най-близко до района го вадеха от реката.
                        Тъжна история и дано няма повече такива.

                        Коментар


                        • #42
                          До: каяк

                          Ето и цялата информация от първа ръка преди медиите да са ни изкарали малоумници и самоубийци. На никой не пожелаваме подобна участ и ще направим всичко възможно това повече да не се случва. Запомнете че дори и да отидете на комерсиален Рафтинг гидовете не са способни да спрат реката. Бъдете по-внимателни и стойте далеч от водоемите ако не знаете какво да правите в тях.
                          http://www.whitewater-bg.org/forum/v...4&p=6034#p6034

                          Коментар


                          • #43
                            До: каяк

                            Първоначално публикуван от bogi Преглед на мнение
                            ами от днeс си имам cnvertabel и при първото пробване останахме доволни от него + му е че го извадихме от багажника та комбито и ако не се беше исипал един дълъг порой пак там щяхме да го приберем без проблем нагънат
                            -------------
                            Здравей, от скоро се запалих да си взема точно този модел на Advance Elements.., би ли споделил впечатленията си ..
                            Виждам, че поста е от преди година, предполагам, че вече имаш доста опит от практиката с тази лодка..
                            Предимство ли е надуваемата (сгъваема)лодка или компромис..
                            Има ли необходимата здравина или повече трябва да се внимава да не се скъса, отколкото да се наслаждаваш на карането..
                            Наистина ли е толкова проблем с карането при вятър или това са само предположения.. Подходяща ли е за плаване в по-спокойните части на Арда, Искър, Янтра или е само за тиха вода..
                            Ако има други особености + или - , ще се радвам да споделиш..

                            Коментар


                            • #44
                              От: каяк

                              Здравейте, виждам, че темата е отдавна нoмоето " запалване " ме сполетя сега. Аз обаче съм решил сам да си направя двуместен морски каяк. Проблема е, че не мога да намеря планове/чертежи за изработката му. Ако някой може да удари едно рамо ще съм много благодарен. Основния проблем са чертежите но има и много други неща които ме интересуват. Например: какъв вид смола да използвам, какъв плат е по удачен и т. н. Моля някой, който се е занимавал или има някакво виждане по въпроса да пише.
                              З. Иванов Варна
                              LZ 2 ZMI

                              Коментар


                              • #45
                                От: каяк

                                Някой с преки впечатления от каяците на Feelfree? Попадна ми изгодно един Moken 10 та се чудя да го влача ли от Норвегия до нашенско

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7496.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5638383

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7500.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5638384

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7501.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5638385
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X