Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сваляне на задния номер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сваляне на задния номер

    Ако темата не е за тук, моля модераторите да я преместят.
    Накратко: имам VW Passat комби и искам да боядисам задната врата. Към вратата е пломбиран задния регистрационен номер, който пречи. Някой знае ли какви са правилата за сваляне (ще се унищожи пломбата) и какви разправии мога да имам с КАТ?

  • #2
    До: Сваляне на задния номер

    Аме не е нужно да ходиш в КАТ, трябва да си осигуриш достъп до вътрешната страна на вратата (като махнеш корите), другото е взимаш поп нитове и тренираш избиването на щифтчето
    После го набиваш наново и това е.
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      До: Сваляне на задния номер

      Huko е прав. Аз си регситрирах джипа преди 2 седмици ... даже не искаха да ми слагат такава пломба. Аз ги накарах за да не поръся номера някъде по гората. Помолих ги та я сложиха иначе не е задължителна. Така, че махай я смело и действай. Успех!
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • #4
        До: Сваляне на задния номер

        Общо взето процедурата е следната:
        1. Попълваш заявление за смяна на болт;
        2. Плащаш 7лв.;
        3. Минаваш на канала за проверка на номерата (рама и двигател);
        4. Нов болт;
        5. Чао КАТ.

        Коментар


        • #5
          До: Сваляне на задния номер

          Не е фатална пломбата. Мене ме спираха и се опитаха да ме рекетират преди около година по този повод. Аз действително не знаех, че има такова нещо по номера - не бях обръщал внимание. Заведоха ме и ми показаха къде е била пломбата, а на въпроса " А товята 'що я няма?" , отговорих, че така са я монтирали техните служители......и ми казаха довиждане.
          п.с. На Ферозата също не знам дали имам.

          Коментар


          • #6
            До: Сваляне на задния номер

            Пломбата на номера има цифра , която е вписана в талона и трябва да съответства на колата. Тая пломба въобще не е шега.

            Коментар


            • #7
              До: Сваляне на задния номер

              Първоначално публикуван от gnicolov Преглед на мнение
              Пломбата на номера има цифра , която е вписана в талона и трябва да съответства на колата. Тая пломба въобще не е шега.
              Като не е шега, да не я слагат като на шега! Аз на някаква пломба пъдарин няма да ставам, заради бездарници.

              Коментар


              • #8
                До: Сваляне на задния номер

                Аз доколкото знам за тази процедура че няма проблеми, просто като си махнеш нита го запази и отиди с него в КАТ където сменят номерата и ще ти сложат нов, иначе ако си го загубил ще попълваш декларация че не си го продал или предостъпил на някого с криминална цел
                „глупава глава на краката почивка не дава”

                Коментар


                • #9
                  До: Сваляне на задния номер

                  Първоначално публикуван от Delcho Преглед на мнение
                  Ако темата не е за тук, моля модераторите да я преместят.
                  Накратко: имам VW Passat комби и искам да боядисам задната врата. Към вратата е пломбиран задния регистрационен номер, който пречи. Някой знае ли какви са правилата за сваляне (ще се унищожи пломбата) и какви разправии мога да имам с КАТ?
                  Преди имаше такива болтове с резба .
                  Като имаш достъп до болта отзад - ще видиш твоя да не е с гайка и резба.
                  Ако не е - сваляш го внимателно . Избиваш това с което е закрепен - нит или нещо подобно .
                  После намираш толкова тънък болт с гайка и след боядисването си го поставяш с гайка . За следващия път ще си готов !
                  Успех и спокойно .
                  Да се шашкат тези с крадените или пренабивани ! Редовните - и без болт , пак са си редовни !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Сваляне на задния номер

                    Аз процедирам по следния начин-избивам стоманеното сърце с главичката.След това с клещи стискам раздутата част на нита,ако не е възможно,може просто,да се отсече със секач.С много широка отверка и или друг плосък инструмент,напъвам под пласмасовата основа но номера,за да излезе нита от ламарината.Като приключа с боядисването,избирам подходяща рапидка с която да го захвана отново отвътре .
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Сваляне на задния номер

                      ИМХО, тая пломба е едно абсолютно недоразумение и съсипване на колата. След 5 години най-много от там тръгва ръжда. Първо защото е алуминиева, тоест несъвместима с стоманената ламарина, и второ, защото заднаа част на колата е място, което непрекъснато се охвърга зимата с гняста от улиците.

                      Жоре, (lz1gvt), щом не е била задължителна, луд човек си. Слагат се 4 винта, където трябва, които държат в пъти повече от това недоразумение. Отделно дето при тебе задния номер е нависоко, и трудно би го закачил с нещо. Мисли за предния в тая посока.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Сваляне на задния номер

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ИМХО, тая пломба е едно абсолютно недоразумение и съсипване на колата. След 5 години най-много от там тръгва ръжда. Първо защото е алуминиева, тоест несъвместима с стоманената ламарина, и второ, защото заднаа част на колата е място, което непрекъснато се охвърга зимата с гняста от улиците.

                        Жоре, (lz1gvt), щом не е била задължителна, луд човек си. Слагат се 4 винта, където трябва, които държат в пъти повече от това недоразумение. Отделно дето при тебе задния номер е нависоко, и трудно би го закачил с нещо. Мисли за предния в тая посока.
                        Ма верно съм си луд!!! Като не искаха да ми я слагат, що ли се натискам?!!! Иначе се учудвам на информацията на колегите, че не е шега работа тази пломба!!! Не оспорвам мненията им, просто до сега за толкова години никога ама никога не ми се е случвало да ми гледат имам ли или нямам тази пломба. А като знаеш какво работех преди .. пък и сега често често пътувам командировки ... та бая катаджии са ме спирали и не ми се е случвало.
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #13
                          До: Сваляне на задния номер

                          Момчета, благодаря за информацията!
                          Ще погледна дали от вътрешната страна на вратата има достъп до тази пломба. Иначе то си е поп нит, не е с винтче. Питам предварително, за да не ми се наложи после да доказвам, че не съм камила

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сваляне на задния номер

                            Онзи ден, регистрирах и не сложиха такъв болт в КАТ, да не са ги отменили или е бил още сънен чичката
                            Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сваляне на задния номер

                              На моита кола беше само на номера не беше хванало ламарината

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X