Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ангренажен ремък на 2-LT, проверка...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ангренажен ремък на 2-LT, проверка...?

    Здравейте-пак съм аз....
    Със закупуването на "жипката"-LJ-70 едно от първите неща,които смених беше ангренажния ремък-"Gates".Стария изглеждаше перфектно,но беше много хлабав-направо ми настръхна косата!Питах майстора(или"майстора"?),който го сменяваше няма ли пружина,която да го натяга,и той ми отговори,че няма...?Новия го напъна,за да го натегне,зави някакъв болт,и тва си беше...Добре,ама оттогава нещо все ме гложди-ами,ако новия ремък е менте,и след 2000км. се е "олабил"...?Питането ми е има ли как да разбера натегнат ли е?На пластмасовия капак на ангр.ремък точно срещу оста на разпр.вал има гумена тапа-свалих я,завирах си пръста,доколкото можах,ама опирам до вътр.страна на ролката,която е захваната на разпр.вал...Съжалявам,че не си направих някакъв отвор на капака на подходящо място,докато беше свален...или сега да развия,колкото болтчета отгоре-надолу успея,и да го открехна малко,за да видя за какво иде реч...?
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    До: ангренажен ремък на 2-LT,проверка...?

    Опъващата ролка е с пружина. При смяната на ангренажа се охлабват болтовете на ролката и тя опъва ремъка сама. След което се стяга. При съмнение за хлабава пружина и се помага малко. Gates е удачен избор на ремък.

    Коментар


    • #3
      До: Ангренажен ремък на 2-LT, проверка...?

      И аз с такъв карам на ГейтсЗдрави са !!!!!Коляновия вал ми ссе скъса Ремъка неееееееее

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X