Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за диференциали, скорости и раздатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Масло за диференциали, скорости и раздатка

    За промивка ли говориш?

    Коментар


    • #62
      От: Масло за диференциали, скорости и раздатка

      Говоря за няколко промивки със смяна на филтъра и маслото. Ама първо не е зле да свалиш картера и да махнеш най-едрите боклуци.

      То зависи и колко си решил да инвестираш де.
      Примерно първо около 100км с прясно М10 и нов филтър
      После около 1000км с минерално 15W40 и пак нов филтър
      После да сипеш полусинтетично 10W40 и пак нов филтър и с него вече нормален пробег

      И през цялото време да си носиш резервен филтър за да може ако се задръсти да го смениш.

      Ако си в София ела да ти разкажа това-онова за машината, да не откриваш нещата по трудния начин.

      Коментар


      • #63
        От: Масло за диференциали, скорости и раздатка

        За каква машина говори ме?Я слезте на земята,кой ,конструктор е казал че Уаза се кара с полусинтетика.

        Коментар


        • #64
          От: Масло за диференциали, скорости и раздатка

          Вкарвате се във големи филми.Смени филтъра и наливай ново масло и газ.проверявай по често маслото на щеката за да разбереш Колега какво е нивото и да си напраравиш сметка за мотора

          Коментар


          • #65
            От: Масло за диференциали, скорости и раздатка

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            За каква машина говори ме?Я слезте на земята,кой ,конструктор е казал че Уаза се кара с полусинтетика.
            На земята съм и моя УАЗ е със синтетично масло, даже не полусинтетика. Човекът има избор - или да чака боклуците да задръстят мазилната уредба и после да прави двигател, или да мине няколко хиляди километра със полусинтетично. После да си го кара с каквото си иска. Така е по-лесно отколкото да разглобява и да чисти.

            Това че повечето УАЗи се карат на границата на разпадането не е повод за още един такъв.

            Коментар


            • #66
              От: Масло за диференциали, скорости и раздатка

              Ясене,може да се кара и с напълно синтетично масло(но го гори повече)но е излишна гъзария.Няма да те питам колко Уазки си имал до сега.Има ме джип Газ в нас от 1984г.(първия в нашата околия)оттогава съм сменил десетки машини от рускаата марка и няколко западни.Двигатели не им знам бройката(и сега имам в нас 3-Газ-24,за ремонт)но знам че с добро минерално масло 15-40,карат не по-малко от тези с друго.

              Коментар


              • #67
                От: Масло за диференциали, скорости и раздатка

                Ами не, не гори повече. Това като е наред де, което за УАЗ е рядко явление.

                Коментар


                • #68
                  От: Масло за диференциали, скорости и раздатка

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Говоря за няколко промивки със смяна на филтъра и маслото. Ама първо не е зле да свалиш картера и да махнеш най-едрите боклуци.

                  То зависи и колко си решил да инвестираш де.
                  Примерно първо около 100км с прясно М10 и нов филтър
                  После около 1000км с минерално 15W40 и пак нов филтър
                  После да сипеш полусинтетично 10W40 и пак нов филтър и с него вече нормален пробег

                  И през цялото време да си носиш резервен филтър за да може ако се задръсти да го смениш.

                  Ако си в София ела да ти разкажа това-онова за машината, да не откриваш нещата по трудния начин.
                  ами колега около мен няма никой с такава машина или поне няма такъв който има малко по специялно отношение към нея от колкото като към работен роб който служи без никаква поддръжка и внимание. С удоволствие бих се срещнал с човек който може да ми поразкрие това онова през ден два съм в Софето.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Масло за диференциали, скорости и раздатка

                    Сваляш картера,изчиствш ,,калта'',така е най-лесно,заради оня ''джоб'',в който попада маслото при стръмни наклони,профилактично сменяш гарнитурата или лепиш с полиуретанов силикон Рензосил на Виктор Рейнц,така ще губи по малко масло,сипваш синтетика ,,отвратителното'' и качество е ,че отмива и разтваря старите смолисти отлагания.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Масло за диференциали, скорости и раздатка

                      Колеги двигателя за сега М10 докато стигна до него. Сега скорости раздатка и мостове. Както писах по горе налях масло като свалих дясната полуоска без обаче да източвам от дифа защото си мислех че по скоро няма нищо. Всичко ок налях 600мл като си мислех че няма да навреди и да е повечко. Един колега беше писал че ще е трудна и неблагодарна работа защото щяло да се задържи по дълго време в ръкава без да може да проникне в дифа но още на следващия ден без изобщо джипа да е мърдал видях на лявата главина от вътрешната страна натекло стабилно. Свалих и лявата полуоска да разгледам какво се случва щото така лошо за спирачките. Та от ръкава тече и от лагера на главината преминава при накладките там няма ли нещо което е на полуоската и затваря ръкава така че да не може да изтича масло и да маже по феродото?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Масло за диференциали, скорости и раздатка

                        Oтзад на главината има семеринг,смени го.Скапва се от липса на мазане,конструкцията е такава че лагерите и семеринга в задните главини се смазват от маслото в диференциала,което идва по ръкавите. За това в задния диференциал количеството трябва да е повече от предписаното.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X