Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще ме спрат ли катаджиите ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще ме спрат ли катаджиите ?

    Здравейте, не съм сигурен дали темата е за тук, но искам да ви попитам нещо: АКо нямам А категория и карам мотор да речем 250кубиков и е с редовни документи и нося каска каква е вероятността да ме спрът за проверка , ако карам нормално не като луд?
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

  • #2
    До: Спират ли катаджиите

    Аз бих изкарал А категория. За всеки случай. А вероятността, както казва един колега е 50%. Или ще те спрат, или не.

    Коментар


    • #3
      До: Спират ли катаджиите

      Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
      Аз бих изкарал А категория. За всеки случай. А вероятността, както казва един колега е 50%. Или ще те спрат, или не.
      Колега, дал си най-точния отговор
      И аз карам на 50%
      YAMAHA WR450F

      Коментар


      • #4
        До: Спират ли катаджиите

        Някой ми беше казал, че било забранено да се спира в града моторист освен от полицаи мотористи, зашото не спирали и почвали гонки и стават инциденти
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #5
          До: Спират ли катаджиите

          Първоначално публикуван от Аниматора Преглед на мнение
          Някой ми беше казал, че било забранено да се спира в града моторист освен от полицаи мотористи, зашото не спирали и почвали гонки и стават инциденти
          И аз съм чувал същото мнение,но дали е вярно ще каже някой, който са го спирали катаджии, за да опровергае този слух
          YAMAHA WR450F

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Аниматора Преглед на мнение
            Здравейте, не съм сигурен дали темата е за тук, но искам да ви попитам нещо: АКо нямам А категория и карам мотор да речем 250кубиков и е с редовни документи и нося каска каква е вероятността да ме спрът за проверка , ако карам нормално не като луд?
            Вероятноста да те спрет както казват колегите е 50на50. Според мен щом мотора ти е изряден по добре си искарай и категорията. Все пак щом имаш документи ще ти пишат по малко глоби(около 300 лв. маисля, че беше(но не са писали на мен)), макар, че се надявам никога да не те спират, а по добре тези пари вместо за глоби да си искараш "книжката". Така, че те съветвам искарай си това А за да не караш на "тръни" дет се вика.

            Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение
            И аз съм чувал същото мнение,но дали е вярно ще каже някой, който са го спирали катаджии, за да опровергае този слух
            И на мене са ми казвали тъка, че не гонят. Но веднаж адин с ендуро беше качил втори човек зад него,но без каска и го подгониха и то в градаНезнам защо но смятам, че вероятно щото единя беше без каска. Тъй че решат ли да се заяждат....
            ****
            Пак съм аз. Извинете ме, но ми се струва, че тук е уместно да попитам дали някой знае как да се регистрира мотоциклет без документи. Неможах да намеря из форумите затова пиша тук и се извинявам, че се отклонявам от темата. Ако има някой който знае да ми пише или тук или Л.С, или да даде линк. Мерси предварително.
            Последно редактирано от Goblin; 02-06-09, 19:05.
            Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

            Коментар


            • #7
              До: Ще ме спрат ли катаджиите ?

              да, ще те спрат особено в София. мен преди 3 години като си купих 1вия мотор ме спряха, а се бах екипирал като космонафт. И естествено трбваше да по4ерпя - ГО влизаше в сила от 24ч на същия ден. После са ме спирали 3-4 пъти и в момента който видят А категория ме пускат. Веднъж ме питаха кой е Вълко Червенков. Това само в София другаде не са

              Коментар


              • #8
                До: Ще ме спрат ли катаджиите ?

                Първоначално публикуван от dexter_lab Преглед на мнение
                да, ще те спрат особено в София. мен преди 3 години като си купих 1вия мотор ме спряха, а се бах екипирал като космонафт. И естествено трбваше да по4ерпя - ГО влизаше в сила от 24ч на същия ден. После са ме спирали 3-4 пъти и в момента който видят А категория ме пускат. Веднъж ме питаха кой е Вълко Червенков. Това само в София другаде не са
                А кой е Вълко Червенков?
                YAMAHA WR450F

                Коментар


                • #9
                  До: Ще ме спрат ли катаджиите ?

                  Колеги знам че темата е по различна ама да попитам за някакъв нов закон,чух че мотопеда няма значение дали е 49кубика ако вдига над 50км в час то трябва категория А,вярнолие или не

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ще ме спрат ли катаджиите ?

                    Това не е ново.От както се помня е така

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ще ме спрат ли катаджиите ?

                      Първоначално публикуван от ColdFusion Преглед на мнение
                      Това не е ново.От както се помня е така
                      Е добре по какво се разбира колко вдига,по това което пише на километража

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ще ме спрат ли катаджиите ?

                        Първоначално публикуван от kalasha Преглед на мнение
                        Колеги знам че темата е по различна ама да попитам за някакъв нов закон,чух че мотопеда няма значение дали е 49кубика ако вдига над 50км в час то трябва категория А,вярнолие или не
                        Един познат полицай ми беше казал:"Щом има двигател, трябва книжка."
                        Забелязал съм доста хора карат скутери, даже бес каски. А ако те спре полйцаи и той е човек, ако реши да се заяжда все ще намерят с какво.
                        Живота е по-хубав, по-лек, когато го има ендуро спорта.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ще ме спрат ли катаджиите ?

                          Аз съм същият случей... всичко по мотора ми е изрядно - номера, застраховки, данъци, всичко... винаги карам с каска и по града си карам с ограничението, НО нямам "А" категория. Спирали са ме няколко пъти и все ми казват... "сега ще те пусним, но ако те хваним още веднъж и ще ти пишим акт".
                          Това е, че тук сме в малък град и полицаите знаят кой мотор на кой е и дали собственика има "А".

                          Смятам в най-скоро време да си изкарам "А" категодия.
                          По-добре и ти направи същото, не рискувай.

                          Относно това, че само полицай с мотор имат право да те спират... и аз съм го чувал, но до сега не съм го видял никъде... все си ни спират полицаи с патрулки...
                          Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Спират ли катаджиите

                            Първоначално публикуван от Аниматора Преглед на мнение
                            Здравейте, не съм сигурен дали темата е за тук, но искам да ви попитам нещо: АКо нямам А категория и карам мотор да речем 250кубиков и е с редовни документи и нося каска каква е вероятността да ме спрът за проверка , ако карам нормално не като луд?

                            Вероятността е 50/50 - или ще те спрат или няма. Рискът е на твоя отговорност. Имай предвид, че стане ли ПТП с твое участие, шансът да се измъкнеш като невиновна страна е нищожен, защото си НЕправоспособен водач и контрата е у теб.
                            В последно време са засилили контрола върху мотористите, именно поради горната причина - масово се кара БЕЗ категория!


                            Първоначално публикуван от Аниматора Преглед на мнение
                            Някой ми беше казал, че било забранено да се спира в града моторист освен от полицаи мотористи, зашото не спирали и почвали гонки и стават инциденти

                            Няма нищо подобно! Всеки полицай може да те спре за проверка. По същата логика дай да не спират колите без номера, защото може да са откраднати, съответно шофьорите им да са агресивни и да има потенциална възможност за преследвания

                            Преди няколко месеца имаше случай в София, в района на 5-то РПУ - двама младежи с пистарка, явно изповядвали същия принцип - че не може да ги спира патрул без мотор не се бяха подчинили на стоп-палка(без каски) и "проверяващия" полицай ги беше свалил от мотора със стоп патрони.
                            Per aspera ad astra.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ще ме спрат ли катаджиите ?

                              Я кажи име и регистрационен номер за да знаят полицаите, които влизат във форума да те дебнат
                              Сега сериозно. Мен лично ме спират по 2-3 пъти в годината, така че имаш шанс да минеш между капките. Тия дни обаче нещо са полудяли/сигурно отчитат дейност пред хората преди изборите, макар че са спали 4 години/ и има полицаи през 500 метра. Вчера ме спряха за рутинна проверка 2 пъти, като накрая констатираха, че гражданската ми изтича сега на 7ми и прегледа тоя месец. Да не съм забравил. На вторите направо им казах: "Момчета, нищо ново не ми казахте, но все пак благодаря".
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X