Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Амиии , зипуснал съм .. ами сънищата не ги контролирам, сега ми се явиха
    Ама като гледам на някои хорица улова , май ще има за два сезона напред Аз и сушени мога да ги приемам и консервирани .. нямам претенции .. просто обичам гъби , от известно време насама , купешките не ми се ослаждат, а нямам познания да си ги "лова" сам
    Ами да беше си излял болката когато се чудех на кой още да давам сърнели и печурки. Що народ намаза тогава.

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    От гъбите или от жината?
    От жината няма как да ми писне щото тя беше главният инициатор сутринта. Прастарият номер който жената прилага на мъж винаги готов да забие по горите:
    - Мило, ти не беше ли обещал на Тони да му правиш нещо по Самурая? Ама щом ще ходим така и така да вземем да хвърлим и едно око по гъбарските места.

    И те така стават тези работи. Мъгла, студ, и безкрайно много гъби...

    пп Нищо не му правихме на Самурая де. Пихме по вино, обзаведохме се с натурално био и т. н. мляко и сиренце. Благодарско Старий
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Ами да беше си излял болката когато се чудех на кой още да давам сърнели и печурки. Що народ намаза тогава...

      ТИ сега .. нямаш ли друга работа , че точно в любимата ми гъба ме нацели ....
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Баси!!!!Пред блока-Младост 4 бл 414 е пълно с ливадни виолетки.Ама децата ги изпомачкаха!
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          http://offnews.bg/news/%D0%9D%D0%B0%...B0_421912.html
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
            Баси!!!!Пред блока-Младост 4 бл 414 е пълно с ливадни виолетки.Ама децата ги изпомачкаха!
            Някой споменаваше виолетката като Софиянка - "можеш да береш гъби без да излизаш от софия" На поляните под Младост 2 между Дървеница и околомръсното при Икеа съм брал печурки челадинки пърхутки гълъбки и виолетки.За другите гъби е ясно но виолетките аз ги правя на мезе за ракииката като ги измивам,нарязвам на кубчета и ги пускам в "тенджера" според количеството гъби в която предварително кипвам пак според количеството гъби - оцет,бахар черен пипер,сол 2, захар 1 лъжичка,и дафинов лист за около 10-15 мин. като изхвърлям пяната.Махам от котлона пълня бурканчетата с винтова капачка и обръщам да изстинат.Понеже вече имам доста бурканчета а и не само виолетки от известно време ги подминавам,НООО днес отрязах една големичка около 20 см. в чинията сложих готварско фолио и отгоре виолетката,посолих я и право във фурната.Докато жената пече тиквата виолетката стана като печурка на фурна.Просто и трябва повече време да изкара водата и да се запече.На вкус са еднакви но на аромат се различават.Никъде не съм чел или чувал някой да пече гъби виолетки на фурна,но винаги има първи път.Не качвам снимка понеже ни хареса и я отупкахме бързо.После реших да споделя. Наздраве и весели празници.
            Последно редактирано от bingobongo; 23-12-14, 17:35.
            0,1литра-demo/0.25литра-trial version/0.5литра-personal edition/0.7литра-professional edition/1.0литра-network edition/
            Оплачи се.[url]http://www.armenskipop.net/[/url]

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Един въпрос към Хънтъра.
              Вчера докато си разхождах кучето из полето, видях дребни смръчкули на няколко места.
              Знам, че е ранна гъба.
              Възможно ли е?
              Да взема да набера и да сложа да се сушат.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Веднага! Марш бързо и ги събирай. Сушат се така както са цяли, без да ги режеш. Абе не можа ли вчера доката си бях на село да го напишеш това, щях да долетя с 200 при теб
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Е, не са някакви огромни количества, но ако се разшетам, вероятно има още.
                  Някои ми се сториха леко позавехнали.
                  След малко ще ходя нагоре и след обяд ще пообиколя.
                  Ще направя и някоя снимка.

                  Честито и да си жив и здрав!

                  Вчера бях горе цял ден, а писането през телефона ми е през ръка.
                  Последно редактирано от TigerHunter; 13-04-15, 09:15.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Тази година да се запиша от рано аз , че минала май се обадих след сезона
                    Понеже пак ще ми се наложи да номадствам и няма да имам време за разходки в природата , а и не познавам гъбите , ако на някой са му много набраните количества , мога да го освободя от товара , като разбира се си платя нужното.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                      Тази година да се запиша от рано аз , че минала май се обадих след сезона
                      Понеже пак ще ми се наложи да номадствам и няма да имам време за разходки в природата , а и не познавам гъбите , ако на някой са му много набраните количества , мога да го освободя от товара , като разбира се си платя нужното.
                      Е здраво си подранил, но по-добре така. По това време надали на някой са му в повече гъбите. Сега освен смръчкулата друго надали расте а и тя не е за директна консумация, би било голяма щета. Тази гъба е уникална подправка за месо. М/у другото цената в известна верига магазини на сушена смръчкула е......33 бг.левчета за ...20гр.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Ще трябва да преброя бурганите в мазата и да видя, дали мога да ти изпратя някой.
                        То не е като да се ядат гъби всеки ден.
                        Не съм наглеждал ситуацията каква е.

                        Колкото до смръчкулата, Хънтъра днеска има късмет.
                        Набрах малко по-малко от кило, но едва сега започват.
                        Още са дребнички и има да излизат.

                        Сложих в една тава да се сушат.


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1177.jpg
Прегледи:1
Размер:223.3 КБ
ID:5653735Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1181.jpg
Прегледи:1
Размер:235.6 КБ
ID:5653736Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1183.jpg
Прегледи:1
Размер:287.1 КБ
ID:5653738Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1184.jpg
Прегледи:1
Размер:296.3 КБ
ID:5653739Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1188.jpg
Прегледи:1
Размер:194.7 КБ
ID:5653743Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1189.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5653746
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Малиййй как ми подпали фитилите!!! Абе ти какво ще правиш в идващата сряда?
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Знам ли.
                            Нямам навик да планирам по-далеч от утре.
                            Е, нали за тебе ги суша, бре!
                            Пък като се видим, ти ще дадеш идеЙ, как се ползват.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Е това е, волна душа си ти щом не ти се налага да планираш, за което вече искрено ти завиждам. Относно идеите не само ще дам но мисля и да претворим на практика някоя и друга Но за мен лично консумацията що се отнася за гъбите не е най-важна. Няма по-голямо удоволствие от брането им!
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Разбира се!
                                Брането и разходката са по-приятни.
                                Ще повторя тези дни обиколката, да видя как върви, но всичките тези ги набрах в началото, а след това обикалях още два часа, без да открия нищо.
                                Дори на местата, на които съм виждал миналата година.
                                Това ме кара да мисля, че са съвсем в началото на периода.
                                Освен това, ми направи впечатление, че обичат леко песъклива почва, без много трева.
                                И слънчев южен склон.

                                Можеш да се обадиш, когато искаш и когато си в района.
                                Пък за съвместната консумация, няма ядове!
                                Нямам началници, та не ми пречи да мръдна по всяко време.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X