Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

    Здравейте!Да започна с това,че не съм собственик на Митсубиши,но помагам на едно приателче!Нужна ми е помощ,за следното:
    Паджерото се кара от около година.Има обаче едно прекъсване,заради което,случайно източихме малко нафта и си изкарах акъла.Черна!
    Резервоара е изчистен.Тръбопроводите,също.
    Прекъсването се появява,малко след като колата запали!Пали перфектно и през зимата,и през лятото.Като стигне нормална температура на мотора,прекъсването изчезва!
    Горивния филтър,след като го сменя,първите 300-400км.,колата работи доста по спокойно,след това същата работа.
    Сипвам нормална нафта(в последно време само от OMV),след няколко часа изтакам в туби,нафтаата е катранено черна?!
    Единственото за което се сещам,по пътя на нафтата,това е помпата.Само че нямам идея през помпата,минава ли масло и доколко е логично,тя да прави проблема?Тоест да изпуска масло в нафтата!
    Мисля си,че почерняването на нафтата е свързано с прекъсването.

    Благодаря ви за вниманието!

  • #2
    До: Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

    Проверете дюзите
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      До: Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

      Първоначално публикуван от waleto gti Преглед на мнение
      Здравейте!Да започна с това,че не съм собственик на Митсубиши,но помагам на едно приателче!Нужна ми е помощ,за следното:
      Паджерото се кара от около година.Има обаче едно прекъсване,заради което,случайно източихме малко нафта и си изкарах акъла.Черна!
      Резервоара е изчистен.Тръбопроводите,също.
      Прекъсването се появява,малко след като колата запали!Пали перфектно и през зимата,и през лятото.Като стигне нормална температура на мотора,прекъсването изчезва!
      Горивния филтър,след като го сменя,първите 300-400км.,колата работи доста по спокойно,след това същата работа.
      Сипвам нормална нафта(в последно време само от OMV),след няколко часа изтакам в туби,нафтаата е катранено черна?!
      Единственото за което се сещам,по пътя на нафтата,това е помпата.Само че нямам идея през помпата,минава ли масло и доколко е логично,тя да прави проблема?Тоест да изпуска масло в нафтата!
      Мисля си,че почерняването на нафтата е свързано с прекъсването.
      Благодаря ви за вниманието!
      Гориво-нагнетателната помпа ( ГНП )се смазва от горивото ( нафта или биодизел ) . Така , че варианта чернилката да е от нея го изключете.
      Прекъсването може да е от нея , но черното ....
      Дали твоя приятел не е сипвал случайно нафта от ..... туби ?....
      Нека твоя приятел помисли малко...... от Фадрома или Верижен трактор .....нафта да е взимал .....
      Ето какво да направите , преди всеки друг ремонт :
      Пълно източване на резервоара - изцяло .
      Сипване на чиста нафта - без да палите - разклатете и пак източете нафтата . Черна ли е ..... от горяно масло в горивото е ...( попитай как е попаднало там .... ).
      Сигурно има доста други възможности - но те си искат ремонт и отнемат повече време.
      Успех !

      Коментар


      • #4
        До: Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

        Помпа,аз не съм срещал,която да се маже от масло.Затова и питах за нея.Не съм запознат с този модел.
        Гориво от съмнителни източници не се сипва.
        А,последната проба,която направихме е:
        Две туби.Едната пълна с нафта другата,празна.Съответно,маркучите от резервоара в тубите.За около 1час работа,обърна нафтата,черна естествено в другата туба.
        Аз казах вече,че резервоара е чистен.Имам предвид,буквално изпран,есента.Сега и да сипя нафта,и да я източа без да паля,ще бъде съвсем нормално да си смени цвета!

        Коментар


        • #5
          До: Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

          Горивните магистрали...... Щом казваш че "връща" черна нафта, а резервуар беше мит, става само това. А и не вярвам приятеля ти да е първи собственик на въпросното МПС. По същата причина може да изчезват за кратко симптомите при смяна на горивния филтр, просто после пак го задръства. И още едно ми идва на ум....... Проверите дали има по магистралите някаква връзка от маркуч, може просто да се е разложил от вътре.......
          И успех.
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            До: Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

            Колега, с риск да те подведа и да те насоча по невярна посока, ти давам една тема за размисъл

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=54949

            в тази тема съм описал притесненията и дертовете около смяна на един семеринг, който е единствената преграда между маслото в двигателя и самата помпа.

            ако имаш съмнения, че маслото в двигателя намалява, а в нафтата се увеличава...

            нека се изкажат и експертите, просто това ми дойде на ума сега

            Успех
            и ни дръж в течение

            Коментар


            • #7
              До: Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Колега, с риск да те подведа и да те насоча по невярна посока, ти давам една тема за размисъл
              ....
              Успех
              и ни дръж в течение
              +100
              I get High by going Down

              Коментар


              • #8
                До: Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

                Правите две проби:

                -вадите маркуча от обратната нафта от дюзите и гледате цвета на нафтата
                -вадите маркуча на обратната нафта на помпата и там същото

                ПП. За мен щом прекъсва е от дюза
                Поздрави
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #9
                  До: Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

                  Ми то прекъсване е меко казано.В смисъл палиш сутрин и тръгваш и кат спираш на светофар си имаш едно наум,че ако започне да претриса и мени оборотите,ще угасне.И му качваш леко оборотите.Понякога пак гасне и трудно пали.
                  И така като прочетох другата тема си мисля,че това е моят семеринг.
                  Благодаря за бързите отговори.Естествено,ще ви държа в течение на нещата!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

                    е не е твоя семеринг,на приятеля ти))
                    бе малко аз лично се дразня като се започне така,бе тя не моята а на на свако,братов син...кажи си кат българин,тука всеки е ял дървото по някакъв повод,за това е тоя форум,ако може да се помогне,не е срамно,ама с тея дребни хитрини...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

                      Вальо, да беше звъннал
                      Щом прави нафтата черна, значи е семеринга

                      Коментар


                      • #12
                        До: Паджеро '95 2.8TDI-проблем!?

                        Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
                        е не е твоя семеринг,на приятеля ти))
                        бе малко аз лично се дразня като се започне така,бе тя не моята а на на свако,братов син...кажи си кат българин,тука всеки е ял дървото по някакъв повод,за това е тоя форум,ако може да се помогне,не е срамно,ама с тея дребни хитрини...
                        Ех,колко би било хубаво да можех да си позволя едно 4х4!
                        Ако ме познаваше,щеше да знаеш,че най-малко ме притеснява да кажа,че колата е моя.Колите са ми хоби.А повечето ми приатели,нямат време да пишат в нета.
                        След като мога да помогна,го правя винаги!

                        ПП:Ифчо!Още немога да свикна с мисълта,че караш Паджеро!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X