Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистене на мозайка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чистене на мозайка

    Знае ли някой метод и/или препарат за чистене на доста замърсена и захабена подова мозайка? (Без известното стъргане и лъскане с машина.)

    Преди няколко години случайно открих, че е изненадващо ефикасен химикалът, който се продава като... преобразувател на ръжда. Даже го използвах - с впечатляващ краен резултат. Но по няколко причини този номер не е практичен, да не говорим, че излиза и скъп.

    Надявам се да е изобретено нещо друго.

    Поздрави!
    Искам България чиста!

  • #2
    До: Чистене на мозайка

    От какво е замърсена?

    Коментар


    • #3
      До: Чистене на мозайка

      Белина.кислол.Производни.

      Коментар


      • #4
        До: Чистене на мозайка

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        От какво е замърсена?
        Нищо специално. От времето и от живота...
        Искам България чиста!

        Коментар


        • #5
          До: Чистене на мозайка

          Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
          Нищо специално. От времето и от живота...
          Ако е била добре забъркана при отливането и добре шлайфана в началото, би трябвало и с обикновен сапун да стане. Роден съм в кооперация завършена през 1944г. До преди десетина години - настърган сапун във вода, сега с мистер Пропър. Като нова е.

          Коментар


          • #6
            До: Чистене на мозайка

            В казармата я миехме с киселина от акумулатори, ако не ти е проблем, ставаше като нова.

            Коментар


            • #7
              До: Чистене на мозайка

              Солна киселина /HCL/ от някоя пречиствателна станция. Върши чудеса.

              Коментар


              • #8
                До: Чистене на мозайка

                сода каустик
                емил златков
                паджеро 2.5тд
                ве стром 650

                Коментар


                • #9
                  До: Чистене на мозайка

                  Накрая за завършек можеш да го минеш със смес вода с оцет водата в повечко напояваш стара кърпа в сместа изстискваш и минаваш.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Чистене на мозайка

                    нашта фурна е навсякъде облицована с мозайка по пода,мие се на всеки 2седмици -със соде/натриева основа/ препоръчително на люспи(по голяма концентрация)търка се с метла и мие с много много вода,става като нова.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Чистене на мозайка

                      Кислола е разредена солна киселина , може с него може и сам да си го направиш , освен че разяжда органичните наслагвания разяжда малко и цимента в резултат на кето мозайката става , като нова.Пробвай ще ти хареса .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        До: Чистене на мозайка

                        Здравейте,аз също съм за кислола.Ако е много захабена трябва да се разтьрка на няколко пьти,Успех

                        Коментар


                        • #13
                          До: Чистене на мозайка

                          Отскоро пробвано,с водоструйка с ротираща дюза,после с миеща прахусмукачка.Отнема време,но балконите ми примерно,са перфектни.
                          Пътят е целта.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Чистене на мозайка

                            Адаш, аз пък да попитам защо не искаш стъргане? Човека който ми цикли паркета каза, че имал такава машина, и мозайката ставала като нова. И се навих, даже и жената навих, иначе ме чака лепене на теракот. А сега-без машинно стъргане Защо, кое е лошото на метода?
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X