Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси относно Range Rover Vogue

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

    Помислих си,че никой няма да се включи ,засега пробвах най елементарните неща-като окачването вдига се и се спуска за секунди без никакво замисляне като на предният p38,на студен двигател грам не изпушва черно,
    единствените ми притеснения са в типтроника предполагам са датчиците наистина,защото на другата ми кола се е случвало нещо подобно.
    Рейката ще я чуя по внимателно дали е тя,не знаех,че може изобщо да трака а само да вие,но и до там ще стигна.

    Както винаги приключението започва с пълна сила,вчера цял ден чета в чуждите форуми и обикалям за колкото се може повече информация.
    На двигателя мисля да сложа 10/40 го дават по каталог,това е лесната част.

    ...но за скоростната кутия навсякъде ми предлагат алтернативни масла ,които "уж" ставали мотул,яко,бмв,кастрол,защото кутията била същата като на Х5 (GM) ,
    да ама не,във форумите пишат,че има разлики за всяка една марка и в един момент могат да доведат до проблем...
    трябва специално предписаният от производителя в случая texaco etl7045e ,чудя се да рискувам ли с такова от България знам че имат много ментета
    или да си поръчвам от чужбина или пък да се хвърля на "алтернатива"...
    За цени на филтъра и гарнитурата на ктуията ми казаха 300 лева във форд и 90 лева в магазин-която е и за x5(GM)ама няма да се учудя ако в действителност не пасва иначе предполагам няма разлика в материалите освен в надценката....
    разбрах ,че има някакви специфики на каква температура се сменяло това масло,а един познат ми каза че и легенчето не трябвало да се оставя празно като се слага на кутията,демек все неща които знам че в болшинството сервизи се претупват,защото звучи смешно по какъв различен начин може да се източва и налива едно масло...

    Коментар


    • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

      Първоначално публикуван от Тони1 Преглед на мнение
      Помислих си,че никой няма да се включи ,засега пробвах най елементарните неща-като окачването вдига се и се спуска за секунди без никакво замисляне като на предният p38,на студен двигател грам не изпушва черно,
      единствените ми притеснения са в типтроника предполагам са датчиците наистина,защото на другата ми кола се е случвало нещо подобно.
      Рейката ще я чуя по внимателно дали е тя,не знаех,че може изобщо да трака а само да вие,но и до там ще стигна.

      Както винаги приключението започва с пълна сила,вчера цял ден чета в чуждите форуми и обикалям за колкото се може повече информация.
      На двигателя мисля да сложа 10/40 го дават по каталог,това е лесната част.

      ...но за скоростната кутия навсякъде ми предлагат алтернативни масла ,които "уж" ставали мотул,яко,бмв,кастрол,защото кутията била същата като на Х5 (GM) ,
      да ама не,във форумите пишат,че има разлики за всяка една марка и в един момент могат да доведат до проблем...
      трябва специално предписаният от производителя в случая texaco etl7045e ,чудя се да рискувам ли с такова от България знам че имат много ментета
      или да си поръчвам от чужбина или пък да се хвърля на "алтернатива"...
      За цени на филтъра и гарнитурата на ктуията ми казаха 300 лева във форд и 90 лева в магазин-която е и за x5(GM)ама няма да се учудя ако в действителност не пасва иначе предполагам няма разлика в материалите освен в надценката....
      разбрах ,че има някакви специфики на каква температура се сменяло това масло,а един познат ми каза че и легенчето не трябвало да се оставя празно като се слага на кутията,демек все неща които знам че в болшинството сервизи се претупват,защото звучи смешно по какъв различен начин може да се източва и налива едно масло...
      Този джип трябва да го подържаш в сервиз,в който му разбират и знаят какво и как се прави.
      Направиш ли го това,ще отпаднат всичките ти мисли и чудения от горния ти пост .
      Естествено подръжката му не е евтина .
      Автомата е същия като на Х5 .

      Коментар


      • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

        Ясно ми е ,проверил съм повечето от частите преди да се хвърля точно на тази марка,далеч нямах предвид че мисля да пестя просто не ми допада да ме товарят за едни и същи части 100 процента надценка,сервиз в който вземат много пари не винаги означава че си знаят работата или че частите им са специални от моите лични наблюдения и много пари назад с предишни коли и официални сервизи ,даже някъде тук четох че на някой са му сменили маслото на кутията без филтъра.......вече в чуждите форуми има доста информация предпочитам да вися на главата на майстора ми и да съм спокоен от колкото да разчитам на дилърите...

        Вече по темата от информацията която събрах автоматиците на практика са едни и същи гм,бмв,лр ,но въпреки това разлики има,затова ще следвам препоръчаното масло от ЛР или от Англия или от БГ ако съм сигурен че е хубаво,ако някой има интерес въпреки че не забелязвам, мога да направя снимки на смяната.

        Коментар


        • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

          Честито колега, с много здраве и безавариино. За проблемите момчетата вече са ти отговорили на повечето въпроси. Според мен не е нужно за всичко да се ходи при официален дилър повечето части ги има на половин че и на 1/3 цена малко да като се поровиш. Не купувай нещо за Х5 преди да си сигурен че е 100% същото. Аз така си купих шарнир уж същия пък той се оказа друг. Разбира се много неща пасват на 100 %, по двигателя например.

          Коментар


          • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

            Между другото вчера като си сменях предна дясна възглавница,видях че имам някакъв уред в подкалника с маркучи към него пишеше webasto,предполагам е печка как може да се активира само с дистанионно ли?

            Коментар


            • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

              п.с. май се оправих имам повече свободно време в работата от колкото да седна и да гледам борд компютъра има два таймера там предполагам,че е това че с този немски съм скаран..

              Коментар


              • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                Правилно си се ориентирал.От тези таймери се управлява.И най-вече от дистанционното.Питай в МП дали не може да си поръчаш.Без него е тъпо.Скоросната кутия от X5 не става за L322.Абсолютно категоричен съм по този въпрос.Дисковете са различни.Наклатките са различни.Ако сменяш маслата на друго място как ще нулираш компа след смяната?Задават се 22000км.И компа започва да смята в зависимост от това как се кара кога трябва да се сменя пак.Ако изминеш 1000км. с 80км/ч ще свали 1000км. Ако караш с 160км/ч ще свали 2000км.В скоростите се сменя масло и филтър.По това колко стружки са се натрупали на магнита може да се разбере колко е износена и дали въобще е отваряна за смяна на масла и филтри.Ако си с теглич /сгъваем/ по него можеш да прецениш дали е теглил и колко.Това много съсипва кутията.Поздрави и безаварийни километри.Прочети и нашите постове. За този модел сравнително малко пише и се знае.Учим се в движение.Каквото ми се случи споделям и продължавам напред.Мога да го чуя твоя и да ти кажа това-онова. Такъв проблем като твоя с кутията не съм имал до сега.Дали съм карал 4-5 пъти на типтроника до сега.

                Коментар


                • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                  Момчета разсвири се някакъв вентилатор зад жабката, предполагам че е на компа. Някой сменял ли го е?
                  Много ли има да се разглобява и от каде да започна!!!

                  Коментар


                  • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                    Понеже за два месеца насъбрах доста опит много преживявания ми се случиха модела е много хубав,но вече обмислям РР Спорт,
                    колкото до моят още мисля от къде да взема гарнитура и филтър не съм сигурен дали е критична марката и материала във филтъра ,
                    за двигателя няма чак такова значние но за кутията....?

                    маслото поне съм го купил оригиналното тексако,като ще я взема новият собственик да му е готова пък и моята глава да ми е мирна,че тази ГМ-ска кутия....поне кутията да беше ЗФ щеше да е друга бира джипа.
                    За нулирването не открих ръчна настройка ,но имам приятел със хаук ай,който ми спести няколко пъти разкарване до МП да не говорим за пари и ми помага страшно много.
                    Ще взема съвет и от него и ще мисля кой ще занулява иначе като цяло смяната е описана доста подробно и не е трудна и все пак има няколко неща,които не доразбрах за това не сме пипали още.
                    Теглич нямам и слава богу,поредния минус на ГМ-а е ,че прегрява лесно от такива процедури.
                    За типтроника проблема е от датчик на абс изтрихме всички грешки,които старият собственик никога не беше трил и всичко е наред .
                    Чукането което го имаше и мислех че е рейка,беше от носач след смяната е добре,бяха големи проблеми с настройването на окачването заради един завъртян датчик и компресора лудна да надува,ако някога имате проблеми с надуването на възглавниците или пробойна по-добре не го мъчете лесно прегрява и си отива,лесно се и сменя

                    А проблема с рейката и втулките ,които са честият проблем се решава много лесно стига да имате майстор който прави такива неща цената е изключително смешна просто от обикновения майстор стига до сервиза който уж я прави и ти взема 20-торно повече.

                    Проблемът който все още не съм решил е че спряха да се включват лоу рейндж-бавните не че ще ги ползвам но искам да е оправено.
                    Бомба за твоят проблем не съм чувал или знам нищо подобно,чуждите форуми евентуално?

                    Не мислех да пиша повече тук,тъй като питах за няколко неща и ме изкараха не знам какво,защото не съм си поддържал джип в официалният дилър,докато се оказва ,че всичко е прехвалено за частите,че са скъпи освен по големите детайли ,а ремонтите сложни,задължително трябващи да се изпълняват в МП въпреки това при нужда има хора,които ги разбират макар и много малко,но не смятам че са притупвачите от МП,лично мнение

                    Между другото идните дни ще имам процедури за контузиите ми в Павлово,София,ако сте свободни можем да пием по нещо някъде и да обсъдим кой какво?

                    Коментар


                    • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                      Всъщност относно маслата какво толкова има за смятане на 10к си се сменя маслото на мотора и на 30-40 кутията,надали компа е по умен от мен,че да разбере в какво състояние е вискозитета,ако не забравя идните дни ще потърся какво е ръчното зануляване,а ако случайно няма в което се съмнявам ще го зануля в мп.

                      Коментар


                      • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                        Тонка,

                        намерих някакви инструкции за ресетване на индикатора в един форум:

                        http://www.rangerovers.net/forum/vie...=16531&start=4



                        Service Interval Indicator (SII) Reset Procedure

                        There are two ways of resetting the service interval indicator. An approved Land Rover diagnostic system can be connected to the vehicle and a diagnostic routine performed or a manual reset procedure can be performed using the trip reset button on the instrument cluster.

                        Manual Reset Procedure

                        * A. Press and hold the trip reset button.
                        * B. Turn the ignition switch on to the ignition position II.
                        * C. If the SII function is enabled the information display will flash 'SERVICE' for 5 seconds and then display 'SERVICE' constantly. If the SII function is not enabled the information display will show the normal odometer and trip information.
                        * D. If the trip reset button is released within 10 seconds of entering the reset mode, the information display will show 'DIST'. If the trip reset button is not released after 10 seconds the instrument cluster will exit the manual reset procedure.
                        * E. If the oil service value is to be reset, press the trip reset button within 10 seconds of releasing it and hold for more than 5 seconds. The information display will show 'RST' for 5 seconds and then reset the oil service value, the display will then show ‘END’.
                        * F. If the trip reset button is pressed for 5 seconds the display will exit the reset routine.
                        * G. If the trip reset button is not pressed for more than 10 seconds, then the information display will exit the reset routine.

                        Поздрави
                        Rav 4 II D4D

                        Коментар


                        • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                          Колко е малка България ,да се окаже че с Ицо се познавате)) ще разгледам инструкциите и ще и направя едно рисетване идните дни,онзи ден тъкмо вземах и филтър за кутията ,като остане време ще сменям и там,че има няколко по специфични стъпки изискващи време

                          Коментар


                          • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                            Ръчното зануляване на RRL322 става по следния начин:
                            1.Натискате левия бутон при изключен контакт;
                            2.Включвате на контакт ( позизия 1 на ключа );
                            3.След 5 сек. се появява съобщение на диспея;
                            4.Пускате левия бутон и го натискате отново за 5сек.;
                            5.Пускате левия бутон и го натискате отново за 5сек докато занули километража на 22 000 км ( не си играх да видя могат ли да се променят километрите ).;
                            6.Изключвате от контакт.

                            Коментар


                            • Range Rover 3.0 tdi 2002-2003 АТ - информация.

                              Поздрави на всички обмислям покупка на Range Rover 300tdi 177к.с. 2002-2003 at.
                              Въпроса ми е какви проблеми да очаквам и за какво да гледам когато я купувам.Също така какъв разход и цени на части приблизително.
                              Благодаря за вниманието предварително.

                              Съобщение от модератор:
                              Моля, напишете си в профила от къде сте.
                              Прочетохте ли това
                              ...ЦЪК
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-01-12, 20:01.

                              Коментар


                              • От: Въпроси относно Range Rover Vogue

                                Към младия колега:Прочетете този раздел.Изписа ли са се доста неща за проблеми и решения.Има и впечатления от собственици и сведущи по въпросите за модела.Като начало гледай произход и километри.
                                Успех в търсенето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X