Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една неделя на зелено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една неделя на зелено

    След поредната 6 дневна работна седмица, желанието за няколко часа след природата надделя над всичко. Въпреки няколкото дни дъжд, днес денят изглеждаше доста добър за разходка. Събрахме се набързо - една Фероза и един Фрилендър. Дестинацията - Стара планина, през Дефилето посока Своге. Очакванията за кал до колене не се оправдаха. И времето беше страхотно.





    По най-бързият начин далеч от асфалта












    За съжаление нещата не минаха съвсем гладко. При едно от изкачванията Фрилендъра беше с доста висока за терена скорост. Един праг на пътя го изненада. В следствие рипна на половин метър от земята. Тон и осемстотин литнаха като цирагена кутия. При кацането кората под двигателя пое удара. Откърти се и се заклещи между левия носач и полуоската. Доведе до леки проблеми със завиването и това сложи край на частта с "разхождането". Последва 4 частова процедура по разтуряне на полетелият Голем зелен лУебед. В полеви условия.


    Всичко беше много удобно за работа...



    С доста нерви кората излезе. Счупена на 2-3 места, но все пак поправима. Беше успяла да сцепи маншона на полуоската.

    Найлоново пликче и няколко свински опашки решиха проблема за прибиране до София.

    Всички снимки тук.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    До: Една неделя на зелено

    Ах лелееее ... ей сега отивам да си допълня телефона в подписа та да звънкаш следващия път да караме заедно ако няма да ви преча. Че и аз вчера се мотах по дефилето ама сам само с навигаторката. Покарах над Своге в планината, но при мен в боровите гори имаше много калчица. Поокалях се здраво, но имаше места през които не ми се минаваше, защото бях сам а района там е доста безлюден. А вие къде точно сте били?
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #3
      До: Една неделя на зелено

      Вчера сутринта го решихме, нямаше много време за организация.
      Карахме между Луково и Реброво. Качихме се до Голата глава и Паметниците.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        До: Една неделя на зелено

        Нищо следващия път, ще направим организация. Интересна разходка е била.
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #5
          До: Една неделя на зелено

          От зимата ми е мерак да се кача на Витоша, заслон Каменоделец. Зимата не успях, кофти гуми. Но сега мисля няма да има проблеми. Намерих му GPS координатите, така че има кой да ни води. Може да спретнем едно разтъпкване до там другата или по-другата седмица примерно.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            До: Една неделя на зелено

            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
            От зимата ми е мерак да се кача на Витоша, заслон Каменоделец. Зимата не успях, кофти гуми. Но сега мисля няма да има проблеми. Намерих му GPS координатите, така че има кой да ни води. Може да спретнем едно разтъпкване до там другата или по-другата седмица примерно.
            Я първо проверете на една туристическа карта дали този заслон не е на територията на Парк Витоша. Аз си мисля, че е там и в този случай катеренето с кола е абсолютно забранено и крайно негативно като имидж за нашия форум.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              До: Една неделя на зелено

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Я първо проверете на една туристическа карта дали този заслон не е на територията на Парк Витоша. Аз си мисля, че е там и в този случай катеренето с кола е абсолютно забранено и крайно негативно като имидж за нашия форум.
              Злати разбира се, че ше проверим, ако е на територията на парка няма да се катерим с джипките. Все пак не сме хуни!
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #8
                До: Една неделя на зелено

                Злати, благодаря за забележката! Не бях съобразил, че е на територията на Парк Витоша. Като дестинация за каране отпада. Ако има желаещи може да се разходим пеша. С бодра крачка преходът е около 40-тина минути.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  До: Една неделя на зелено

                  На Витоша е интересна ниската южна част около връх Петрус и горното течение на Струма около Чуйпетльово и Боснек. Ще Ви хареса там. Страхотни местенца за каране и барбекю.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    До: Една неделя на зелено

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    На Витоша е интересна ниската южна част около връх Петрус и горното течение на Струма около Чуйпетльово и Боснек. Ще Ви хареса там. Страхотни местенца за каране и барбекю.
                    Е то натам мислихме да ходим, ама организацията се провали.

                    Мислехме да повторим маршрута на зимния преход Рударци-Чуйпетлово - Горна Диканя. С тая кал ще е интересно, но си мисля че няма да е ултра хард терена, освен ако горските не са ни приготвили някой трап или дълбоки коловози, но не ми се вярва.

                    Колкото до Каменоделец. Качвал съм се до кариерата, или поне така си мисля. До там е черен път, наличен от много време, на места със заигравки, и не мисля че с нещо ще попречим някому. Няма бариери и такива неща, нито табели. Мисля си че не е забранено, но ще проверя допълнително.

                    Изобщо, по южния склон на Витоша има достатъчен брой пътчета, и леки, и по-интересни. Добро място за каране е. На 1-2 пъти съм стигал до бариери, и съм се връщал или хващал по други пътища, така че много добре се вижда до къде може и до къде - не, стига да се придържаш към наличните пътища, а не да правиш свои такива.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Една неделя на зелено

                      Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                      Злати, благодаря за забележката! Не бях съобразил, че е на територията на Парк Витоша. Като дестинация за каране отпада. Ако има желаещи може да се разходим пеша. С бодра крачка преходът е около 40-тина минути.

                      Дай координатите, ако искаш и на лично, да видя дали е това, за което си мисля. Кариерата се води в землището на Рударци. Ама там - над рударци е копано на 100 места.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Една неделя на зелено

                        пеша батко не ходи и до вецето
                        ама ако има идеи за каране по витоша свиркайте
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Една неделя на зелено

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Дай координатите, ако искаш и на лично, да видя дали е това, за което си мисля. Кариерата се води в землището на Рударци. Ама там - над рударци е копано на 100 места.
                          Ако правилно съм се ориентирал координатите са:
                          42 35'23.27" N
                          23 10'49.90" E

                          Това са координатите на заслон Каменоделец - на поляната пред кариерата.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X