Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

    Здравейте,
    въпреки че това ми е първият пост, следя форума от доста време и мога да кажа само едно: ПОЗДРАВЛЕНИЯ.

    Тук прочетох много точни мнения за Honda Varadero. Понеже и при мен този мотор ми беше влезнал под кожата и около месец не ми даваше спокойствие, след като говорих с няколко собтвеници, и се качих да направя пробно кръгче, веднага разбрах, че това не е моят мотор.

    Сега се оглеждам за нещо друго и в полезрението ми попада Kawasaki Versys. Някой има ли впечатления от тази машина

  • #2
    v max

    здравейте колеги дайте мнение за yamaha v max 1995 мисля да сдобия с една такава малко потрошена но бива ако некой има нещо да свирка благодаря ви

    Коментар


    • #3
      До: v max

      @offroader2
      Според мен този мотор е една голяма недомислица. Или по - скоро - бил е мотор през 1985 год., когато излиза първия модел, който всъщност се произвежда без никакви промени и през 1995 год.

      260 кг., с висок център на тежестта, брутална мощност и смешни спирачки - запознатите твърдят, че за да караш и харесваш V-Мах било нужно специално отношение и много майсторство - явно са прави, защото аз нямам претенциите, че притежавам дори едно от посочените изисквания.

      В зависимост от пазара, за който е предназначен, е със или без V-Boost система, и ако конкретния екземпляр притежава такава е излязъл от завода с мощност 147 к.с. Ускорението от 0-100 го прави за 3,0 сек., но както написах по - горе спирането му е под всякаква критика. По завои се държи като непохватен дебеланко и дори 400-килограмовото ми БМВ К 1200 ЛТ прилича на млад атлет до него

      Като разход на гориво - похапва си, при това прилично, особено ако ездача му се блазни от резките ускорения. Всъщност, май рязкото ускорение е единственото му достойноство и ако не смяташ да го изтъкваш, значи хептен няма за какво да си купуваш V-Мах. В същото време резервоара му се намира под седалката и е едва 12 л., та дори и за туристическо каране не става.

      Ремонта на V-Мах-а в никакъв случай не е в стил "Домашен майстор" и след като казваш, че машината е "малко потрошена" трябва много точно да си прецениш силиците - не един и двама са се опарили с "перфектни" на пръв поглед екземпляри, в които в последствие са наляли толкова пари, че моторите са им излезли буквално златни. А "златен" и "V-Мах" за мен е доста неприемлива комбинация

      Нагледал съм се на тунинзи на V-Мах - от проста подмяна на спирачната система /изключително необходима манипулация, най - често с такава от R1/ през обърнати предници и удължени вилки, та до турбини и НОС-ове - явно даяни на изгъзици, ама к`во от туй

      Аз така и не разбрах какво всъщност е предназначението на този мотор, но като се има предвид, че смятам себе си за умерен прагматик е твърде вероятно да не мога да видя в него това, което виждат многобройните му фенове и ако не си един от тях, помисли доста преди покупката му.

      П.П. Всепризнат корифей на тези Ямахи е т.нар. Коце В-Макса от София - действително пича е енциклопедия на тема V-Мах и е твърде вероятно да знае историята на мотора, към който си се насочил. Дори и да не му е попадал в полезрението, няма да загубиш нищо, ако потърсиш мнението му.
      Последно редактирано от giorgio; 28-05-09, 15:30.

      Коментар


      • #4
        До: v max

        Всичко казано от ЗМЕЙ е вярно.Имам наблюдения от близо на тоз мотор.Брутален е,върви много,харчи много,почти задължително е да се смени предницата.Ако си решил точно такъв мотор да взимаш,трябва да си подготвен за трудно управление.
        Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

        Коментар


        • #5
          До: v max

          влагодарско колеги радвам се за отговорите и кажете нещо хубаво за кончето все пак е 20 годишна легенда с продалжение

          Коментар


          • #6
            Нов мотор, ама какъв?

            Здравейте колеги.
            С цялото уважение към всеки един ви моля за съвет относно изпора на поредния мотор.
            Миналата година слезнах от Suzuki GSX750R SRAD, повозих се на Honda Transalp, тази година покарах Yamaha XT600Z, но просто установих, че от всичките мотори само Transalp-а ми е бил от части за мен.
            Далеч не съм запален офродър, по-скоро искам мотора ми да ми дава възможност да посетя места на които няма асфалт или да не треперя за всяка малка дупка след завоя или в него.
            Далеч съм от идеята да карам турист като Yamaha FJ или подобията й.
            По-скоро нещо като Honda Africa Twin, Yamaha Super Tenere, Suzuki DR Big или нещо от рода. Като цяло изискването е мотора да е удобен, да е издръжлив на дълги пътувания, да не се държи като малък непослушник.
            Много ми допада Honda Africa Twin, но за екземплярите които не са в окаено състояние бюджета просто не стига.
            За това дайте предложение какъв да бъде мотора, като вече имате представа какъв тип желая да е, а бюджета е 4000лв (+300 максимум ).
            Като цяло май ми остават Suzuki DR Big и Yamaha Super Tenere, но нито един от двата не съм ги карал.
            А да и като цяло най-важното изискване е да е издръжлив мотора, че честно казано ми писна от мотори които след 2000км трябва да им правя по нещо ( пистовия горе долу за толкова време се разтропваше от готините дупки по пътищата и за миналия сезон 2 пъти сменях семеринги на колци, ХТ-то беше дърт коч и ми скина нервичките с безумните решения от страна на Ямаха ).
            Така, че давайте, изразете ващо мнение, споделете вашия опит и дано от цялото инфо което получа успея да си избера нещо което да ми хареса.
            А и забравих да кажа, през всички пътувания ще има втори пътник който също е желателно да получава наслада от пътуването, а не само неудобства.
            Последно редактирано от rusnache; 31-05-09, 20:37.

            Коментар


            • #7
              До: Нов мотор, ама какъв?

              Ако ще го ползваш за пътувания, моя съвет е да избягваш едноцилиндровите.

              В интерес на истината във Варна се продава една Africa, която е точно в бюджета ти

              п.с. на търсене задаваш модел "Аfrika", така е пусната. в mobile.bg
              Последно редактирано от Тануцо; 31-05-09, 20:52.
              Per aspera ad astra.

              Коментар


              • #8
                До: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                Абе някак си вече имам страх да купувам мотор който изпъква от останалите по цена и при това не по висока цена. До сега всичките ми мотори са били под средната цена за модела и винаги съм си носил последствията, така, че предпочитам повече да взема мотор със средна цена 3000лв за 4000лв и да съм споко.
                Но като цяло според всички ли остава варианта Африка? И ако според вас до 4500-600 мога да взема Африка в нормално състояние, то ще се понапъна и ще извадя още парички.

                Коментар


                • #9
                  До: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                  Първоначално публикуван от rusnache Преглед на мнение
                  Но като цяло според всички ли остава варианта Африка? И ако според вас до 4500-600 мога да взема Африка в нормално състояние, то ще се понапъна и ще извадя още парички.
                  За този бюджет и цели имаш само две истински и разумни възможности - Африка или Супер Тенере.
                  И двете машини ги уважавам. Съветът ми е да ги тестваш и двете, и този който ти допадне като удобство и поведение, него да вземеш.
                  Африката е едни гърди напред - доказано и признато, няма какво да се заблуждаваме! Аз ти я препоръчвам и ти гарантирам, че за цитираната от теб парична сума, можеш да се сдобиеш с наистина качествен екземпляр

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                    Здравейте, новак съм и в скоро време мисля да си вземам първия мотор.


                    Бих желал да ме насочите към нещо, което според вас ще е добре за мен, да ми дадете съвети.
                    Попринцип искам да си вземам нов мотор, като мога да изтъкна 2 причини за момента:

                    1. Не бих желал да ставам "редовния клиент на кварталния майстор".
                    2. Доколкото се познавам първия ми мотор до голяма степен и ще е последен , имам предвид че за в бъдеще незнам дали ще имам средства да си позволя друг, а и да ги имам немисля че ще ги дам за нещо, което вече имам, попринцип използвам вещите до край (докато все още има живот в тях ).


                    Страстта ми е по-скоро към така наречените "голи" мотори(пример: Yamaha XJ6 Naked) и мисля че един 600 - 650 кубиков мотор би ми прилягал добре и би ми свършил добра работа.

                    Изисквания:

                    1. Аз съм 176см. и 75кг.
                    2. Мотора трябва да има задължително и втора седалка
                    3. 600 - 650 кубика
                    4. Да е лесен за управление, маневрен, да става както за градско каране така и доколкото е възможно за извънградско(да е удобен и за по-дълги пътувания)
                    5. Да е подходящ доколкото може за начинаещ или за по-спокойно каране като за начало .
                    6. Марка - нямам предпочитания (засега съм харесал "Yamaha XJ6 Naked", за който съм чел добри отзиви). Мотора трябва да си е по-издръжлив, а да не е от сорта на "един ден караш два дена правиш", говоря при добре поддържан мотор и по-продължително каране...
                    7. Цена - да кажем около 13 000 лв. - 14 000 лв като може плюс, минус някой лев.

                    Приемам всякакви критики, съвети, предложения, ще съм ви много благодарен за отделеното време и за всякаква помощ.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                      Хонда Хорнет е мотор от който ще си много доволен.Той е лесен и приятен за каране.Изглежда добре и е доста разпространен.
                      Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                        Като прочетох изискванията на steeler, Хорнет-а му пасна като дупе на цукало

                        "1. Аз съм 176см. и 75кг." - В никакъв случай няма да ти е висок, още по - малко - тежък
                        "2. Мотора трябва да има задължително и втора седалка" - Има си, при това доста удобна
                        "3. 600 - 650 кубика" - 598 сс, 98 к.с., водно охладен четирицилндров двигател, прослвут със здравината, икономичността, плавността и динамиката си.
                        "4. Да е лесен за управление, маневрен, да става както за градско каране така и доколкото е възможно за извънградско(да е удобен и за по-дълги пътувания)" - Толкова е лесен за каране и маневрен, че май само на дъщеря ми колелото е по - леко и маневрено В същото време съм правил дневни преходи по 650 км с Хорнет, натоварен с багаж и втори човек - и за по - дълги пътувания става.
                        "5. Да е подходящ доколкото може за начинаещ или за по-спокойно каране като за начало." - 600-кубиковия Хорнет е доста спокоен мотор ... ако го държиш до 7000 оборота. След 8000 така хубаво си избухва, че и за недотам спокойно каране върши работа
                        "6. Марка - нямам предпочитания (засега съм харесал "Yamaha XJ6 Naked", за който съм чел добри отзиви). Мотора трябва да си е по-издръжлив, а да не е от сорта на "един ден караш два дена правиш", говоря при добре поддържан мотор и по-продължително каране..." - виж т.3
                        "7. Цена - да кажем около 13 000 лв. - 14 000 лв като може плюс, минус някой лев." - За тези пари можеш да си купиш нов 600 сс

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                          На горният пост ме изпревариха, но с този бюджет , няма как да сбъркаш - имаш възможност да пробваш и закупиш (нов)или почти мотор, отговарящ на твоите критерии , така че трябва да си с много лош късмет, ако не попаднеш на читав екземпляр.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                            Благодаря на всички за съвета . Явно Honda Hornet е мотора .

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какъв мотор да избера (въпроси и отговори).

                              Я виж на този сайт, новият Хорнет:http://www.bikerzbay.com/index.php/m...0f-hornet.html

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X