Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Дет казваше бат Сачмо, лека му пръст, "хроничен случай".
    Със здраве да си ги употребляваш!
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • От: Моят нож

      Браво, много хубава и интересна колекцийка си си спретнал.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • От: Моят нож

        Да покажа и язе скромно нарастващата ми колекцийка:
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Моят нож

          Каренцето (мильо-то) много ми харесса
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от rumbata_1 Преглед на мнение
            Да покажа и язе скромно нарастващата ми колекцийка:
            На мен "олтарчето" много ми харесва

            Сега конкретно за гривната...Върши ли работа...щото няма много място за захват
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • От: Моят нож

              Гривната е повече аксесоар, отколкото инструмент. Върховете на битовете не са толкова закалени, колкото на самите клещи, но все пак не са направени и да развиват или завиват кой знае колко спекли винтове. Хубавото е, че закопчалката е направена на 1/4 квадрат и може да се слагат камъни от гедоре с или без удължител. За сега ми се е налагало да ползвам права и кръстата отвертки, отварачката и един или два пъти слота за камъни. Друго, което ползвам по-често е "клечката" за вадене на СИМ карти. Случвало се е веднъж дваж да отрежа и някое тънко въженце. Аз лично никога не се разделям с Wave - а и всичките му битове и аксесоари и поради тази причина не съм стигал до по-честото използване на самата гривна като инструмент. По-скоро съм я употребил в някакви ситуации от интерес дали ще може да се свърши дадена дребна задачка с нея. Относно хвата и силата на затягане или развиване - гривната е достатъчно широка и има сравнително добър хват в ръката. Тъй като всички битове са с дължина около 6-7мм е ясно, че винтове, болтове, гайки и т.н, които са на дълбоко или по-недостъпно място няма как да бъдат достигнати и манипулирани. Иначе като комплектация - разполага с най-често използваните в бита отвертки - Права 2,3 и 5мм, Кръстата (филипс) 1 и 2, PZ пак 1 и 2, Шестограми - 3, 4, 5 и 6мм, и Еврейски звезди - т20, т25, т27 и т30. Разполага с няколко размера гаечни ключета, които, за да се ползват трябва нещото, което ще се завивава/развива да има широк "плац" около него, пак поради плиткия хват. Едно от звената разполага и с карбиден връх за чупене уж на авто и други стъкла, резец за колани и клечка за вадене на сим карти. Резеца е добър и става за рязане на дребни въженца и други подобни. Да не дава Господ да се ползват по предназначение... Има доста ревюта в тубата, които нагледно показват за какво става и за какво Не става като инструмент. Пак казвам за мен е повече готин аксесоар, отколкото инструмент. За цената на гривната спокойно може да се вземе един Charge или Wave с комплект битове и удължител.

              Относно "олтарчето" - малка зареждаща станция. Нищо особено. Попадна ми една снимка от нета и реших да го издялам набързо.

              Коментар


              • От: Моят нож

                Да ви представя и едно фолдърче от Тинко. От много време исках читаво фолдърче, единствено по рода си и добре изпипано. Е, мисля, че го намерих. Големичко е, острието се заключва, отваря се лесно с една ръка, стои добре в ръката. На места си личът следите от ръчния труд, което само и единствено ме радва. Чирените от карбон сякаш подхождат на японската стомана дело на Hitachi. Другото се вижда на снимките.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180427_103911.jpg
Прегледи:1
Размер:1.48 МБ
ID:5787599
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180427_104239.jpg
Прегледи:1
Размер:1.62 МБ
ID:5787600
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180427_103939.jpg
Прегледи:1
Размер:1.46 МБ
ID:5787601
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180427_104010.jpg
Прегледи:1
Размер:301.5 КБ
ID:5787602
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180427_103926.jpg
Прегледи:1
Размер:1.48 МБ
ID:5787603
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180427_103855.jpg
Прегледи:1
Размер:1.41 МБ
ID:5787604
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Много е хубаво. Каква е стоманата?
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    ZDP 189. И да - красавец е.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                      Много е хубаво. Каква е стоманата?
                      ZDP 189 ламинирана с VG 10, доколкото разбирам.

                      По Фнимателно в употреблението, че закален на 67 единици с таз дебелина...
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        ZDP 189. И да - красавец е.
                        Аз прочетох, какво пише, а именно:ZDP 189+vg10.
                        И за това не ми стана ясно, каква е точно
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Vg-10 вътре ли е или от вън?
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Би било логично да е от външните странични слоеве, а режещия ръб да е от ZDP-189...
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Не трябва ли външните слоеве да са от по-мека стомана?

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Острието е ламинат, да. Два слоя VG10 със среден слой ZDP 189. 3мм дебело и 10тина см. дълго. За сметка на това е доста широко и така скосено, че ножчето реже много добре с тази геометрия на острието. До колкото разбрах, стоманата понася 65-67 единици. Изтънено е, ще иска внимаване, но така или иначе се ползва за рязане, основно на хранителни продукти. Ползвам си всички ножки, но по предназначение. Не съм от тия джелнати, къде бухат и цепят дърва, греди, кетуци и прочие. Имам едно малко брадва Фискарс - върши уникална работа в това отношение. Винаги съм си пазил ножовете и ползвал за рязане.
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X