Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на ресори за фероза

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на ресори за фероза

    Първоначално публикуван от Diog Преглед на мнение
    Още не съм намерил време, даже не съм ги видял как изглеждат ... Специално ще пиша за монтажа на Бертонето.
    Ъ?!?!?!? На бертонето сигурен ли си че са същите??? Бертонските май бяха по-широки, ама може и да съм в грешка. Провери все пак. Бах маа' му! Чак сега виждам че си с бертоне!
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Групова поръчка на ресори за фероза

      Аз пък що си мисля, че до сега не съм въждал тази част от подписа на Диог?!
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • От: Групова поръчка на ресори за фероза

        Здравейте, вчера получих комплект ресори за Feroza, но по моя поръчка от milner. Забелязвам значителна ралика в кривината на двата. Измервам ги като ги поставям на равно място обърнати(обратно на монтираните), така че ушите стъпват на пода, а късото парче е отгоре. Измереното разстояние от горния край до пода се мери лесно и еднозначно-на единия е Н=183мм, другия- Н=203мм. Натоварен със 160кг. (двама души стъпваме на "високия")-двата ресора се изравняват-т.е. на 183мм.
        Че са ми изпратили безобразно калпав комплект е ясно, въпроса ми е- смятате ли че има смисъл да ги качвам, дали ще е "очевидна" разликата ако ги монтирам така, щото връщането си е масраф. Моля също, ако някой още не си е монтирал новите да ги измери по аналогичен начин и да съобщи размера тук, защото сега аз не знам кой от двата ресора е "правилен".

        Поздрави
        Симеон Наумов, 0888 527 885

        Коментар


        • От: Групова поръчка на ресори за фероза

          Прочети цялата тема от началото. Мисля, че някъде колегата Делчо беше дал детайлно описание и размери. Не знам, защо така се е получило при теб. Досега няма оплаквания от Милнер, освен че правят ресори от камионски листове.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Групова поръчка на ресори за фероза

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Прочети цялата тема от началото. Мисля, че някъде колегата Делчо беше дал детайлно описание и размери. Не знам, защо така се е получило при теб. Досега няма оплаквания от Милнер, освен че правят ресори от камионски листове.
            Има размери на листовете, а също и данни на монтирани(стари). Полезно ми е да знам размера на нов немонтиран пакет, височината му.

            Коментар


            • От: Групова поръчка на ресори за фероза

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ъ?!?!?!? На бертонето сигурен ли си че са същите??? Бертонските май бяха по-широки, ама може и да съм в грешка. Провери все пак. Бах маа' му! Чак сега виждам че си с бертоне!
              Да, по-широки са с 10мм. Това сме го говорили вече, не помня в коя тема. Мислих разни варианти и се спрях на варианта ресьори за Фероза с подложни шайби отстрани. Надявам се да няма изненада в монтажа към планката под ресьора, защото и тя е различна, но там ще импровизирам ако се наложи.
              Сега само остава да нароча някоя събота и неделя и да се захвана.
              Последно редактирано от Diog; 24-03-11, 19:07. Причина: правопис
              Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

              Коментар


              • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                Само отворите, през които минават У-болтовете, вероятно ще са на 7см, вместо на 6. Не вярвям, да има проблеми с планката.
                Успех!
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                  При мен 3+1 височината е 195мм. Ресора е от последната доставка. Още не съм сколасал да монтирам

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                    Благодаря. А мнение за монтиране на моите 3+1 с различна височина 183/203 мм. някой опитен дали ще даде?

                    Коментар


                    • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                      Първоначално публикуван от s.naumov Преглед на мнение
                      Благодаря. А мнение за монтиране на моите 3+1 с различна височина 183/203 мм. някой опитен дали ще даде?
                      Сподели,дължината на ресорите дали е еднаква.Щото тази височина,всъщност дава информация за разлика в дъгата на ресьора.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                        Дължината е почти еднаква, като натоваря "високия", който е и "по-крив", изглеждат равни на дължина. Прави впечатление, според колегата bgbobsan
                        неговите номинално са 195мм, това е някъде по средата на моите- единия е по-прав, другия по-огънат. Къде ли е ли е истината.....? Иска ми се още някой да даде размери. Някой от София не е ли купувал? Сега съм на село, при джипката, гледам че и листовете на оригиналните са по-тънки...утре ще ги мерна.

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                          Е,нали имаш метър или рулетка...Измери дължината на осовния лист от ухо,до ухо.По външната дъга на ресьора.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                            Първоначално публикуван от s.naumov Преглед на мнение
                            Дължината е почти еднаква, като натоваря "високия", който е и "по-крив", изглеждат равни на дължина. Прави впечатление, според колегата bgbobsan
                            неговите номинално са 195мм, това е някъде по средата на моите- единия е по-прав, другия по-огънат. Къде ли е ли е истината.....? Иска ми се още някой да даде размери. Някой от София не е ли купувал? Сега съм на село, при джипката, гледам че и листовете на оригиналните са по-тънки...утре ще ги мерна.
                            Това че листовете на оригиналните са по-тънки се знае още от първата поръчка от milner. Затова и колегите се спряха на 3+1, а не на 4+1. 4+1 идат твърдички, но пък за мен са дюшеш, защото джипката се товари целогодишно с доста килограми.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                              Аз бях малко извън България и прибирайки се вчера какво да видя - изненада, джипката с нови ресори. Тъй като смяната е станала ненадейно , няма снимки и за сега още нищо не е мерено. На око като гледам моята Фероза се е вдигнала по-млако от тази която кара баща ми и е с усилените пакети. Надявам се в близките дни да ми се отвори възможност и да каза някоя и друга снимка + малко измервания. Иначе първите впечарления са за по-твърдичка возия (със старите ресори сякаш карах лимузина), но според мен поне положението е търпимо.
                              Оператор на италиански реактивен жребец

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на ресори за фероза

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0471.jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5267568Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0109.jpg
Прегледи:1
Размер:121.2 КБ
ID:5267569Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0106.jpg
Прегледи:1
Размер:107.3 КБ
ID:5267570

                                Това е резултата от смяната на ресорите.
                                Возията е както в началото твърда,то иначе си беше кола.
                                Не съм мерил комплектите,не намирам разлики след монтажа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X