Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Годишен технически преглед на АТВ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Годишен технически преглед на АТВ ?

    След като си платих гражданската отговорност, отивам до един сервиз да си направя и преглед, и от там ми казаха, че АТВ-тата не подлежат на годишен технически преглед. Вярно ли е това? Ако да- дали полицаите са запознати, защото и без това оставам с впечатлението, че АТВ-тата са им голям дразнител
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    До: Годишен технически преглед на АТВ ?

    В града в който живея, има около 10 регистрирани АТВ-та, и всички минават годишен технически преглед, за да си "вържат гащите" за пред полицията, защото както ти сам каза, сме им трън в очите.
    Затова моя съвет е да си направиш ГТП, и да си караш спокойно.

    Коментар


    • #3
      До: Годишен технически преглед на АТВ ?

      Само че не знам каде ще си носиш аптечката,пожарогасителя,триъгълника и жилетката.
      Ако са решили да те сефтосат ще го направят дори и с каска да си. Когато карах Китайче с регистрация ГТП не съм минавал никога и то защото ми казаха от КАТ че наистина не е нужно . Не се занимаваи с глупости и гледаи да не се набиваш много на очи , без изцепки от твоя страна и смятам няма да имаш грижи. Успех.
      ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        До: Годишен технически преглед на АТВ ?

        Мерси за съветите. Карам смело без преглед- ако се заяждат, ще споря !!!
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          До: Годишен технически преглед на АТВ ?

          ......Само че не знам каде ще си носиш аптечката,пожарогасителя,триъгълника и жилетката.
          Че на моторите някой да има иска подобни атрибути?!

          Коментар


          • #6
            До: Годишен технически преглед на АТВ ?

            Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
            Че на моторите някой да има иска подобни атрибути?!
            На моторите не . Ама те се карат с А-категория, а АТВ-то ако е с регистрация се кара с Б-категория. Разликата е огромна , а и на мотора си задалжен да носиш каска . АТВ-то не могат да те жадължат по никакав начин , освен ако ти не пожелаеш. .
            ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              До: Годишен технически преглед на АТВ ?

              Аз моето го регистрирах преди седмица и си има ГТП,а следващия му е 2012г.Всички регистрирани би трябвало да имат.

              Коментар


              • #8
                До: Годишен технически преглед на АТВ ?

                направи си ГТП за твое спокойствие...кара се с Б кат., 4колесно ПС по рег. , значи като кола,следователно за кола не се иска каска. Като съм бил без каска им ги обяснявам тези работи като тръгнат да пишат акт за каска и минавам, но ако паднеш на някой който е наясно и иска да ти пише акт,Първо ще те пита :Като се кара като кола къде ти е аптечката,триъгълник и др. ще ти нашише акт за каска/ако си без/,без аптечка,триъгълник и др.даже може да пише че нямаш колан. Като обжалваш в КАТ ще отпадне това за каската,но другите работи ще ги платиш. Затова винаги с каска и няма проблеми.

                Коментар


                • #9
                  До: Годишен технически преглед на АТВ ?

                  Брей не съм се замисля за тази работа с колана ... ама то си е така щом е Б категория и колан трябва да има ... айде мани ги аптечка пожарогасител и жилетка се ще се намери начин да се скатаят някак си по АТВ-то няма да са проблем ако ще се кара по асвалт но колана ми е интересно как стои работата с него .. ???
                  Няма кал - Няма кеф !!!
                  Suzuki Samurai LJ410 1984
                  Suzuki LTZ400 2008
                  Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                  Коментар


                  • #10
                    До: Годишен технически преглед на АТВ ?

                    Тук с колана се поувлякохте.
                    Такъв се иска само ако е фабрично монтиран.
                    ........................
                    Иван Маринов
                    CRF 250 X
                    Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Годишен технически преглед на АТВ ?

                      Малко извън темата но ако имаме регистрация, гражданската отговорност като за кола ли трябва да бъде или за мотор? Регистрирано е като четириколесно превозно средство .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Годишен технически преглед на АТВ ?

                        Гражданската отговорност трябва да е като за мотор. Поне моето с такава го регистрирах в КАТ и нямах проблеми.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Годишен технически преглед на АТВ ?

                          А това дали не е тяхна грешка или незнание. Моята гражданска отг. също съм я направил като за мотор , но карам малко с страх .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Годишен технически преглед на АТВ ?

                            Сега като се замисля и мойто беше с гражданска за мотор,а след като се кара с Б категория и се счита за 4колесно пс, трябва да си е като за кола(тоест и по-скъпа). Незнам неразбирам много,но нетрябва да имате притеснения колеги,карайте с каквато ви направят аз досега не съм имал подобен проблем(да ми се заядат за ГО). А и след като в КАТ при регистрацията ми направиха такава ГО,значи всичко е ОК!
                            [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Годишен технически преглед на АТВ ?

                              и аз да попитам когато АТВ-то е регистрирано в КТИ като земеделска и горска техника как стой въпроса с гражданската и прегледа

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X