Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Годишен технически преглед на АТВ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Годишен технически преглед на АТВ ?

    Първоначално публикуван от mimbata22 Преглед на мнение
    Колеги помагаи те купих си атв и няма каде да мина на преглед никаде неправят в софия обиколил съм на 100 места благодаря ви
    Ето защо аз си отрегистрирах и 2-те АТВ-та. Платих си екотакса и ги свалих от отчет. Сега ще карам само по полски пътища, че и в гората вече не дават.
    Голям кеф е да се бръкнеш 25-30 бинки за АТВ и после да караш само където не е гот. А при нужда от пресичане на път ще си монтирам гащи с перка да пре'фръкна и така.

    Коментар


    • #77
      От: Годишен технически преглед на АТВ ?

      Еми така е, то затова АТВ-тата не се регистрират за да може да си караш и да си свиркаш. Ако колегите си бяха купили АТВ без регистрация сега нямаше да имат главобилия с прегледи, граждански отговорности, данаци, такси, винетки и темподобни глупости. Който си има регистрация да си му мисли какво да я прави .
      Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
      Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

      Коментар


      • #78
        От: Годишен технически преглед на АТВ ?

        Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
        Еми така е, то затова АТВ-тата не се регистрират за да може да си караш и да си свиркаш.
        Най-доброто решение на прболема.
        Симеон Симеонов - 0878666200
        Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
        Suzuki - A way of life

        Коментар


        • #79
          От: Годишен технически преглед на АТВ ?

          В отговор на Вашето запитване Ви информираме за следното:

          Съгласно определението дадено в чл. 149, т. 1 от Закона за движението по пътищата (ЗДвП) за категория L7е - четириколки се определят моторните превозни средства с четири колела и маса без товар (без масата на акумулаторните батерии при електрическо задвижване) не повече от 400 kg или 550 kg за моторни превозни средства за превоз на товари с максимална мощност нето на двигателя не повече от 15 kW.

          Същите превозни средства подлежат на периодичен технически преглед по реда на ЗДвП и Наредба № Н-32 от 2011 г. за периодичните прегледи за проверка на техническата изправност на пътните превозни средства.

          След извършена справка в регистъра на ИА “Автомобилна администрация“ се установи, че на територията на област Пловдив няма издадени разрешения за извършване на периодичен технически преглед на моторни превозни средства (МПС) от категория L7e.

          Одобрени контролно технически пунктове за проверка на техническата изправност на МПС от категория L7e има регистрирани на територията на област София. За получаване на техни координати, Ви предлагаме да се обърнете към Областен отдел “Контролна дейност-ДАИ“ гр. София на тел: 02 / 847 2337 - г-н Станислав Гигов.

          Коментар


          • #80
            Re: От: Годишен технически преглед на АТВ ?

            Ето едно клипче по темата: http://vbox7.com/play:533d784556

            И аз съм изправен пред този проблем "регистрация на атв", днес даже гражданска отговорност отказаха да ми направят :X
            Машината може само толкова, колкото задкормилното устройство. : )
            Само смелост не стига - Трябва да си малко луд !!

            Коментар


            • #81
              От: Re: От: Годишен технически преглед на АТВ ?

              Първоначално публикуван от FPS Преглед на мнение
              ...............

              И аз съм изправен пред този проблем "регистрация на атв", днес даже гражданска отговорност отказаха да ми направят :X
              Този тип МПС не се регистрира за движение по републиканска пътна мрежа при положение, че надвишава 15 kW, или ако има валидна регистрация (в друга страна) като земеделска техника.
              Това за първоначална регистрация в България де.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #82
                Re: Годишен технически преглед на АТВ ?

                Е аз се опитвам да регистрирам Shineray XY200 което е под 15kW
                Машината може само толкова, колкото задкормилното устройство. : )
                Само смелост не стига - Трябва да си малко луд !!

                Коментар


                • #83
                  От: Re: Годишен технически преглед на АТВ ?

                  Днес разбрах, че в София има вече лицензиран пункт за прегледи на АТВ с регистрация. Намира се в Дружба. Бившия сервиз на ЛАДА.
                  Опит е името, с което много хора наричат грешките си.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Годишен технически преглед на АТВ ?

                    До колкото знам в София има няколко лицензирани пункта за прегледи на АТВ-та.
                    Симеон Симеонов - 0878666200
                    Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
                    Suzuki - A way of life

                    Коментар


                    • #85
                      Re: Годишен технически преглед на АТВ ?

                      Вижте този клип - http://vbox7.com/play:533d784556
                      Казват, че има 5 сервиза в София и 1 в Ямбол.

                      Чух, че в СБА имало някаква комисия която идвала от не знам си кой град и ако минеш през нея ти дават протокол чрез който можеш да си регистрираш машината? Важи ли за АТВ-та, да речем ако нямам евро-сертификат?
                      Машината може само толкова, колкото задкормилното устройство. : )
                      Само смелост не стига - Трябва да си малко луд !!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Re: Годишен технически преглед на АТВ ?

                        Първоначално публикуван от FPS Преглед на мнение
                        .........

                        Чух, че в СБА имало някаква комисия която идвала от не знам си кой град и ако минеш през нея ти дават протокол чрез който можеш да си регистрираш машината? Важи ли за АТВ-та, да речем ако нямам евро-сертификат?
                        Ако става въпрос за DEKRA, то отговора е НЕ. Не могат да ти дадат протокол за АТВ-то.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Re: Годишен технически преглед на АТВ ?

                          здррегистрацията е лесна в кат проверяват номер рама пререгистрирах софийско в бургас данък гражданска платих проблем стехн преглед бургас
                          нямат лиценз или софтуер и отказват освен за ямбол и софия другаде несъм чул

                          Коментар


                          • #88
                            От: Re: Годишен технически преглед на АТВ ?

                            Колеги, да знаете къде в Бургас мога да мина ГКП ?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Re: Годишен технически преглед на АТВ ?

                              В София правят технически преглед на атв-та на бул. Ботевградско шосе N 239. Това е един от малкото линцензирани за тази дейност в БГ и според човека там единствения лицензиран за преглед на триколки. За цената не съм сигурен прави го предишния собственик и ми каза че е дал 90 лв. но може и да лъже, моя го направиха за 2г. напред но и атв-то е произведено преди 3, така че не съм сигурен дали срока е такъв заради машината или за това, че е нова(при колите нали е така първия е за 3 после за 2 и натам всяка година).
                              Я кажете лепенката на гражданската, трябва да е при документите, но трябва ли да е залепена някъде?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Re: Годишен технически преглед на АТВ ?

                                Аз моята я лепнах но имам слюда подобно на пистовите мотори, а лепенката се лепи вътрешно, така че ако няма прозрачна повърхност по-добре да стои при документите според мен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X