Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих джип без мъжът ми да присъства на продажбата. Сега имам въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купих джип без мъжът ми да присъства на продажбата. Сега имам въпроси.

    Здравейте!
    Решила да променя мнението,че "жена с кола, е като маймуна с граната, защото..не знаеш как ще реагира", купих джип и сега трябва да се ремонтира....добре е,че мъжът ми е търпелив и разбира от коли-той ще го отремонтира...вече го позакърпи...но сега и двигателя е за ремонт...Преди да се ядоса много,много,много и да предаде машината за скраб и да е загубил желанието за ремонт Ви моля за съвет,къде да търся най-евтини части за Дайхатсуто...трябват ми:
    1.сегменти:
    2.ремък и ролка
    3.тампони на двигател.
    4.гарнитура за глава.
    Джипа е с бензинов двигател от около 1990година или 92г.Дайхатсу Фероза...
    Съвсем я оплесках!Обещах,че повече няма да купувам коли без него-дори и нови!Не е за смях,не ми е лесно!
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ ОТГОВОРИЛИ!
    Последно редактирано от Ясен; 26-06-09, 22:33.

  • #2
    До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

    Тук във форума имаме колежка с Дайхатсу - Марияна.
    И повечето колеги, не подценяват водаческите умения на жените.
    Така че не очаквайте някой да ви укори за купуването на джип.
    Напротив - Браво !
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

      НЕ СЕ КОСИ И АЗ СЪМ СЕ НАТРИСАЛ НА СЪЩОТО ПОЛОЖЕНИЕ
      а за части ако си от София на Христо Ботев 119 магазин ЕВРО 07 за японски коли или по цялата улица Симеон има магазини за японски коли /сиреч части/с малко обикаляне ще намериш всичко нужно а виж и тази тема има инфо за за магазини
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=31893

      Коментар


      • #4
        До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

        Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
        ... купих джип и сега трябва да се ремонтира....добре е,че мъжът ми е търпелив и разбира от коли-той ще го отремонтира...вече го позакърпи...но сега и двигателя е за ремонт...
        За да го купиш ти е харесал (т.е. надали е бил за изкърпване) жена нещо грозно и гнило да вземе.... Направо го невЕрвам виж за мотора всеки може да сгреши и да го "нагласят"....а може и да му е дошло времето
        Сега първо пиши от къде си....няма да ти идваме на гости...сама ще ни поканиш Второ пиши (и с помоща на мъжа ти) какво и е на колата, и кой какво иска да и прави, отделно как е стигнал до извода за ремот
        Сегменти и гарнитура за глава е редно да се сменят и поне с биелните лагери, претриване (шлайф) на клапани, а заедно с гарнитурата се сменят всички семерингчета, гумички и т.н......пък и пусни снимки
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

          Колежке поздравления за избора на вид автомобил, като и на модел и марка. Изборът ти може и да е прибързан, но при всяка покупка има риск. Ако само това което описа ти трябва за да е на ред колата... значи всичко е наред. Някои от нас хем сме мъже, пък се натъкнахме и на по-голями скрити проблеми.
          Дядо Владо както винаги е е изчерпателен. Пиши от къде си, нека с помоща на мъжът ти да разберем повече какво точно трябва да й се ремонтира.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #6
            До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

            хм..

            мъжко момиче...

            що рече мАжо, след като видя новото СИО, придобито по време на брака?
            зарадва ли се?

            щото, ако да , то тогава да се регистира и той, и да си пращате ЛС през форума

            а, ако не, пак да се регистрира, и тогава...

            брех, че весело

            да ви е честита придобивката, и да си я спретнете семейно, и да и се кефите, и да споделяте удоволствието...

            Честито

            дедо Владо е казал всичко, слушайте го - той ги разбира тия работи...
            както и всички люде тука

            Честито!!!

            Коментар


            • #7
              До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

              Благодаря за отговорите Ви.Семейната придобивка е антика...лошо няма,но реставрацията не беше предвидена в сметките,но джипа е супер.Карах го в гората,емоцията е неописуема,естествено пак мъжът ми го спаси от обръщане в дерето.Като новобранец в offroad-шофирането се опитах да се изкача на място,където просто изправих джипа вертикално,с наклон надясно.Определно се притесних,че ще се обърне в дерето.Слизайки от шофъорското място,за да не се загуби тежест при смяната на шофъорите,стоях на ръба на прага.Само мога да кажа,че съжалявам,че нямах фотоапарат.Видях на живо,как скача Дайхатсуто...
              Относно ремонта.Наложи се,защото двигателя смеси вода,с масло/или бензина/.Пушеше от ауспуха като барбекю.-това се получи след два месеца возия.Изкърпено е дъното,защото приличаше на колата на Флинстоун,а това не го видях при купуването.
              ************
              що рече мАжо, след като видя новото СИО, придобито по време на брака?
              зарадва ли се?

              -Само се хвана за главата...Ние си създаваме взаимно емоцции-как ще се съхрани връзка 19 години?
              Относно регистрацията му във форума....Всякаква едрогабаритна техника, го впечатлява и разглобява, сглобява като конструктор...обаче компютърът е трудна работа за него,рови се из нета,но не пише...използва един пръст и се "нерви"...И за регистрацията,ще дойде време,като прочете мненията Ви,съм сигурна че ще се заинтригува мноого....

              Отново на проблема ми:

              В момента шлаифа "главата"/мисля,че това е двигател,а не клапаните или нещо около него,не е водна помпа-майтап,това е ГЛАВА../ Нещо,което не знае и трябва да разбера е за ХЛАБАВИНАТА НА КЛАПАНИТЕ....те са 16броя,инжекцион...Къде да прочета?/преди него!/

              Забравих да кажа,че съм от София.Дрейк,Благодаря за инфото!Вече обикалям!Прикачените снимки са на возилото....
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                всичко от което се нуждаеш е да се поразходиш колежке по Симеон там има доста магазини един от тях е фирма "Катя" ема и един на самият ъгал на Симеон и Ботев и там са ме обслужвали и то доста добре.

                Коментар


                • #9
                  До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                  Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
                  Здравейте!
                  Решила да променя мнението,че "жена с кола, е като маймуна с граната, защото..не знаеш как ще реагира", купих джип и сега трябва да се ремонтира....добре е,че мъжът ми е търпелив и разбира от коли-той ще го отремонтира...вече го позакърпи...но сега и двигателя е за ремонт...Преди да се ядоса много,много,много и да предаде машината за скраб и да е загубил желанието за ремонт Ви моля за съвет,къде да търся най-евтини части за Дайхатсуто...трябват ми:
                  1.сегменти:
                  2.ремък и ролка
                  3.тампони на двигател.
                  4.гарнитура за глава.
                  Джипа е с бензинов двигател от около 1990година или 92г.Дайхатсу Фероза...
                  Съвсем я оплесках!Обещах,че повече няма да купувам коли без него-дори и нови!Не е за смях,не ми е лесно!
                  БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ ОТГОВОРИЛИ!
                  Честита придобивка ! Добре дошли в отбора и семейството !
                  Наистина е малко ..... неудобна ситуацията - покупка на возило без половинката.... но , идеята е била добра - да го изненадаш !
                  Е - получило се е ! И то двойна доза ! Значи - задачата е постигната !
                  Сега добрите новини от тази ситуация.
                  1. Може да не е толкова тежък ремонта - колегите вече са писали , че искат подробности.
                  2. Ако е нужен такъв ремонт - то е за добро. Повечето покупки на кола на старо са рискови - и не се знае къде и кога ще проличи нуждата от ремонт. За джип още повече.
                  Добре е , че в началото са се проявили нуждите на този джип и не далеч от дома.
                  Това предполага - , че след ремонта на купето и двигателя ще имате един сериозен и доста подновен екземпляр високопроходима техника.
                  Запознанството с джипа винаги е приятно и създава връзка и увереност , която е жизнено необходима извън пътя .
                  Ремонта ще мине - не е страшен. Емоциите които следват после с този джип - никога няма да ги забравите и всички проблеми ше ви се струват дребни и незначителни.
                  Няма как да ви обясним чувствата и усещанията , които изпитва човек , които е високопроходим и е извън пътя. Те( усещанията ) са заразни и ..... нелечими . Единствената желана болест .
                  В този Форум - всички са болни от тази болест . И никой не иска да се лекува , а само да наблюдава клиничните картини и да ги споделя с останалите колеги .
                  Дано приятните емоции вече са започнали и .... дано да е по-лек ремонта.
                  Успех ... и с усмивка ремонта е по-лек !
                  Имаш добър мъж до себе си ! Поздрави го !

                  Сега видях снимките на джипа . И аз бих го купил - изглежда много добре.

                  Коментар


                  • #10
                    До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                    Хлабини на клапаните при студен двигател са 0.18 всмукателни и 0.22 изпускателни.

                    Регулирал съм. Работа за половин час. Понеже надали ще намерите пластини 0.18 и 0.22, аз съм процедирал по следния начин:

                    използвам пластини 0.15, 0.20 и 0.25. На всмукателните 0.15 трябва да влиза хлабаво, а 0.20 да не влиза. На изпускателните 0.20 да влиза хлабаво, а 0.25 да не влиза.

                    Ако не му се играе, може да ги направи и 0.20 на 0.25. Не е фатално като са по-големи, а като са по-малки.

                    За предпочитане е да се регулира сутрин, при температура около 20 градуса, а колата трябва да е престояла поне 24 часа без да се пали и кара.

                    Известно време, след като стегне главата, да речем 500 километра, трябва да отвори и да я достегне.

                    Ако гарнитурата на капака на клапаните е читава и не е текло масло досега, не я сменяйте. Няма да тече. Не е сигурно дали с нова гарнитура няма да започне да тече като лейка.

                    Ако има друго - питай. А и попреглеждай раздела DAIHATSU. Повечето нещa, които питаш, вече са разисквани, а и преглеждайки го ще научиш и много други, които ще са ти от полза.

                    Съветвам ви и да промиете охладителната система и да смените термостата, ако е имало прегряване или прекалено загряване. В началото на раздела - най-отгоре, има тема "какво да правим ако ферозата загрява" прочетете я. Там е описано всичко, дето е добре да се провери или смени, ако загрява.

                    Пълно сервизно ръководство има на www.warfs.org Модела на ферозата е F300 или F310. Разликите между двете са минимални, а в двигателите - никакви. В ръководството всичко е описано подробно, с картинки и стъпка по стъпка.

                    Успех.


                    ПП: Забравих да кажа: ДОБРЕ ДОШЛИ В КЮПА!!! От него излизане няма!!!
                    Последно редактирано от sparkybg; 30-05-09, 02:51.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                      Първоначално публикуван от maya_madjarova Преглед на мнение
                      ....Къде да прочета?....
                      В систематизираната информация с малко ровене или в линковете на Делчо в тази тема или да питаш " sparkybg"
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                        Добре, на прима виста возилото изглежда добре.
                        Къде му е резервата гума?

                        Коментар


                        • #13
                          До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                          Спарки!Хиляди благодарности!Разпечатих написаното от теб,много професионален коментар...също така,разпечатах от препоръчаният сайт, наръчник и сега ще преодолявам английската терминология... наистина мъжит ми няма от тези размери пластини 0,18 и 0,22.
                          Veni1-резервната гума беше в багажника...сега е монтирана на вратата,но...се оказа,че гумата която са ми продали като резервна е с друг размер джанти,изобщо не става...
                          МОМЧЕТА,не съм предполагала колко е трудно да ремонтираш кола...
                          Поздравявам Ви за уменията!

                          Коментар


                          • #14
                            До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                            Има един сравнително нов магазин за японски части на ъгъла на Константин Величков и Симеон.Направи ми впечатление,че дори за едни "крушки" ми дадоха гаранция и ми казаха,че ако не станат мога да ги върна. Питал съм за консумативи за Фероза и имат доста неща.Виж за сравнения на цени не мога да помогна.
                            Тома Томов
                            Вече с Kia Sportage.

                            Коментар


                            • #15
                              До: КУПИХ ДЖИП БЕЗ МЪЖЪТ МИ ДА ПРИСЪСТВА НА ПРОДАЖБАТА...ПОМОГНЕТЕ!

                              Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
                              Има един сравнително нов магазин за японски части на ъгъла на Константин Величков и Симеон.Направи ми впечатление,че дори за едни "крушки" ми дадоха гаранция и ми казаха,че ако не станат мога да ги върна. Питал съм за консумативи за Фероза и имат доста неща.Виж за сравнения на цени не мога да помогна.
                              Евро07 е това. Имат още поне 3 магазина в София, за които знам. Имат и в други градове.

                              От там си купувах термостат за тераното, ама интересното е че навсякъде всячески се опитваха да ми набутат някакъв с изместен център, който при отваряне просто няма как да затвори малкия кръг. Добре че си носех оригиналния.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X