Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пълномощно за кола с немска рег.?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пълномощно за кола с немска рег.?

    планирам да ползвам 2-3 месеца колата на брат ми, който живее в Мюнхен /тя съответно си е с редовна немска регистрация/...
    Какви документи ще ми трябват - застраховка, пълномощно, друго?

    Аз ще влезна с колата в БГ...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Пълномощно от брат ти да напускаш /натурално,както викат бабите /,тяхна зелена карта което е Г.О./ и активен бриф с печат....
    IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

    Коментар


    • #3
      да ама един митничар преди 2 часа ми каза, че не можело с пълномощно, защото нямам основание да я вкарам в БГ...
      вариантът да карам с немския номер бил да имам документ, че уча/работя/живея постоянно в Германия

      т.е. проблема вероятно ще е да се мине нашата граница с колата...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
        да ама един митничар преди 2 часа ми каза, че не можело с пълномощно, защото нямам основание да я вкарам в БГ...
        вариантът да карам с немския номер бил да имам документ, че уча/работя/живея постоянно в Германия
        т.е. проблема вероятно ще е да се мине нашата граница с колата...
        Ако това е така, то трябва да е някаква сравнително нова промяна в нормативната уредба. Щото знам един, който до не съвсем отдавна караше БМВ седмица с пълномощно от немска фирма (с турски собственик). Уж че им върши някаква работа та му дават кола.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
          да ама един митничар преди 2 часа ми каза, че не можело с пълномощно, защото нямам основание да я вкарам в БГ...
          вариантът да карам с немския номер бил да имам документ, че уча/работя/живея постоянно в Германия

          т.е. проблема вероятно ще е да се мине нашата граница с колата...
          Кажи на този митничар ,че работата му е да приема и обработва документи и то такива ,каквито му се поднесат ,а не да дава правни анализи и мнения и заключения.От 10 дни имат нов отдел за прилагане методологията според европейското законодателство.Основанието се крепи на договор .Какъвто покажеш.В случаят обаче него не го интересува.Ако можеш да докажеш роднинската си връзка с брат си .А това едва ли е проблем.
          B+

          Коментар


          • #6
            значи, ако пише в пълномощното "упълномощавам брат си ... ... да управлява моя автомобил .... ... на територията на България, Сърбия, Хърватска, Словения и страните от ЕС за срок от 3 месеца считано от..."
            не би трябвало да имам проблем... сигурно трябва и да се направи легализиран превод?
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
              значи, ако пише в пълномощното "упълномощавам брат си ... ... да управлява моя автомобил .... ... на територията на България, Сърбия, Хърватска, Словения и страните от ЕС за срок от 3 месеца считано от..."
              не би трябвало да имам проблем... сигурно трябва и да се направи легализиран превод?
              Не виждам причина да не може брат ти да ти предостави колата си за временно ползване.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                абе не трябва нито да пише за каде,нито да пише на шест езика.....ако ти направят проблем пиши до
                http://www.anticorruption.bg/bg/aler...hp?state=alert
                Ако имаш бриф,колата е твоя.Ще ти я запишат в паспорта,след три месеца трябва да я изкараш,но след три месеца вече сме европейци така,че споко
                IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                Коментар


                • #9
                  аз карах с англииска

                  аз карах кола с англииска регистрация на името на гаджето ми.нямах никви проблеми за пълномощно.
                  е откраднаха й колата де. та даже искаха и мито да плаща.та още се разправяме по митници.та това си е доста рисковано.щот законодателството ни е един кенеффффффффф..............
                  по-добре не рискувай.а тия от митниците ич не ги интересува че са ти откраднали колата.абе привличаме чужденците.
                  не знаех че има такъв абсурд.хем ти крадат колата па и после си задължен с мито!!!!!!!!!!!!!!!
                  ей аз отговорно мога да кажа че от тая държава не съм видял нищо хубаво,щот даже и киселото мляко развалиха.
                  пък вчера ми откраднаха и филтъра от бъгито...........
                  висете отпуснато

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от outback
                    Ако имаш бриф,колата е твоя.Ще ти я запишат в паспорта,след три месеца трябва да я изкараш,но след три месеца вече сме европейци така,че споко
                    Точно така .Не ти е нужно пълномощно на няколко езика ./Като ходиш до Турция с колата например не носиш легализиран превод на пълномощното и на турски/Единственият проблем е ,че ще я запишат в паспорта ти и за всичко каквото се случи оттук насетне ,ще държат теб отговорен .Да не се случва де.Ама няма сигурност ,защото такива коли са потенциално рискови мишени .Независимо от годината и модела.
                    B+

                    Коментар


                    • #11
                      Re: аз карах с англииска

                      Първоначално публикуван от dhx
                      аз карах кола с англииска регистрация на името на гаджето ми.нямах никви проблеми за пълномощно.
                      е откраднаха й колата де. та даже искаха и мито да плаща.та още се разправяме по митници.та това си е доста рисковано.щот законодателството ни е един кенеффффффффф..............
                      по-добре не рискувай.а тия от митниците ич не ги интересува че са ти откраднали колата.абе привличаме чужденците.
                      не знаех че има такъв абсурд.хем ти крадат колата па и после си задължен с мито!!!!!!!!!!!!!!!
                      ей аз отговорно мога да кажа че от тая държава не съм видял нищо хубаво,щот даже и киселото мляко развалиха.
                      пък вчера ми откраднаха и филтъра от бъгито...........
                      Абсолютно правилно е да ви искат митото, както между впрочем ще направят и ако сте в Германия или в друга нормална страна. Когато застрахователя плати колата нали се сещате че ще си получите цялата сума...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        НЕ Е ТАКА

                        не съм съгласен въобще.на мой приятел му откраднаха колата в германия.направиха му само протокол от полицията и това е.
                        а навън много малко коли са с пълно каско.какви пари ще получиш?
                        стига бе нащо законодателство е смешно.няма такова нещо навън.
                        мен кат ми гръмна двигателя на ТЛС то в германия ходих да питам кво трее да правя ако реша да го зарежа там.трябваше да има само бележка от автоморга и това е.за открадната кола там стига само бележка от полицията.а тук полиция,съд,прокаратура,и накрая митниците...
                        не ми се обсъжда направо....
                        та идеята е внимавайте с коли с чужда регистрация.ако ви я откраднат тука вие ставате престъпници а не крадците.....
                        та................
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • #13
                          кражбата не е проблем, ако човек си направи каско към БГ застраховател... Не е кой-знае колко по-скъпо, отколкото за същата кола с наша регистрация...
                          колегата dhx е карал колата, но приятелката му сама си я е внесла в БГ... Питането ми беше, ако аз се движа с колата още от Мюнхен... В ЕС е ясно - то там няма и кой да те спре да ти провери документите /особено ако си примерен водач като мен/...

                          Питането беше за контакта с нашите "власти" - митница и КАТ
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            карал съм я сам....

                            карал съм я сам тука и са ме спирали естествено.проверяваха само обичайните документи.не са ми искали пълномощно.
                            а пък защо трябва да храним мутрите с тия застраховки си е друга тема.откраднаха я да са живи и здрави.
                            карал съм я и в Германия и по цяла Европа- никъде не искат пълномощно.пък и не са я крали!
                            А и днес от митницата зехме след дълги разправии и ненужни спорове документ че нищо не дължи мацката(след 9 месеца!!! ).длъжни са да го дадат тоя документ ама да се праят на интересни.......пък и бързо работят ей.само 9 месеца за такова удостоверение трее да ги запишат в Гинес че и да ги пратат да светнат лаиците по чуждите митници!!!!!
                            нали ви разправях че ми се запъваха да платя на ТЛС с БГ регистрация мито и ДДС за втори път щот съм го карал една година в чужбина.абе смешници.....
                            много се радвам че след 1-ви януари няма да ги виждаме повече....
                            та карай без пълномощно.нали не е задължително от много години вече да имаш пълномощно за чужда кола.па и ние сме "европейци" уж...
                            Успех. и стига сме им прекланяли врат на тия жалки корумпета в Родината.имаме си права!!!
                            оплаквайте се като ви изнудват полицаи и т.н.
                            в интерес на истината не знам дали сте забелязали и вие но полицайте в последно време зеха да стават доста по-нормални.за което респект.
                            аз вече от няколко години не съм имал никакви излишни разправии и проблеми от тях.даже ми регистрираха бъгито и ме черпиха веднъж Ред Булл на караулката на Тракия.
                            та вече приятелски чувства към тях.
                            ма не и към Митничарите...
                            Та карай си спокойно...
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • #15
                              интересно ми е кой ще ти се навие да ти направи застраховка на кола с чужда регистрация.. и аз мислех, че не е важно .. ама само АЗ си го мислех

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X