Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неравномерно износване на граифера на преднинте гуми на Уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Неравномерно износване на граифера на преднинте гуми на Уаз

    От началото на миналато лято Уазката ми взе да износва само предна дясна гума и то от външната страна и то не развномерно ами през няколко граифера. От какво може да е станало това и има ли начин за отстраняването на този проблем
    SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
    +359 0878 888 874
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

  • #2
    Най-вероятно шкворни, или как там, шарнирите в ябълката. Вдигни го за моста, хвани колелото отгоре и отдолу, и виж дали има луфт. Ако има луфт само във вертикалната равнина, значи са те.
    Ако има и в хоризонталната - и шарнирите на кормилните щанги.

    Коментар


    • #3
      А може и каучука на гумата да се ..... е ..
      Не добре вулканизиран.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        Аз съм гледал доста уазки със същия проблем и съм питал от какво става така и всеки вика нещо различно:трябва да се прави добър реглаж, има луфт, гумите са си лоши, еми така си е-винаги се износват така Знам ли на кой да вярвам???
        УАЗ - Where I go there are no roads!!!

        Коментар


        • #5
          Отговора е много прост. Износени елементи неправилна регулировка. Съвсем сигурно! Но за това от какво точно е проблема трябва да се огледа. Обикновено от много неща едновременно...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            )))))))) Ей, то бива мързел, бива, ама ... Тия дето са светнати че "тя гумата е кофти" и "ми то на УАЗките си е така", са същите, които никога няма да включат габаритите на смрачаване, никога няма да дръпнат за да очистят кръстовището за някой който не успява да спре, никога няма да ти услужат с ключ 19, и никога нямат ни въже, ни кабели... Постоянно изпитвам натрапчиво желание да ги наема на ролбара и да ги хвърля дето хора не минават... Щото пък иначе с голям ентусиазъм разпространяват невежеството си.
            Това е очевиден геометричен проблем. И е хем по-прост, хем по-сложен отколкото на обикновените коли. 469 има неразрязан мост със зависимо окачване. Заради това няма реактивни щанги. Схода се регулира само от шарнирните болтове на кормилните щанги. Развала не се регулира изобщо, освен при смяна на шкворните, като се внимава квадратните дистанционни шайби да са с еднаква обща дебелина отдолу и отгоре на едно и също колело. Когато всичко е нормално, предните колела са една идея "затворени" отпред, май беше 2 мм, мерено по ръба на джантите. Като клекнеш на 5 метра пред него и погледнеш, колелата трябва да са пак една идея "отворени" отгоре, като на големите Татри, когато са празни.
            Може да има и нещо по ресьорите, ама едва ли те са главната причина, много отзява.
            Огледай щангите, накрайниците им, шарнирните болтове. Вдигни дясното колело, провери луфтовете. После кажи кво си намерил, и пак ще го мислим.

            Коментар


            • #7
              Мерси момчета до 2-3 дни ще ви кажа какви са резултатите от направения преглед по вашите оказания. А от къде нога да си купя части за Уаза че имам да сменям някоя друга гарнитуеа и други чаркалаци, а изкам да са оригинални А нали занете че моята Уазка е 2003 и немогада и слагам от старите чаркалаци че повечето не стават
              SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
              +359 0878 888 874
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X