Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави домашен суджук и луканка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

    Първоначално публикуван от dochko Преглед на мнение
    Колега MAXXX, сподели някоя рецепта за луканки с праз, едно време опитах такава луканка и ми е останала в главата .... Ще се радвам ако споделиш и за сатленки и карначета.
    Луканка с праз не съм правил/хубаво е да се пълни в телешки тънки черва, иначе в кутизин, изкуствена обвивка/, там има свинско/плешка/, може и половината да е джолан, става хубаво, вкусно и подсъхва по - бързо, кардамон/2 гр/ и чер пипер/4 гр/, масаво се слага кимион/5 гр./, понеже кардамонът е скъп и го няма.А за сатленки какво, в тях се пълнят кърначета, сушеница, ловджийска наденица и т.н.В кърначето съм писал какво се влага - червено месо второ качество или първо плюс сланина/може и плешка, но със сланината/, чер пипер/4гр на килограм/, малко кориандър/2гр/ по желание/да замирише на шпек/и чесън/3гр/.Солта е 22гр/кг.Като забъркаш сместа опитваш или мяташ най - добре едно кюфте на скарата и коригираш по твой вкус.

    Успех.
    Последно редактирано от maxxx; 15-12-12, 17:17.

    Коментар


    • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

      А какво са сатленки?
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        А какво са сатленки?
        Овчите тънки черва, има размери, при 12-14мм изглеждат добре, но е трудно и се късат при пълнене, ако не си ги накиснал в топла вода и да пълниш веднага.14-16мм за домашна употреба е оптимален вариант, има и 16-18, но е грозотия.
        Сатленки почти не се намират вече, има ядлив кутизин, леко се накисва и се пълни, размери каквито искаш, преди бившият Месокомбинат вдясно ма паважа още - "Цанев и син"ООД, ако не са се прекръстили/.

        Коментар


        • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

          Здравейте,
          бих искал да попитам нещо- взех си свинско бонфиле, което искам да кайзеровам, но живея в апартамент и нямам нито тераса, нито маза, където да го суша/кайзеровам. За това искам да попитам, дали ще се получи на стайна температура( в кухнята да речем) или месото ще се развали? Благодаря.

          Коментар


          • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

            Здравейте колеги,
            От известно време не съм в България и почна да ми се хапва домашен суджук и пастърмичка, ама като никога не съм правил нищо подобно решиз изпърво с нещо лесно да пробвам. Изчетох тука всевъзможни рецепти и чалъми и реших да пробвам с малко количество телешка пастърма.

            В петък купих от магазина две парчета, по около 300 гр всяко. В един литър вода сложих 120 гр сол и ги турих в хладилника да се осоляват. (следвайки най-кратката рецепта от 1-ва страница на icerunner)

            След като днес прочетох пак изписаното из всичките 20-ина страници почвам да се чудя дали правилно постъпих и от тук натам какво да правя. Изглежда че масово се ползва сухо осоляване, а не във вода. Освен че е за доста по-кратко време (24 часа). В рецептата която следвам е да киснат за 2 седмици и после да съхнат.

            А имам и един друг въпрос – тоя процес на осоляване, освен че запазва месото да не се разваля, убива ли разните му там гадории (няма да ги споменавам, че ще разваля апетита на компанията) – дето казват че му трябва температурна обработка на месото.

            Благодаря предварително
            Владо

            Коментар


            • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

              Нищо не убива солта щото няма нищо за убиване. Солта консервира. Въпроса ми е откъде изкопа тази рецепта за толкова дълго осоляване? Че ти само докато я осолиш ще мине сезона Що се мъчите бе хора!?! Най-простата и ефективна, доказала се във времето: Месото в тавичка покрито със сол за 24ч. Последващо измиване със студена вода, оставяш да се отцеди хубаво и овалваш в подправки. Прекарал съм по този начин.....няма да пиша колко мръвка и ей ме на, още пиша.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                Здравейте, прочетох целия форум, но никъде не можах да видя рецепта на Цалапишки бабек. Някой да я има?

                Коментар


                • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                  Първоначално публикуван от vpdyankov Преглед на мнение
                  Здравейте, прочетох целия форум, но никъде не можах да видя рецепта на Цалапишки бабек. Някой да я има?
                  От този пост научих, че съществува такъв бабек.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                    Има има,мисля около Пловдив всички са по един тертип,нагоре към Родопите са други
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                      Някой, може ли да закачи някъде сканираните файлове на книгите от стр.4, защото ги бях свалил на два хард диска, но за проклетия и двата се прецакаха.
                      Предварително Благодаря!

                      Коментар


                      • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                        Здравейте, някой може ли да ми посочи къде в София, могат да смелят малко месо и да го напълнят в черво за наденица/суджук?

                        Коментар


                        • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                          Къде си в София? Мога да ти препоръчам магазин в Редута.
                          https://www.google.bg/maps/@42.69030...2!8i6656?hl=en

                          Коментар


                          • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                            Младост, но благодаря все пак, разбрах че в района има 2 места:
                            1.на Симеоновско шосе посока след хотел Св.Валентин ,точно преди светофара вдясно(посока център-околомръстно)
                            2.в Младост 3 до Фантастико(зад ПИРЕОС банк) има един трафопост,там има магазин за месо

                            Коментар


                            • Как се прави домашен суджук и луканка?

                              Я дайте хубава рецепта за магарешко свински суджук че вече заклах прасето а утре магарето [emoji4]
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                                Днеска при "валирането" ми се сцепи леко червото на един суджук. Мога ли да го оставя на тоягата или да поема към скарата?
                                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X