Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави домашен суджук и луканка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
    Аз ако ги провеся тъй на моята тераса и до сутринта ще ги откраднат барабар с терасата
    Последно редактирано от cveti; 01-02-09, 19:58.

    Коментар


    • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
      Аз ако ги провеся тъй на моята тераса и до сутринта ще ги откраднат барабар с терасата
      Гледай и кухнята да ни откраднат,направо ме разби с тая тераса.

      Коментар


      • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

        Нека почне ловния сезон за едър дивеч ще ви пусна малко снимки и рецепти трябва само материал.

        Коментар


        • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

          пробвала съм я безброй пъти... че резултата е убиец спор няма ама освен изброените подправки като сол, черен пипер, кимон и праз специално във филевската пуска се слага и червен пипер....

          Коментар


          • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

            Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
            Нека почне ловния сезон за едър дивеч ще ви пусна малко снимки и рецепти трябва само материал.
            Вълков не е ли време а...............
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

              Първите две торбета съм заредил във фризера и чакат добро време, което май се задава.

              А между другото от 18.10 съм виснал една част от глиганска рибичка да позасъхва и скоро ще бъде пренесена в жертва на някоя потна кана с мерло.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                Метни няков мрежа отгоре , че съм виждала доста гларуси да да отмъкват върволички с наденички .....
                то един бургазлия разправяше, че имал чифт обучени гларуси, и направо със саръка ги задигали луканките...

                Коментар


                • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                  Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                  Вълков не е ли време а...............
                  Да колега но нека паднат температурите още малко.

                  Коментар


                  • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                    Глиганската пастърма снощи бе принесена в жертва. За десет дни е станала перфектна, а и новото винце е започнало да се избистря.

                    Време е другари за мезелика. Другата седмица го почвам
                    .
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • Стара рецепта за суджук

                      Ще ви дам една рецепта на моя дядо, който цял живот работеше в Родопа (имаше едно време такова нещо). Преди няколко дена пробвах рецептата. От последното правене минаха повече от 20 години и трябва да ви кажа,че си припомних детските години.

                      Съотношение на месото: телешко:свинско=2:1
                      Подправки на един килограм:
                      Сол: 23-25гр.
                      Черен пипер: 4гр.
                      Кимион: 3гр.
                      Индийско орехче: 1орех на 2кг.
                      Бахар: 1гр.
                      Захар: 5/6 супени лъжици на цялото количество
                      Много важно: подправките се купуват цели. Смилат се непосредствено преди да се използват.
                      Начин на проготовление: Месото се нарязва и овкусява. Така престоява един ден. След това се смила и се разбърква, и отново престоява един ден. При второто смилане се пълни в червата и се пренася на терасата.
                      След един ден започва манипулацията по намачкването им с една обикновена стъклена бутилка от бира. След 7-8 дена се оставят спокойно сами да достигнат готовност за консумация.

                      Коментар


                      • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                        М да но мисля че пропусна чубричката и червеното пиперче и малко люто чушле А АЗ лично кимион бахар и орехчето за суджук не ползвам. всичко друго ОК. ОЛИИ накапах се.

                        Коментар


                        • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                          Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                          М да но мисля че пропусна чубричката и червеното пиперче и малко люто чушле А АЗ лично кимион бахар и орехчето за суджук не ползвам. всичко друго ОК. ОЛИИ накапах се.
                          Не посмях да добавя каквото и да е друго. Тази рецепта за мен има "нумизматична" стойност.

                          Коментар


                          • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                            Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                            Да колега но нека паднат температурите още малко.
                            Суджукът не се интересува от ниски температури, а от време с ниска влажност и проветриво място. В една чужбина ги правехме посред лято при 28-30 градуса над нулата, обаче сух климат и горещ ветрец. За седмица узряваха!

                            Преглеждай пръта и, ако някоя петала е взела въздух, моментално в тигана. Нищо повече не става от нея.

                            Коментар


                            • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                              Суджукът не се интересува от ниски температури, а от време с ниска влажност и проветриво място. В една чужбина ги правехме посред лято при 28-30 градуса над нулата, обаче сух климат и горещ ветрец. За седмица узряваха!

                              Преглеждай пръта и, ако някоя петала е взела въздух, моментално в тигана. Нищо повече не става от нея.
                              След малко тръгвам на лов и ако има слука ще има и суджук.

                              Коментар


                              • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                                И аз да се включа с една супер специална рецепта, която научих преди много, много години от най-големия майстор на луканки, суджуци и темподобни вкуснотии, Баш Майстора на Майсторите и Технолога на Технолозите - Чичо Орешко Леков Луканов - днес щастлив собственик на фирма "Р&Г" ЕООД*:

                                Необходимите продукти:

                                Свинско месо, месо от едър рогат добитък, соев протеин, животински протеин, нишесте, лактоза, 10% жили, 8% обрезки, 5% кожички, стабилизатор Е250, стабилизатор Е251, овкусител Е621, консервант Е252, оцветител Е120, антиоксидант Е316, пшеничени фибри, Е301, Е331, Е450, Е575, сол, чер пипер, кимион, индийско орехче, бахар, малко захар.

                                След смилането всички продукти старателно се смесват, преседяват един-два часа, след което се пълнят в червата по познатия ни начин, вкарват се в сушилнята за няколко часа за да узреят, след което задължително се вакуумират и старателно се нареждат в хладилника за да чакат търпеливо своя ред.

                                Тази зима Чичо Орешко Леков Луканов е направил няколко тона, каза че който желае може да се обади - на драго сърце ще му продаде. Цената е 21 лв без ДДС, но за нас, от форума, прави специална отстъпка - цена 18лв без ДДС, който желае да заповяда!

                                *Най-известната месопреработвателна фирма у нас: "Рога и Копита" ЕООД
                                [B][SIZE=2]
                                [/SIZE][/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X