Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави домашен суджук и луканка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

    Не знам ,може би на снимката не вижда хубаво ,но ми струва че някои от петалите се опират.Това не е добре.Намери си една хубава дълга ръчка или ако имаш от старите подочистачки "Ракета",ПВЦ тръбата вечна поставка за парчетата.А иначе изглеждат много добре,нещо като праз,кисело зеле,пръжки и червени сушени чушки с яйчица.Кофти е сутрин и аз се ослюних.
    Поздрави и да ти е сладко.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

      Незнам, аз помолих, намекнах, ма вие си продължавате в същия дух!
      Текът ми лигите,.... отивам.. да се...метна от високо, не издържам!
      Ще ви тежа на съвеста, да знаете!
      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

      Коментар


      • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

        Мисля, че имаше един момент с овалване с брашно и разточеане с точилка .... за да станат плоски подковите ...

        Първоначално публикуван от Blacksmith Преглед на мнение
        Незнам, аз помолих, намекнах, ма вие си продължавате в същия дух!
        Текът ми лигите,.... отивам.. да се...метна от високо, не издържам!
        Ще ви тежа на съвеста, да знаете!
        Само гларусите крадат наденички летейки .... не се мятай от високо .... ще се пребиеш ... ей го на магазина , ще ти реши проблема...
        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

          Ако знаеш врабчетата на какво са способни.За брашното не съм голям фен,поема и външната влага.А в един пост по-горе съм писал на тате табиета.Мой познат още ,като ги направи веднага във фризера.След месец ги почва,твърди,че вътре е сух студ и узряват перфектно.Не съм пробвал ,ама ето още един начин.
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

            Добре де, едновремешните луканки от какво бяха побелели отвън?

            Днешните луканки са отврат, вътре са си сурови и кой знае с к'во са пълнени!
            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

            Коментар


            • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

              Наденицата иска сух и студен въздух и редовно премачкване.Много рядко съм виждал и чувал в домашни условия да се ползва брашно,поне в нашия край.Знаеш кога по принцип са се колели свинете.Тогава и времето дава ръка за тези произведения на изкуството.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                Днешните луканки са отврат, вътре са си сурови и кой знае с к'во са пълнени!
                А какви люти газове произвеждат след 3-4 часа - насълзяват ти се очите .... и аз не знам какво има вътре, но съм се заклела повече да не купувам магазинска луканка, още повече опакована с червеникав наелон ....
                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                Коментар


                • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                  Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                  А какви люти газове произвеждат след 3-4 часа - насълзяват ти се очите .... и аз не знам какво има вътре, но съм се заклела повече да не купувам магазинска луканка, още повече опакована с червеникав наелон ....
                  Хах,ми те без месо месо продават
                  Иначе,от магаре и прасенце,стават много вкусни луканки....таз година пак се очертава да им се радвам

                  Коментар


                  • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                    Добре де, едновремешните луканки от какво бяха побелели отвън?
                    Май някаква "благородна" плесен. Чувал съм да се продава такава закваска.
                    БИО пчелен мед и пчелни продукти
                    0888 66 59 73

                    Коментар


                    • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                      Даваите испитани рецепти,и хитринки,туи дет се продава, да си го ядат производителите.
                      Емил-00356 99872043-Малта
                      Defender-90

                      Коментар


                      • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                        Така наречената "Благородна плесен" придава специфичния аромат на луканката, суджука и пастърмата. Когато приготвям луканка или суджук взимам един купешки суджук, който е побелял с плесен, а не овалян в брашно и като накисвам червата в леко топла вода го измивам вътре. При пастърмана след осоляване 5-6 дена, я кисна два пъти във вода по 12 часа и вторият път пак измивам суджук във водата. Но внимавайте за да се развие плесента първите 2-3 дена суджука или пастърмата трябва да са в топло помещение 20 - 22 градуса, след което се изнасят на проветриво място.
                        Само от диво свинско не става суджук - трябва 1;1 и телешко месо. Не използвайте сланината от дивото - лесно гренясва и дава лош вкус.
                        sigpic

                        Коментар


                        • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                          Да споделя и моя опит при приготвянето на домашен суджук.

                          1. Месо. Месото нарязах както пише по книгите на парчето от по 100-200 грама и го оставих една нощ на престои на наклонена дъска да се отцеди. Бая вода наистина имаше.

                          2. Подготовка. След отцеждането месото го нзрязах на парченаца от по 2-3 см





                          3. Кълцане. Пробвах да кълцам месото, обаче в 11:30 вечерта в жилищен блок нямаше никакъв начин да стане и взех кухнеския робот. Така симулацията на кълцането беше извършена прилично. Много важно е момента на изключване на робота. След 2-3 секунди вече е късно.





                          4. Подправките. Само селитра не намерих и затова си купих една готова подправка на Меркюри и направо с нея. Количество - на вкус. Докато не ми хареса.



                          5. Смесообразуване. Така получения пълнеж се обърква много добре, като от време да време му слагах от подправката, докато не ми хареса на вкус.



                          6. Пълнене. За пълненето си купих предния ден от женския пазар една машинка 10-ка, с накрайник за пълнене на черва. Въпреки че накрайника е за машинка 8-ца и е пласмасов - става.





                          7. Дупчене. След процедурата по пълнене, най-грижливо посредством калибрирана стоманена пръчка с диаметър ф1.2 мм (бабина дебела игла) ги надупчих обилно и отвсякъде.



                          8. Редене. Заготовките за суджуци ги наредих през 10.8 см на калибрирана дъвена ос с ф25 мм (точилка) и го оставих да съхнат на терасата. Покрих ги с вестници и сложих някакви тежести отгоре да не ги духне вятъра. Вече 3 седмици няма проблеми, нито пилци, нито други вредители.





                          9. Консумация. Вчера пробвах първия суджук. Като вкус нищо общо с фабричния. Много добре се държи в компанията на кисело зеле и домашно вино.

                          10. Бъдещи планове. Догодина ще направя поне 10-15 кила по различни рецепти, само да намеря селитра отнякъде.

                          Не ме бийте, че олигавихте клавиатурата.
                          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                          Коментар


                          • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                            Относно селитрата май няма да намериш-забранена била от около година
                            Николай Папазов

                            Коментар


                            • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                              Ако не се лъже в някои от готовите пакети подправки има в малки пакетчета,просто провери.Питай някой колбасар няма начин да нямат.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                                Абе за селитрата питах във всички софийски супермаркети и всички месари казват, че има селитра само в хранително-вкусовата промишленост. Ама при тях няма и на малки разфасовки също няма. Има ги в големи разфасовки от по 25 кила.
                                Ама аз толкоз суджук не мога да направя и изям .

                                А защо са я спрели/забранили тая селитра, нещо отровна, нанцерогенна ли.
                                То в сегашните колбаси има всичко 100 вида Е..., емулгатори, оцветители, набухватели , само месо не видях. Както и да е ....
                                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X