Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави домашен суджук и луканка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

    Опитвам се да прикача файла, но нещо не става. Дано сега стане.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от cveti; 13-12-09, 16:11.
    За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

    Коментар


    • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

      Рецепта от дядо ми: Глиганско и пъдпъдъче месо - 1:1 (1 глиган и 1 пъдпъдък).
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

        Първоначално публикуван от bravel Преглед на мнение
        Опитвам се да прикача файла, но нещо не става. Дано сега стане.
        Браво
        Много добра книга.
        Благодарим за което.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

          Бравос пич,книшката е хубава,то е ясно-рецепти много,обаче друго си е когато колега подхвърли нещо-някакси по сладко става
          Емил-00356 99872043-Малта
          Defender-90

          Коментар


          • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

            ето момци отреагирам веднага.пьрво извинения кьм модераторите може би рецептата не е за тук но те ще преценят.

            сарца по махленски
            2 кг.телешки сарца се измиват и нарязват на филйки от по 1,5см.очистват се от излишният материал и пак ги измивате.
            оставяте ги за 2-3 часа да се оцедят от кръвта и водата.
            после само сас влажна ръка ги навлажнявате и разтривате хубаво със сол.
            така стоят 12 часа в хладно помещение не хладилник разбира се овесени на връв. после приготвяте смес от/шарена сол,чубрица,червен пипер може да леко лют кой както обича.
            измивате сърцата със студена вода да падне солта и докато са мокри заравяте ги в сместа може да е в/у вестник или сместа да е във здрава найлонова торба и хубаво ги пресовате с ръка по 2-3 пъти всяко парче.съответно следващото действие ви е познато увесване на прът за да им дойде акъла и след 12-15 дена като изсъхнат тънко нарязани със винце....... обаче при мен резултата при мен е един и същ махлата е в кащи на ракия и сърца а ако е петък и на другиат ден сам на лов и по някаква щастлива случайност е останало едно парченце да преживям на пусията този ден е дар от бога .да ви е вкусно
            грамаж нарочно не сам сложил за подправките защото всеки слага повече от това което му харесва .но това е правилната смес аз лично наблягам на шарената сол.дано ви хареса после можете да почерпите по ракия аз не отказвам ха-ха
            За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

            Коментар


            • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

              То е ясно че Макса е шефа на суджука,и другите му угодиики.Та въпросче пак към него.

              Туи щто си рекъл съм испълнил и пре доволен съм.Тез дни сгънах оше една пардида-на 3-тия ден показаха характер и ги запердаших с дървото-та всеки ден ли да ги мачкам или през ден,на завоя още са рехави
              Прикачени файлове
              Емил-00356 99872043-Малта
              Defender-90

              Коментар


              • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
                То е ясно че Макса е шефа на суджука,и другите му угодиики.Та въпросче пак към него.

                Туи щто си рекъл съм испълнил и пре доволен съм.Тез дни сгънах оше една пардида-на 3-тия ден показаха характер и ги запердаших с дървото-та всеки ден ли да ги мачкам или през ден,на завоя още са рехави
                Нямаш преса-всеки ден поне седмица-внимавай при размачкването на "завоя"-пръснеш ли червото,тръгва оксидация и трябва в тигана.Няма да изсъхне как си требе.Тръгвай с дървото от завоя към канапите на петалото и без много натиск.По-добре да потретиш/почетвъртиш операцията за деня/ако щеш му прави тайландски масаж/,отколкото да финтираш акерне петало.
                Размини ме в старанието и майсторлука,да си пиша "пчеличка" за читав даскал...
                п.п.-няма какво да чакаш трети ден,подсъхнат ли-дървото и газ.

                Коментар


                • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                  Я една партида. снимка 1 е след 3 дена а сега са на тавана и мръзнат.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                    Е.. те това е,в тоз леденяк кални гуми няма да помогнат-требе си подкова
                    Емил-00356 99872043-Малта
                    Defender-90

                    Коментар


                    • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                      Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                      Я една партида. снимка 1 е след 3 дена а сега са на тавана и мръзнат.
                      Шести суджук отляво надясно е обработен правилно сначале/Емо,гледай и прави така/,но този тръбен път за трупове,хладилната изолация,сандвич-панелите и специфичните куки,предполагат колега/от моя страна-бивш/...
                      Селитра или захар вложи,да им зачервиш така гребена?
                      п.п.-стреча,хромникеловата маса,шпулата в ръцете на пълначката-колега,тавана да няма и климатична сушилня...

                      Коментар


                      • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        Шести суджук отляво надясно е обработен правилно сначале/Емо,гледай и прави така/,но този тръбен път за трупове,хладилната изолация,сандвич-панелите и специфичните куки,предполагат колега/от моя страна-бивш/...
                        Селитра или захар вложи,да им зачервиш така гребена?
                        п.п.-стреча,хромникеловата маса,шпулата в ръцете на пълначката-колега,тавана да няма и климатична сушилня...
                        Кво да ти кажа. треба да се и работи. вече 10 г

                        Коментар


                        • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                          Аха,видях сега,те моите на там отиват.Ама вие сте профита,аз де да се ръгам между вас
                          Емил-00356 99872043-Малта
                          Defender-90

                          Коментар


                          • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                            Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
                            Аха,видях сега,те моите на там отиват.Ама вие сте профита,аз де да се ръгам между вас
                            Никой не се е родил научен,мамата му е да имаш хъс и да си ползваш чантията по предназначение.Малко,ама на плитко,дето има една приказка.
                            ...нали знаеш какво завърших-доста общи неща с колбасарство,ремонти на коли и електричарски щуротии...

                            Коментар


                            • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                              Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                              Я една партида. снимка 1 е след 3 дена а сега са на тавана и мръзнат.
                              Колега Вълков в теб ми е надеждата.
                              На снимка две се вижда как твоята работничка вързва петалите.
                              Ще ти бъда много благодарен ако покажеш този начин на връзване в неговите детайли.
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                                Колега Вълков в теб ми е надеждата.
                                На снимка две се вижда как твоята работничка вързва петалите.
                                Ще ти бъда много благодарен ако покажеш този начин на връзване в неговите детайли.
                                След коледа отивам правя клип и го пускам. Весела коледа на всички живи и здрави .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X