Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Витара климатик

    Пенчо, ти колко витари си имал и колко климатика си поставил, клавиатурата е твоя, изявявай се, че явно практиката ти убягва...силно.
    Чети внимателно, че явно и това ти е трудно, написал съм че тази перка се включва допълнително, без да е включен климатика, само когато започне да прегрява двигателят.
    Пиши си каквото искаш, истината е една и ти НЕ я знаеш.

    Коментар


    • #62
      От: Витара климатик

      Вие си говорите, но аз не разбрах на каква температура на антифриза с изключен климатик се пуска перката.
      Също дали има някъде бушон и реле...

      Коментар


      • #63
        От: Витара климатик

        Не смятам, че го има написано в документацията, като се има предивд че термостата отваря от 82 до 88 градуса, предполага се, че прегрял двигател ще е над 100 градуса. Важен фактор е и качественната работа на виско муфата, която все пак си има своят живот, при 20 годишни коли, не знам до колко. Има реле за перката, както и бушон за климатика, 20 амперов е.

        Коментар


        • #64
          От: Витара климатик

          ОК, благодаря, явно ще трябва да го издирвам!

          Коментар


          • #65
            От: Витара климатик

            Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
            ...При прегряване на двигателят, взема информация ЕБУ-то от датчик за температура на термостатното тяло, включва перката и при невключен бутон на климатика....
            trent - точно така, има шалтер отстрани на термостата, по книжка го дават да включва перката на 113 градуса, при мен е на 110, явно не е оригинален.

            При мен оригиналния фреон е R12, сменен е с R134, така я купих. Работи добре, или поне така си мисля. Въпроса ми е с колко фреон R134 работи системата най правилно?

            Коментар


            • #66
              От: Витара климатик

              Това няма кой да ти го каже.Зависи като е сменян фреона дали е сменено и ТРВ.С R12 работи с различно количество от R134A.Майстора може да хване количеството по налягането и температура на испарение на фреона.
              Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

              Коментар


              • #67
                От: Витара климатик

                Ако е 96/98 г ориентировъчно количество R134- 550g. Дават го 500/600 грама

                Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #68
                  От: Витара климатик

                  R134 около 650 гр от опит го знам, шалтера ти е термодатчик с малко по различна работа. Има бипластина, за 3 градуса не смятам че е сменян, просто е омазан и поостарял, аз си купих нов за моят климатик. Успех с пълненето

                  Коментар


                  • #69
                    От: Витара климатик

                    Благодаря!
                    А твоя с R12 ли е бил, знам, че си го слагал допълнително, но оригинално с какъв фреон е бил. Четох няколко теми където пишеше 400-450гр. R134 при прехвърляне от стария към новия. При теб с по-малко не охлаждаше ли добре?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Витара климатик

                      Моите са били с R12, оригинално е с толкова.
                      Сложихме първоначално 550 гр R134, н еохлаждаше добре, може би защото съм кабрио и има повече загуби и долях още 100гр и всичко си дойде на мястото. Ако си с метален таван къса баз ща пробвай първо с 550гр.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Витара климатик

                        С твърд таван съм, дълга база.
                        Ще пробвам, като се стопли още малко, и ще докладвам резултатите.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Витара климатик

                          Има ли нещо (дросел, стъпково моторче) което да повишава автоматично оборотите при включване на консуматор.
                          Зимата при включване на фарове оборотите леко падаха. При включване на заден подгрев - падаха още малко.
                          Сега обаче, в жегите, като се включи компресора на климатика, включва се и ел. перката и оборотите падат с 400.
                          За да не гасне съм ги повишил, но не е приятно.
                          Миналото лято нямам спомен за такъв проблем.
                          Иначе ако няма включени консуматори - всичко е ОК

                          Коментар


                          • #73
                            От: Витара климатик

                            Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
                            Има ли нещо (дросел, стъпково моторче) което да повишава автоматично оборотите при включване на консуматор.
                            Зимата при включване на фарове оборотите леко падаха. При включване на заден подгрев - падаха още малко.
                            Сега обаче, в жегите, като се включи компресора на климатика, включва се и ел. перката и оборотите падат с 400.
                            За да не гасне съм ги повишил, но не е приятно.
                            Миналото лято нямам спомен за такъв проблем.
                            Иначе ако няма включени консуматори - всичко е ОК
                            Има, автоматичният смукач, командва се от компа.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Витара климатик

                              Мдаааа, ясно.
                              Когато я запаля сутрин, оборотите са височки, като позагрее малко се нормализират. Това не означава ли, че работи автоматичния смукач. Когато е в движение, също са високи, когато спра на място се нормализират. Само с много консуматори няма кой да ги компенсира.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Витара климатик

                                Има и някой друг вакум регулатор, щом като караш и пак са високи явно някой от тях едал фера или маркуча към него. Огледай щателно всичко, надали е нещо кой знае колко сложно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X