Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидромотор-дайте идея?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидромотор-дайте идея?

    Купих си едно електрокарче (мотокарче)от вторични ЕВ 687.33.11 ,за да си бръмча в гаража с него
    Няма батерия, контакторите са изтърбушени(имало е сребро в тях) ,иначе си е здраво
    Че няма да му купя батерия за 2 бона,дума да не става.Искам на мястото на ел.двигателя да сложа хидромотор(хидродвиготел),а хидравлликата да се задвижва от обикновен 4-тактов двигател.
    Даите идея от какво да взема хидромотор,Изискванията са да е реверсивен,и достатъчно мощен да движи електрокарчето.Ще се монтира на деференциала. Пък ако някой има такъв да обявява цената (минималната! )веднага
    На кякой да му се намира ел.схема на електрокар серия ЕВ?
    Уморените коне не ги убиват , нали ??

  • #2
    Виж Йори знаеше някъде да има хидромотори.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от quadra
      Виж Йори знаеше някъде да има хидромотори.
      Йоооории, Йоооооооорриииииииии, къде си? Йооориии
      Сигурно още е в гаража.
      Уморените коне не ги убиват , нали ??

      Коментар


      • #4
        Хидромотор не може директно да замести електромотор поради разликата в оборотите (об/м) - обикновено >1000 т.е. ще изисква и промени в трансмисията...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Хидро мотори гледах в магазина за товарни автомобили на кръстовището на Самоковско шосе и околовръсното.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            Правят се в Казанлък и има различни видове може да погледнеш и да се обадиш и там-това е единия сайт, но има ще една фирма ако се поровиш в гууглето може и да я намериш! Ето и сайта:
            http://www.pal99.net/hidromotor.html
            Лек ден и успех
            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Венцислав Петров
              Хидромотор не може директно да замести електромотор поради разликата в оборотите (об/м) - обикновено >1000 т.е. ще изисква и промени в трансмисията...
              Сега като казваш се сещам.Аз нямах време да го огледам добре ,но ми се стори че но диф-а имаше редуктор и след това беше сложен електромотора.(като редуктерен стартер на дизел-примерно)Ако махна този редуктор може и да догоня оборотите.
              Иначе двигател ,скорости. Така със със сигурност ще го подкарам ама ще е по трудно а и заслужава ли си?
              Уморените коне не ги убиват , нали ??

              Коментар


              • #8
                Един куп фирми уж рециклира товарачи.
                Не виждам смисъл да правиш мотокар от електрокара. Компоновката им е различна и черупките са различни. Освен това си има мотори за мотокари, за кво трябва да се слага друг?

                Коментар


                • #9
                  Аз имам добра идея - да му се сложи газова турбина, двувалова, със свободна първа степен и компресор
                  Ще работи гаранция. Пък и веднага ще влезеш в Гинес с единственния по рода си мотокар с реактивен двигател
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Стефан
                    Един куп фирми уж рециклира товарачи.
                    Не виждам смисъл да правиш мотокар от електрокара. Компоновката им е различна и черупките са различни. Освен това си има мотори за мотокари, за кво трябва да се слага друг?
                    Аз съм го купил като като отпадачно желязо,и няма да дам 2 000 лв. за батерия. Все ще намеря подходящ начин да му задвижа келявата хидравлика и кьопавия диференциал без да чета глупавите заяждания на куадра-та.Правили сме и далеч по сложни неща.
                    Към "Технологии,теория,направи си сам,конструкции" да се добави- плетки,повиване на кукли,нарцисизъм и дивотия.
                    Моля модератор да закрие темата!
                    Уморените коне не ги убиват , нали ??

                    Коментар


                    • #11
                      Айде сега глупави заяждания...Виж колко съм добронамерен, веднага ти казах за Йори. Аман от хора без чуство за хумор. Виж каква е зависимостта на въртящия момент на турбината от оборотите и тогава ще говорим пак...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Ми ти колко мислиш че струват хидромоторите? А дизелите?
                        Освен това в електрокара батерията стои и за противотежест, няма бетонен блок.
                        Обръщението ти към Куадра е напълно неадекватно и го обяснявам единствено с лошо настроение. Иначе няма оправдание.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Стефан
                          Ми ти колко мислиш че струват хидромоторите? А дизелите?
                          Освен това в електрокара батерията стои и за противотежест, няма бетонен блок.
                          .
                          Ами преди малко един комисионер на когото бях поставил тази задача ,за хидромотор ми се обади и каза че има такъв за 100 лв.от някъкъв комбайн 100% гаранция че е работещ .
                          Дизелови двигатели наспорил Господ имам поне 3 хубави и подходящи за целта. Пък и защо трябва да е дизел? Аз ще го ползвам 3-4 пъти в месеца. Противотежест винаги може да се направи,въпрос на конструктивни изпълнения
                          Уморените коне не ги убиват , нали ??

                          Коментар


                          • #14
                            Какво е 687.33.11? Никога не съм ги помнил.
                            Хм. В комбайна това ще върти нещо спомагателно. Най-много хедера. Значи ще е малък. И без разпределител за повдигача. Който има още две движения и те - реверсивни.
                            Не, хедера е с ремъци.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Стефан
                              Какво е 687.33.11? Никога не съм ги помнил.
                              .
                              Те това е 687
                              33 е 330 см. висичина на стрелата , а 11 мисля че е 1 тон и 100 кг.
                              Уморените коне не ги убиват , нали ??

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X