Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлюви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Охлюви

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    А! Самардалата не е ли див кромид, а дивият чесън - левурда?
    Не знам, така ми е останало в главата, на мирис повече го определям като чесън, а лютивината я има и при лука.

    Коментар


    • #62
      От: Охлюви

      А пък аз ги налових тези в Кауфланд - левче дузината, приготвени с масло, и искащи 10 минути във фурната на 180 °...
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #63
        От: Охлюви

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        А пък аз ги налових тези в Кауфланд - левче дузината, приготвени с масло, и искащи 10 минути във фурната на 180 °...
        Аз пък в един дъжд гоних едни-около двеста парчета големи, малките ги пренебрегнах. И какво, какво-след като стояха гладни едно денонощие ги заварих, очистих, и с месенцата направих една плакийка в гърненцето, два часа във фурната! Страхотна манджа става, но е малко тежичка и си иска задължително червено винце или в краен случай биричка.

        Коментар


        • #64
          От: До: Проблем с охлюви

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Мисля, че съществуват търговци, които ги изкупуват. Говоря за тези с черупките. Вместо да ги изхвърляте, това си е начин. Особено, ако имате малки деца, които да ги събират с материален интерес.

          От голите - никаква полза.

          Иначе, годината си е охлювена. Има ги навсякъде в изобилие.
          Страдащите от язва могат да гълтат голите охлюви цели. Слузта им помага за заздравяване или обезболяване на раната. На село масово се практикува.

          Чудя се защо мълчат габровци.Там си услужват по комшийски с ТАКЪМИТЕ- нанизани на връв празни черупки. Пълнят ги с ориз и ги варят...
          Последно редактирано от Симеон; 13-08-11, 06:54.

          Коментар


          • #65
            От: До: Проблем с охлюви

            Чудя се защо мълчат габровци.Там си услужват по комшийски с ТАКЪМИТЕ- нанизани на връв празни черупки. Пълнят ги с ориз и ги варят...
            Ами сигурно защото шарлана поскъпна.....
            Последно редактирано от Ясен; 15-08-11, 12:06.

            Коментар


            • #66
              От: До: Проблем с охлюви

              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
              Страдащите от язва могат да гълтат голите охлюви цели. Слузта им помага за заздравяване или обезболяване на раната. На село масово се практикува.

              Чудя се защо мълчат габровци.Там си услужват по комшийски с ТАКЪМИТЕ- нанизани на връв празни черупки. Пълнят ги с ориз и ги варят...
              Даже и ориз не им слагат, просто ги потапят да поврят в чорбата, да замирише на охлюви и толкова.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #67
                От: Охлюви

                Да съживя темата.. Попаднах на огромно стадо и все огромни охлюви.. Напълних една кофичка и сега съм ги топнал да седят в солена вода за да излязат 1 денонощие(така каза готвачката ми)..
                Та до тогава има 24 часа.. Ако на някой са му известни готини рецепти и начин на сваряване и прочие, преди да са готови за хапване, нека споделя.. Имате 24 часа..

                Коментар


                • #68
                  От: Охлюви

                  Една не много известна, но любима рецепта - след като са сварени добре, леко се запържват заедно с ориз, след това им се добавя сварена коприва и лапад (и/или киселец, живовляк, лучец и т.н. зелении) и се пече в тавичка. Накрая отгоре слагаш заливка като за мусака. Яде се и горещо и студено, но най-добре е ако има и едно печено агънце наоколо, заедно с бялото винце .
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #69
                    От: Охлюви

                    Сигурно съм изял 1тон охлювиЩе ти кажа как ги приготвяме вкъщи.Варя ги с черупките 40мин.(не повече,защото стават много крехки и се късат при ваденето от черупките,но не и по малко,защото пък остават жилави).След изчистването ги измивам добре със студена вода,наръсвам със сода бикарбонат и разбърквам.След 5-10мин.ще видиш какво солидно количество слуз се отделя.Измиваш отново обилно с вода и оставяш да се отцедят.После овалваш в брашно и пържиш,като ги извадиш може да им стиснеш лимонче и после

                    Коментар


                    • #70
                      От: Охлюви

                      Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
                      Сигурно съм изял 1тон охлювиЩе ти кажа как ги приготвяме вкъщи.Варя ги с черупките 40мин.(не повече,защото стават много крехки и се късат при ваденето от черупките,но не и по малко,защото пък остават жилави).След изчистването ги измивам добре със студена вода,наръсвам със сода бикарбонат и разбърквам.След 5-10мин.ще видиш какво солидно количество слуз се отделя.Измиваш отново обилно с вода и оставяш да се отцедят.После овалваш в брашно и пържиш,като ги извадиш може да им стиснеш лимонче и после
                      Във вряла вода ли ги вариш или в студена?
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Охлюви

                        Слагат се в студена вода за да излязат ! Иначе във вряла се прибират и нямат вадене.
                        Последно редактирано от miro1972; 21-06-13, 13:33.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Охлюви

                          Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                          Слагат се в студена вода за да излязат ! Иначе във вряла се прибират и нямат вадене.
                          Аз имам други наблюдения.
                          Слагам ги във вряла вода и ги варя 15мин., като ги варя повече стават по-жилави.
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Охлюви

                            Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                            Слагат се в студена вода за да излязат ! Иначе във вряла се прибират и нямат вадене.
                            Напълно съм съгласен.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Охлюви

                              Аз моите не можах да ги кусам...Яд ме е..
                              Държах ги в хладилник два дни, щото нямаше време за тях, а като намерих, вече ме беше страх да ги пробвам..
                              А иначе.. Оставих ги 24 часа да се изходят, заврях водата и ги пуснах да плуват.. 30 минути препенване, във водата сол и водка.. Смяна на водата и ище 30 минути варене.. Извадих ги по-крехки от воденички..
                              Мислих да ги правя с ориз, на фурна..

                              Коментар


                              • #75
                                От: Охлюви

                                Аз пък още не съм ял охлюви, но имах един несполучлив опит. 98г бях отишъл вече в София да работя няколко месеца след развода, т.е. ерген човек в двустаен апартамент. Като започнаха да излизат охлювите /в двора на фирмата където работех тогава имаше доста из ливадките/ и аз реших да се пробвам. Принципно обичам да готвя всякакви измишльотини. И така речено-сторено. Събрах един плик охлюви и ги сложих в касетка да престоят /по указания на знаещи/, след което ги нося в къщи, измивам ги и следва варене. Слагам ги в тенджера с вода и на печката. Започна варенето и скоро след това като се разсмърдя цялата работа та щях да повърна. Такава отвратителна миризма, че не можах да изтрая, взех тенджерата с охлювите и я изхвърлих в контейнера. Не можех да си представя, че ще сложа друга манджа вътре.
                                Не знам къде сбърках, специалистите да кажат, но от тогава не съм си и помислял за охлюви.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X