Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлюви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Охлюви

    Вие пък. Защо не им ядете спиралките?

    Коментар


    • #32
      До: Охлюви

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Вие пък. Защо не им ядете спиралките?
      Щот олЮвите ги ям за удоволствие, а не от зор

      Така са ме учили старите хора. А и има риск ако гадинката не се е изходила целокупно и цялостно да развали еУегатнтния вкус на месцето

      Коментар


      • #33
        До: Охлюви

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Колеги,някоя интересна рецепта за охлюви?Ще ми се нещо различно като подправки/вид готвене от това,което съм правил.Онзи ден,докато мятах въдиците,жена ми събра към 6 кила и сега си врят в тенджерата.Та ми трябва акъл за финалната права-какво да сложа на самите мръвки,за да абсорбират повече бири?
        В нета рецепти да искаш,но търся нещо правено и консумирано,не на Ути и сие манджите,ала:"самолет на скара с джинджифил и стюардеси алангле в сладко-кисел сос"...
        MAXXXe , да ти кажа , тия гадове не ме кефиха много . Дядо ми като малък много ме юркаше да ги събираме и варим , ама не ми оставиха приятен спомен (в устата ми остава вкус все едно съм изял президента на Мозамбик) . Преди няколко години обаче бяхме с приятели в Родопите . Отидохме за риба ама се оказа че охлювите са я изяли . Хората там не ги ядът бе братче и бяха в страховити количества . Единия образ каза "Аиде да си съберем и да ги изядем"
        При мисълта само ми се разплете левия чорап . Обаче оня твърди , че ще ги направи така че да ще ги изям с мошамата от масата барабар . Събрахме към 2торби и тръгнахме .
        Тоя негодник си игра към 1 час . Позавари ги колкото да ги изкара и се почна едно мачкане със сол в една тава..... 4 -5 пъти ги мачка и ми . Отиде над 2 килограма сол . После се прибра в кухнята поръси ги с подправки и ги панира , като сложи и царежично брашно .
        Е нямаше такова ядене брат .. Не само мушамата ами и левия крак на масата бях загризал по едно време .. Много готини станаха ..
        ‎По 2 литра са само млякото и сока !
        WJ 4.7

        Коментар


        • #34
          До: Охлюви

          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
          Щот олЮвите ги ям за удоволствие, а не от зор

          Така са ме учили старите хора. А и има риск ако гадинката не се е изходила целокупно и цялостно да развали еУегатнтния вкус на месцето
          Други работи знам аз за устройството на охлюва. В спиралката няма черва и определено става за ядене.

          Коментар


          • #35
            До: Охлюви

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Други работи знам аз за устройството на охлюва. В спиралката няма черва и определено става за ядене.
            Дали са точно черва не знам,но че произвеждат ла@на гаранция.
            Една нощ ги арестувах в теления живарник и сутринта под него беше муцка,стига да има кой да мие и мете.
            Станиславе,панирани не съм пробвал,но сезона идва и ще осъвместя някой рибарлък с кофа охлюви.Благодаря за нашепването.

            Коментар


            • #36
              До: Охлюви

              Те току що жена ми каза Аз ще ти ги направя но няма да ям
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #37
                До: Охлюви

                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                Те току що жена ми каза Аз ще ти ги направя но няма да ям
                Що бе,Дърто-малко повече намирисват на трева,но имат вкус на пилешко.Направиш ли ги табиетлийската,стават-че е играчка докато кацнат на масата,спор няма.

                Коментар


                • #38
                  До: Охлюви

                  Да не си помислиш че съм гнусливНяма какво да не съм ял смок пържен жабешки бутчета охлюви като малък костенурка у казармата
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • #39
                    До: Охлюви

                    Никога несъм пробвал тоя шельмень.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Охлюви

                      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                      Станиславе,панирани не съм пробвал,но сезона идва и ще осъвместя някой рибарлък с кофа охлюви.Благодаря за нашепването.
                      С удоволствие
                      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                      WJ 4.7

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Охлюви

                        Големите по размер охлюви отличават ли се по вкусови качества от малките?
                        Питам, понеже в Троянско един колега набра за нула време доста прилично количесто едри охлюви. После беше доволен от гозбата, осигурена за кратко време...
                        Останах с впечатлението, че само в Троянския балкан охлювите са по 200 грама.. :-)
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #42
                          От: Охлюви

                          При нас са още по едри. /казал Габровеца/
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: Охлюви

                            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                            Големите по размер охлюви отличават ли се по вкусови качества от малките?
                            Питам, понеже в Троянско един колега набра за нула време доста прилично количесто едри охлюви. После беше доволен от гозбата, осигурена за кратко време...
                            Останах с впечатлението, че само в Троянския балкан охлювите са по 200 грама.. :-)
                            Бе вие да не сте ловили рапани? Какви са тия охлюви по 200 грама?
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #44
                              От: Охлюви

                              Да попитам нещо:
                              Понеже навсякъде пише, че охлювите се събират пролетта. А сега дворът ми е пълен. Та тия есенните имат ли неква разлика във вкуса или.....
                              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                              -----------------------------------------------
                              Питието определя съзнанието....
                              -----------------------------------------------
                              0887770735

                              Коментар


                              • #45
                                От: Охлюви

                                Слагай в тенджерата смело, тялото е мускулче, какво да му стане по-жилаво или нещо друго в минус на вкуса, спрямо сезоните?Яде само трева, дали пролетна или есенна, пак не виждам особено значение.Но ги събери днес, пък ги вари утре, да се пооблекчат не в тенджерата която ще ползваш за варенето.Аз ги слагам в теления живарник, връзвам капака със свински опашки и ги провесвам някъде, иначе няма оправия, успяха да го отворят първия път и да олигавят около него.Мие се, но по-добре да си го спести човек.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X