Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлюви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Охлюви

    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
    Mдааа - тях пък ги ловим на Кътина - страхотни жаби и много - Освен това и на тях сега им е сезона
    За да не оспамим темата - или нова пусни , или ми пиши на лично. Къде е това Кътина ?
    Как ги ловите- през деня или нощес , и на каква цена ви ги купуват?
    Колко събираш за едно излизане?, щото много ..... е едно , а много за друг е друго . Моля за по-точни данни.
    С какъв размер са болшинството жаби?
    Въобще - да си говорим професионално . Благодаря !

    Коментар


    • #17
      До: Охлюви

      дядо ми си пада по такива манджи и аз покрай него съм опитвал кво ли не,октопод,охлюви по различни рецепта,абе на вкус са като жилава риба или пиле не мога точно да се кажа какъв е вкуса.
      жабешки бутчета веднъж си зима,но мене ме нямаше а съм мераклия да опитам,някой има ли рецепта.
      ако някой колега си търси охлюви му ги подарявам направо,сутрин в градината под 20-30 няма незнам откъде се зимат,унищожавам ги,но....

      Коментар


      • #18
        До: Охлюви

        Колеги,някоя интересна рецепта за охлюви?Ще ми се нещо различно като подправки/вид готвене от това,което съм правил.Онзи ден,докато мятах въдиците,жена ми събра към 6 кила и сега си врят в тенджерата.Та ми трябва акъл за финалната права-какво да сложа на самите мръвки,за да абсорбират повече бири?
        В нета рецепти да искаш,но търся нещо правено и консумирано,не на Ути и сие манджите,ала:"самолет на скара с джинджифил и стюардеси алангле в сладко-кисел сос"...

        Коментар


        • #19
          До: Охлюви

          Да възобновим малко тази тема.

          Чета тук едни варенета от 1.5ч. и не мога да разбера за какво иде реч.

          От стари морски вълци знам, че рапаните и охлювите се варят максимум 15мин.

          След като заври водата се слага солта и се пускат охлювите и след завирането, врят 15мин. и се излива водата, след това с вилица се вадят от черупките и им се отстранява коремчето, след това кой както иска си ги приготвя.

          Колкото повече се варят - толкова по жилави стават, това е от опит.
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с охлюви

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            И ги ядете шушулянгите
            Бе човек!Ще ме умориш от смях бе?!
            ШУШУЛЯНГИ...Отде я изкопа тая дума?

            А охлювите,аз ги недолюбвам-не мога да им определя вкуса.Не че не ям,но е някак с безразличие.Страшно много има и унас в двора,и в двора на детската градина пред нас-да има кой да бере...

            Коментар


            • #21
              До: Охлюви

              Брането на охлюви, които обикновено се крият в трънливи драки, става лесно с помощта на голяма дървена лъжица. Чукваш клончето, охлювът пада в лъжицата и го вадиш. Според мен, най-вкусни са малките шарени охлюви. Нищо че са под 30 мм. Такава им е породата.

              Коментар


              • #22
                До: Охлюви

                Охлювни ферми има много в България, защото са търсен деликатес в много ресторанти. Аз лично, преди седмица ядох и изобщо не беше зле. Много хора подхождат с предрасъдаци, заради неприятния вид на охлюва, но когато е приготвен добре и е подправен майсторски е направо фантастиш... Охлювите в пикантни сосове са много разпространени на изток.

                Коментар


                • #23
                  До: Охлюви

                  След съботния дъжд в балкана, тръгнах покрай оградата на вилата и събрах едно прилично количество. След престояване от 24часа в тенджера с капак и камък от горе, че иначе надигат капака гадовете, ги измих и ги шопнах в тенджера с вряща вода за 20мин. След операцията по изваждане и почистване ги плъзнахме в едно тиганче с предварително леко задушен пресен лук, девесил и джоджен. Вкуса беше невероятен, а бялото винце как се хлъзгаше мммммъъъъ.................
                  Прикачени файлове
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Охлюви

                    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                    След съботния дъжд в балкана, тръгнах покрай оградата на вилата и събрах едно прилично количество. След престояване от 24часа в тенджера с капак и камък от горе, че иначе надигат капака гадовете, ги измих и ги шопнах в тенджера с вряща вода за 20мин. След операцията по изваждане и почистване ги плъзнахме в едно тиганче с предварително леко задушен пресен лук, девесил и джоджен. Вкуса беше невероятен, а бялото винце как се хлъзгаше мммммъъъъ.................
                    Любимата ми рецепта .....без бялото вино
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с охлюви

                      Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                      Бе човек!Ще ме умориш от смях бе?!
                      ШУШУЛЯНГИ...Отде я изкопа тая дума?

                      А охлювите,аз ги недолюбвам-не мога да им определя вкуса.Не че не ям,но е някак с безразличие.Страшно много има и унас в двора,и в двора на детската градина пред нас-да има кой да бере...
                      От дядо ми лека му пръст отнесе го силикозата.Като бех дете в Рудозем там дядо ми беше миньор той ги ловеше и ядеше и аз ядох един път.От него съм чул тая дума за охлюви шушулянги иначе съм чувал жужели пужели и пижоци по Македонията
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с охлюви

                        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                        иначе съм чувал жужели пужели и пижоци по Македонията
                        "Пъжове" при нас!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #27
                          До: Охлюви

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          След съботния дъжд в балкана, тръгнах покрай оградата на вилата и събрах едно прилично количество. След престояване от 24часа в тенджера с капак и камък от горе, че иначе надигат капака гадовете, ги измих и ги шопнах в тенджера с вряща вода за 20мин. След операцията по изваждане и почистване ги плъзнахме в едно тиганче с предварително леко задушен пресен лук, девесил и джоджен. Вкуса беше невероятен, а бялото винце как се хлъзгаше мммммъъъъ.................
                          Дочев ти ше ме накараш да ги проямАз се чудя как да се отърва от тях на базата ми четири декара оградени никой не ги събира от десет години и са се размножили гадовете в несметни количества
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #28
                            До: Охлюви

                            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                            Дочев ти ше ме накараш да ги проямАз се чудя как да се отърва от тях на базата ми четири декара оградени никой не ги събира от десет години и са се размножили гадовете в несметни количества
                            Ех........, че не си и на близо|
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Охлюви

                              Хах, вчера и аз бях на охлюви, само че на чорбичка. Обожавам ги всякак приготвени. Само дето няма кой да ги бере, щото аз докато се наведа да ги хвана, докато се пресегна и те хоп - па се шмугнат из храстите...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Охлюви

                                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                                Дочев ти ше ме накараш да ги проямАз се чудя как да се отърва от тях на базата ми четири декара оградени никой не ги събира от десет години и са се размножили гадовете в несметни количества
                                Старо, зимай една кофа и за 10 мин расОдка си ги сбрал. Полсе една тухла отгоре връз капака и ..чакаш 2-3 дена да се изхОдат.
                                Един казан вода - студена. (ако водата е топла или вряла се свиват и после ела ги вАди ти) Слагаш ги вътре и 30 мин да врят.
                                Чистене (с една остра ножка - режеш само крачето отдолу - свито или не, другото на кокошките) и после плакни на течаща вода - много - да им падне лизгАвицата. Някои зимат чист речен пясък и ги премиват с него да падне по-бързо лигавото.

                                После .... едно тиганче ... мнооого чесън, копър и масалце и маалко водичка- в една йенска тенджУрка и във фурната. Къде 30 минути и е готово.
                                Изглежда малко като количество ала не е така - тежко мезе за мноооого студена бира !!!
                                Ай наздраве.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X