Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за колони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за колони

    Здравейте ! Решил съм да подменям звука у нас и търся нещо до 200-220лв. Спрял съм се на това Ще се радвам на всякакви отзиви на тях или нещо друго ако може да ми предложите ?

  • #2
    До: Съвет за колони

    Ако става дума за гледане на филми и / или игри - не е лошо; за слушане на музика обаче "n+1" системите не са особено подходящи.

    В такъв случай за по-адекватно решение продължава да се счита старото, обикновено стерео. Но пък за целта посоченият бюджет е граничен.

    Малко повече данни за условието на задачата няма да навредят.

    Коментар


    • #3
      До: Съвет за колони

      Всъщност е точно за музика, не си падам по играене на игри, филми се гледат, но рядко.Та за какъв бюджет говорим за отделяне, защото кризата и нас ни тресна Хай Фи-та ги знам и са лудница обаче да имаш пари и да се чудиш къде да ги харчиш.

      Коментар


      • #4
        До: Съвет за колони

        Аз бих се спрял на някой продукт на Logitech

        http://www.pazaruvaj.com/aktivni-kol...z-4-p13651612/

        Тези бяха у нас за 1 месец и останах много приятно изненадан как свирят за парите си:
        http://www.pazaruvaj.com/aktivni-kol...540-p16429421/


        Това също е интересен вариант:
        http://www.pazaruvaj.com/aktivni-kol...-10-p19145412/


        Сега съм с Z 5500 и съм .

        Но наистина ако са само за музика не търси вариант с повече от 2 колони + суб.
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • #5
          До: Съвет за колони

          Ще разгледам предложенията за Logitech, найстина ме заинтересува Logitech X-540.Ще се радвам и на други предложения.Мерси за включването в темата !
          Едит: Колоните посочени от първия ми пост чета че са поне 125вата, което си е с 55 повече от Logitech X-540

          Коментар


          • #6
            До: Съвет за колони

            колега,предлагам ти следната конфигурация поне моята е такава. и свири ....незнам как да се изразя абе чува се на 1км.
            усилватела ми е Техникс su v65.
            колоните са два броя по 300вата,но иначе са около 250.
            усилвателя.

            имам снимка само на колоните по време на ремонта и оригиналния високоговорител.


            колоноте са от мраморни плочи 2санта,вътре имат филтри,правени са едно време в ТУ-софия и са в много малко количество незнам дали има други в БГ такива.високи са 1метър ,широки окло 30санта и дълбоки пак толкова.
            сегашните ми говорител са пак български големия ми е 100 или 150вата не помня вече,малките по 30.

            Коментар


            • #7
              До: Съвет за колони

              Колега, аз и да имам части немога да си ги направя.Предпочитам готови продукти пък и не искам такива, че после да правят подписка срещу мен

              Коментар


              • #8
                До: Съвет за колони

                в музикалните магазини и не само има полуготови решения.кутии от талашитвътре облечени с мъх и отвън с черна подложка. трябва само да сложиш високоговорители струват около 20-80лв.
                или има едни КРЕАТИВ ,супер добри и с добри звукови качества но са около 150лева две колонки.

                Коментар


                • #9
                  До: Съвет за колони

                  Привет,

                  според мен това което ти предлага колегата по горе наистина си заслужава от гледна точка на качествен звук. Не е казано, че като имаш силен усилвател и големи колони трябва да ги слушаш на max .
                  Вкъщи имам един стар усилвател Grundig 4х60 със две трилентови български тонколони на Тонакс по 100W(навремето ги купих нови по 100 лв едната ) и да ти кажа се държи много добре за малкото помещение в което съм ги сложил. Просто няма кривене на звука и не се чува дрънчене както на колони в пласмасови корпуси.
                  Има магазини които вкарват стара техника от Германия или региона и там може да се намери някое читаво усилвателче. Има ги доста в района на Казанлък.
                  Но ако ползваш такава система задължително си сложи читава звукова карта. Моята е на creative, просто с вградените на дъното не можеш да изкараш хубав звук. Разликата се усеща .

                  Иначе ако търсиш нещо готово, гледай да е с дървен копус (талашит де ) и ако има възможност да го чуеш, пробвай усилено докрай дали криви звука.

                  Има маниаци с още по яки системи, ама аз не мога да им направя раликата в звука, нямам такова чувстително ухо. Моята си върши прекрасна работа .

                  Успех в начинанието.
                  LZ1VWW

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвет за колони

                    не съм казал че слушам на макс,просто това беше проба за звука иначе слушам средно високо,има едно приятелче едни колони дето ги правихме двамата,ама те не са колони ми са суббуфери 3колони 6стеннни от 1см. талашит вътре с мъх ,отвън с облицовка,говорители му са 2броя х 200вата и 1високочестотен, захранва ги с някъв автомобилен усилвател ,общата мощност е към 1.5квт.,моите дето са мощни ,неговите.....беше напукал два джама където са колоните и ги ползва много рядко и слабо защото прозорците не издържат.басовете са наистина силни като застанеш посредата имаш чуството че ще ти изкарат вътрешностите...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвет за колони

                      До колкото разбирам трябва да си потърся усилвател, иначе бас касата и колоните мога и сам да ги направя като закупя и човек ми ги монтира.Днес ми казаха че оптималния вариант е с керамични колони и бас каса.Струва ми се добре, има ли нещо такова ?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвет за колони

                        Мраморните кутии за колони се продаваха по соца в един фирмен магазин на Минералсувенир ли беше, не помня точно как се казваше тази държавна фирма. Магазинчето беше до 5те кюшета в София. Бяха доста пари за времето си, май около 240лв само кутията, и съм чувал че са били изключително качествени.

                        Върха на сладоледа беше да го комбинираш с говорители ръчна изработка май точно от ТУ, където копираха не си спомням кой модел Tannoy, на ръка, с качество по-добро от оригинала.

                        Някой ми разправяше че копирането/подобряването е било до ниво химически анализ на лакови покрития и прочие, но кой знае, може и да е слух. Ех, спомени...
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвет за колони

                          Интересно Гоблин, обаче въпросните сглобяването им навярно ще е трудно - къде е мрамора къде е талашита.
                          Ще стигнат ли 200/220 лв за да може да се намери усилвател + талашитени кутии за бас касат и говорители + кабелите

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвет за колони

                            с тези 200 може да си купиш усилвател като моя ама ще ти трябват още поне толкова да не е два пъти че да засвири.кабелите са лев на метър май ама не си спомням.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвет за колони

                              Моето мнение е, че специално при узвучаването, марката е мерило за качество. Тези на които си се спрял в първия си пост са LUXEON - никаква марка. Logitech също влизат в бюджета ти, но поне правят подобни неща от доста време и бих заложил на тях. А за по-добро качество, можеш да се пробваш да намериш нещо наистина марково втора ръка. Големината на говорителя, не е мерило за качество и сила на звука.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X