Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Историко-географска област Македония: пътища, планини, езера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Историко-географска област Македония: пътища, планини, езера

    В едно от селцата преди да тръгна през прохода на Шар планина срещанах 2-ма поляци. Отново с КТМ-и, предвид 2-мата немци с КТМ-ите от предишния ден на бензиностанцията сред завоите преди Кукеш и още групата от 7-8 други немци около Шкодра (отново с КТМ-и) си мисля че отсечката Шкодра-Кукеш-Скопие е интересна и не толкова непозната, но явно по-популярна сред собствениците на КТМ

    Встрани от закачката, местата през които минах си заслужаваха определено и обещах на себе си да се върна скоро, като им отдам заслуженото. Без да слагам точна дата сериозно обмислям за един дълъг уикенд четвъртък-неделя следния маршрут:



    Около 1'500 км. по пътищата на географското понятие Македония, с акцент на планините и езерата.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от dsredkov; 20-05-09, 15:20.

  • #2
    До: Балкански полуостров - до Мостар през Албания и на връщане през Косово

    За кога го обмисляш въпосния уикенд?нещо,около средата на юли,да използваме връщането ни?...е с КТМ-и

    Поздрави,
    търся си подписа....

    Коментар


    • #3
      До: Балкански полуостров - до Мостар през Албания и на връщане през Косово

      И аз замислям един по-дълъг уикенд да отида до Котор, че Димо само ме дразни с това място и вече го сънувам. А сега като видях твоите снимки нищо не може да ме спре. Обмисляме със скъпата да е около 10-12 юли или следващата седмица за да посрещнем Мони и Лъчо от пътуването им.
      След две седмици с Мони и Лъчо ще ходим в Македония на нещо като мото събор, но с обикаляне на различни места. Ето и линка за събитието http://www.mototouring-macedonia.co.nr/. Ако не ни хареса може да си покараме отделно.
      Винаги са ми харесвали тези държави, които си обикалял и досега не съм имал възможност да ги посетя за повечко време, а само съм преминавал. Определено си заслужава да се разгледат за 2-3 седмици. А снимките са наистина невероятни. Майсторска работа.

      Коментар


      • #4
        До: Балкански полуостров - до Мостар през Албания и на връщане през Косово

        С извинение, че ви се меся в уговорките... Участъкът Пешкопи-Кукеш предлага едни осемдесетина километра сериозен терен по черен път и се минава за не по-малко от 3 часа!
        П.п. Не искам да звуча като черна станция, споменавам го ако сте го пропуснали като факт! Иначе по маршрута през Шар планина в Косово има доста чужди мотори! И аз се изненадах колко познат маршрут е за някои...
        Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
        Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
        Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

        Коментар


        • #5
          До: Балкански полуостров - до Мостар през Албания и на връщане през Косово

          Първоначално публикуван от forry Преглед на мнение
          С извинение, че ви се меся в уговорките... Участъкът Пешкопи-Кукеш предлага едни осемдесетина километра сериозен терен по черен път и се минава за не по-малко от 3 часа!
          П.п. Не искам да звуча като черна станция, споменавам го ако сте го пропуснали като факт! Иначе по маршрута през Шар планина в Косово има доста чужди мотори! И аз се изненадах колко познат маршрут е за някои...
          Нищо по-хубаво от черните пътища Фори,стига да не се затъва до колене в кал,че с тия тежко-габаритни...добре дошъл на вярното място!!!

          Поздрави,
          търся си подписа....

          Коментар


          • #6
            Историко-географска област Македония: пътища, планини, езера

            Димо, няма какво да повтарям поста - просто го премести, ведно с прикачените картинки и файла.
            ГПС картите, които ползвах в региона, в различните участъци с относителна точност и не изцяло покритие бяха - АдриаРОУТ2.20, СЧГРоут1.90, аутодрайв1.40ен, ситинавигатор2010. Търсим нови, по-точни карти и събираме тракове.
            Драго с К1200С може да ни е много полезен, тъй като добре познава региона около Кастория.

            Акцентирам на планините и езерата, а пътищата ще са предимно траковете на пътували

            Коментар


            • #7
              До: Историко-географска област Македония: пътища, планини, езера

              Аз се включвам Остава да уточним дата. Маршрута, който си посочил е ок за мен, продължителността - също. Май чух нещо да предлагаш палатки приемам с две ръце. И като организатор, пиши колко голяма група си представяш ?
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #8
                До: Историко-географска област Македония: пътища, планини, езера

                Ще си позволя да сложа маршрута, който мисля да направя другата седмица от четвъртък вечер до неделя. Стига всички, които ще идват да са съгласни.
                Маршрута


                Не съм карал в Македония, препрочетох невероятните пътеписи на Дафин и go6o, но нямам информация може ли да се мине границата при ГКПП Лисичково. Прилагам и трака, ако някой има време да го разгледа и има нещо грешно може да каже.
                Идеята за пътуване в Македония е този мото събор в Мариово, за който писах няколко поста по-горе, но след като прочетох програмата мисля, че в събота след обиколките и след 16.00 часа спокойно може да се потегли към Охрид и от там на следващия ден да се прибираме към България. Събират се общо 875км + тези които ще минем по време на обиколката. Приемам всякакви съвети.
                Извинявам се ако съм объркал темата за тези мои питания и ако трябва може да преместите поста.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Историко-географска област Македония: пътища, планини, езера

                  Никакъв проблем с минаването през Станке Лисичково! Не знам какво те притеснява?
                  Маршрута не е лош. Минавал съм го няколко пъти
                  Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                  Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                  Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                  Коментар


                  • #10
                    До: Историко-географска област Македония: пътища, планини, езера

                    Първоначално публикуван от forry Преглед на мнение
                    Никакъв проблем с минаването през Станке Лисичково! Не знам какво те притеснява?
                    Маршрута не е лош. Минавал съм го няколко пъти
                    Просто никога не съм минавал от там и затова питах. А няма ли мераклии за това "голямо" пътуване

                    Коментар


                    • #11
                      До: Историко-географска област Македония: пътища, планини, езера

                      Хм, това пътуване в Албанско ще ви вземе акъла , жалко че не съм си регистрирал КТМ а... Просто е невероятно , че на толкова малко разстояние от България има толкова дива дестинация , бях си я заплюл за след време , с подходящ мотор. За черните пътища - ще е добре да няма дъжд, тъй като има камъни , които се хлъзгат много, тинята също не е за подценяване. Ние минахме пролетта , и имаше множество потоци , които пресичаха пътя, предполагам че вече са изчезнали.

                      При всички положения , с подходяща нагласа си струва !

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X