Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов инжекцион за Фрилендър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газов инжекцион за Фрилендър

    Здравейте колеги, от доста време не пиша но и нямам кой знае колко време. Та въпроса ми към вас е дали е удачно да се монтира газов инжекцион на фрито с 1.8л. двигател, 2000г., и дали някой от вас знае за сервиз в София където да го направят кадърно. Попринцип имам едно ударено БМВ 318 с газов инжекцион и бих могъл вероятно да използвам някои неща от него като изпарител, бутилка и прочие но компа няма да ми върши работа сигурно. И все пак Фрилендъра не е точно лек автомобил и се чудя на газ дали би се държал добре или няма смисъл да пробвам.
    Бог обича смелите, но води разумните....

  • #2
    До: Газов инжекцион за Фрилендър

    Аз не знам първо дали газ. инжекцион ами изпарител, но тва е друга тема. Фрилендъра е с асинхронно обогатяване и при проучване правено от мен и някои други собственици много трудно може да се напасне обикновена газова. Трябва ти газов инжекцион. Виждам, че ти е такава и темата, но просто да знаеш, че с обикновена газова не става или ще е трудна работа с проблеми в бъдеще. Аз монтирах такъв преди 10 дни във Фобос/инжекциона си е Фобос/. Сервиза им е залепен до Лукойл бензиностанция, точно след Долни Богров. Цената за монтаж и с прегледа там идва към 1150 лв в момента. Напиши Фобос в Гугъл да им видиш сайта - там има подробна инфо. Доста хора са доволни от монтиран такъв инжекцион на Фрилендър и май това е най-добрата опция. Аз също съм доволен, само че при мен разхода е лекичко вдигнат, но обяснението е, че след като го покарах 300 метра за проба в жегата ми се стори, че върви една идея по-зле, след което момчетата ми настроиха компа да пуска 5 процента повече гориво. Сега върви отлично, но гори към литър, литър и малко повече от очакваното. Това разбира се е нормално при това положение. Тези дни ще пробваме може би на 2 процента повече или ще го върнем на нула, за по-детайлни впечатления, щото сега като се замисля за 200-300 метра не знам дали съм преценил добре.
    Последно редактирано от marin199; 20-05-09, 13:07.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

    Коментар


    • #3
      До: Газов инжекцион за Фрилендър

      Колега аз съм със същия двигател и същия газов инжекцион. Сподели ако обичаш, има ли придърпване при натискане леко на газта и обратното като го отпуснеш на ниска скорост, на светофар, примерно ?
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-05-09, 17:53.

      Коментар


      • #4
        До: Газов инжекцион за Фрилендър

        Преди месец слагах на моя газов инжекцион , първо Беше италиански някакъв ще излъжа за марката но не заработи както трябва, неЩо заЩото придръпваше при първоначално подаване на газ след доста късане на нерви реших да го сменя със български-симгас и се получи перфектно.
        Не се разбира дали колата работи на празен ход съЩата динаМика като на бензин разход -от100-120 -10л \120-150-13л\150-180-16л \ градско 13 на сто.


        Съобщение от модератор:
        Моля, напишете си в профила от къде сте, и прoявете малко повече старание в прaвописа !
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-05-09, 18:00. Причина: правопис

        Коментар


        • #5
          До: Газов инжекцион за Фрилендър

          Първоначално публикуван от Sunshines Преглед на мнение
          Колега аз съм със същия двигател и същия газов инжекцион. Сподели ако обичаш, има ли придърпване при натискане леко на газта и обратното като го отпуснеш на ниска скорост, на светофар, примерно ?
          Явно се получава тоя проблем. Усещам такова придърпване и аз. Да речем караш на 3та с около 1300-1500 оборота и като подадеш газ леко придърпва колата/не винаги/ и после тръгва. Да ти кажа обаче последните дни сякаш се загуби това. Аз сложих инжекциона преди 15 дни някъде и го правеше, но последните 3-4 дни не ми го е правило/верно не съм и карал много/. При мен обаче сме пуснали 5 процента повече гориво. Като ми сложиха инжекциона ми се стори, че вървеше малко по-зле от бензин и те казаха ще го настроим да пуска 5 процента повече гориво. След манипулацията колата върви като на бензин, но сякаш гори повечко. От Пловдив до Смолян/100 км/ ми даде 11 литра. За 190 км 70 процента в Пловдив и 30 извънградско ми даде малко над 12 на 100. Разхода, който пиша е при свален кардан. Сега съм го засекъл пак, но ми се струва че ще е добре. Има ли нещо като разработване при слагане на газ или нещо подобно? В началото да даде леко по-висок разход. Или да речем след 500 км да се напаснат нещата, защото както ви казвам сега ми се струва добре, а и придърпването изчезна. Ще го следя тези дни и ако продължи малко по-високия разход ще отида да намалим да речем да пуска 2-3 проценат повече гориво, а може и на 0. Не ми е толкова за парите, но да има оптимална работа на двигателя и да си върви добре. Ако не изчезне това придърпване трябва да видим какво ще правим, щото явно го има и при други. Говорих с газаджия, който не слага Фобос, а други и той каза, че може би трябва да се настрои пускането на гориво при различните обороти, за да се избегне придърпването на ниски обороти. Не знам обаче дали инжекциона на Фобос има тая опция. Ако има някой от София ходете ги питайте, че аз съм далеч.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

          Коментар


          • #6
            До: Газов инжекцион за Фрилендър

            Първоначално публикуван от du4ana Преглед на мнение
            Преди месец слагах на моя газов инжекцион , първо Беше италиански някакъв ще излъжа за марката но не заработи както трябва, неЩо заЩото придръпваше при първоначално подаване на газ след доста късане на нерви реших да го сменя със български-симгас и се получи перфектно.
            Не се разбира дали колата работи на празен ход съЩата динаМика като на бензин разход -от100-120 -10л \120-150-13л\150-180-16л \ градско 13 на сто.

            Тва симгас за пръв път го чувам /да беше писал по-рано/. Ако си с кардан разхода, който си писал е перфектен, като за газ. А иначе тва 150-180 не знам как си го засякъл/120-150 да кажем е на ръба за подържане/, щото с тая скорост да караш Фрий 1.8 100 км ми звучи яко да го изпържиш. Над 120 вече му идва много. Аз вдигнах на газ 170 и можеше още на Тракия, но не е тая скорост за тоя двигател. Аз доста време питах за газ. инжекцион на Фрий и всички насочваха към Фобос. Честно казано това придърпване при мен не е толкова зле пък и дано се е изгубило. Този двигател на Фрий е много специфичен, така че пишете варианти за газ, защото това е тама, която интересува много хора.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-05-09, 19:54.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • #7
              До: Газов инжекцион за Фрилендър

              Интеренсо колега, но аз бях първия човек в Пловдив, на които пасваха този газов инжекцион на Фобос. Наречете ме нещо като опитно плъхче. Всичко продължи около 5-6 месеца и ми скъса нервите, но накрая заработи очудващо добре. ТО не бяха някакви мап сензори, някакви кутиики допълнително, ама накрая си поправиха софтуера и всичко си заспа, освен това леко придърпване. За мен е мнгоо досадно, защото постоянно трябва да се съобразявам с натискането на газта, не става така плавно, а само с леко чукване и започва да предърпва. Иначе за рахода даж еми е падал на 12 в града, но в Пловдив, за София със сигурност ще е към 13. Извънградксо съм забелязвал, че като караш със 100 гори 10, и вече с всеки 10 км/ч започва да гори с литър отгоре. Ужас, не е много за магистралите. Относно кардана, те съветвам да си го сложиш. Разхода пада с мижавия половин литър, но пък от друга страна пали гумите на светофарите, много е пъргав. Обаче да знаеш на завоите става много нестабилен и има вероятност така някаде да се озовеш по таван !

              Коментар


              • #8
                До: Газов инжекцион за Фрилендър

                Първоначално публикуван от Sunshines Преглед на мнение
                Интеренсо колега, но аз бях първия човек в Пловдив, на които пасваха този газов инжекцион на Фобос. Наречете ме нещо като опитно плъхче. Всичко продължи около 5-6 месеца и ми скъса нервите, но накрая заработи очудващо добре. ТО не бяха някакви мап сензори, някакви кутиики допълнително, ама накрая си поправиха софтуера и всичко си заспа, освен това леко придърпване. За мен е мнгоо досадно, защото постоянно трябва да се съобразявам с натискането на газта, не става така плавно, а само с леко чукване и започва да предърпва. Иначе за рахода даж еми е падал на 12 в града, но в Пловдив, за София със сигурност ще е към 13. Извънградксо съм забелязвал, че като караш със 100 гори 10, и вече с всеки 10 км/ч започва да гори с литър отгоре. Ужас, не е много за магистралите. Относно кардана, те съветвам да си го сложиш. Разхода пада с мижавия половин литър, но пък от друга страна пали гумите на светофарите, много е пъргав. Обаче да знаеш на завоите става много нестабилен и има вероятност така някаде да се озовеш по таван !
                За кардана просто реших да пробвам или по-скоро да си запазя виското и раздатката. Не е толкова заради разхода. Все пак махнах кардана почти като сложих газ, което значи някви стотинки по-малко гориво. Просто много се беше изписало и реших да опитам. Не мога дори да засека разликата в горенето, щото с кардан бях на бенз, а без на газ. Съвсем скоро мисля да го сложа отново. Иначе не съм забелязал да е нестабилан в завои, като се потегля, трябва да се внимава, защото верно върти при повече газ. За инжекциона ще наблюдавам тия дни, защото не ми е придърпвало въобще/ама малко съм карал де/. Ще пробвам малко да намалим газта, както бях писал, иначе преди на бенз имах голяма разлика между градско и извън/8-9 извън и 12-13 във/, а сега по-малка/сега около 10-11 извън града по завои към Смолян и 12-13 градско/. Това нормалния ли е?Все пак да кажа, че ще засека пак, щото само с веднъж не е точно при газовите бутилки. Аз точно затова не сложих в Пловдив уредбата, защото казваха, много настройки пич и пак не гарантираме. Мен не ми се даваха 1200 лв и да ходя по мъките. За магистрала верно не е най-доброто, но аз мисля, че 120 може да си се кара/компромисно/, с която скорост реално си карам и с лека кола. Не мисля, че разхода при 120 на равен път ще е над 12/мисля даже, че ще 11/, което на газ си е ОК
                Последно редактирано от marin199; 24-05-09, 19:06.
                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                Коментар


                • #9
                  До: Газов инжекцион за Фрилендър

                  ами да ти кажа, разликата е нормална, все пак си е газ. Имам и лека кола с газов инжекцион и ралзиката е подобна. Аз мисля, че газовия инжекцион или по-точно софтуера не е много добре направен. По принцип е хубаво примерно от 3000 оборота да е малко по-обеднена газта, или да направят някои от 3-те настроики да е по този начин. Примерно след 3000 оборота да е с 10% обеднена. Така може и да се запази добра икономика извънградско. Иначе със средна скорост от 80 км/ч в Германия съм го засичал да гори и 6.50л. НАправо бях възхитен, но това на бензин.На газ с тази скорост 9л.???? Аз другата седмица ще ги помоля моите да ми направят подобна програмка, само за извънграда или магистрално, с нормално каране. Мисля, че е напълно възможно, а и да погледнат и упдеитват малко софтуера, току виж се махнало и предърпването.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Газов инжекцион за Фрилендър

                    Първоначално публикуван от Sunshines Преглед на мнение
                    ами да ти кажа, разликата е нормална, все пак си е газ. Имам и лека кола с газов инжекцион и ралзиката е подобна. Аз мисля, че газовия инжекцион или по-точно софтуера не е много добре направен. По принцип е хубаво примерно от 3000 оборота да е малко по-обеднена газта, или да направят някои от 3-те настроики да е по този начин. Примерно след 3000 оборота да е с 10% обеднена. Така може и да се запази добра икономика извънградско. Иначе със средна скорост от 80 км/ч в Германия съм го засичал да гори и 6.50л. НАправо бях възхитен, но това на бензин.На газ с тази скорост 9л.???? Аз другата седмица ще ги помоля моите да ми направят подобна програмка, само за извънграда или магистрално, с нормално каране. Мисля, че е напълно възможно, а и да погледнат и упдеитват малко софтуера, току виж се махнало и предърпването.
                    Аз не знам въобще този софтуеър на Фобос дали може да се настройва подаването на гориво на различни обороти. Ако може наистина с една по-дълга игра на проба и грешка би могло да се настрои перфектно. Аз мисля, че просто за всички обороти пускат определено гориво и това е. Я като ходиш при твоите ги питай дали са възможни тия настройки и евентуално твоя как пуска гориво, на нула, повече или по-малко. Успех ти желая с настройките и аз ще върна 2-3 процента и ще покарам да видя.
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                    Коментар


                    • #11
                      До: Газов инжекцион за Фрилендър

                      Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                      ... Аз мисля, че просто за всички обороти пускат определено гориво и това е...
                      И да искат, не могат. Инжекционните уредби (вкл. бензиновите) просто не работят така. Имат си карта на режимите, обикновено доста подробна.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Газов инжекцион за Фрилендър

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        И да искат, не могат. Инжекционните уредби (вкл. бензиновите) просто не работят така. Имат си карта на режимите, обикновено доста подробна.

                        Е добре но аз, докаот им бях опитно мишле, с очите си видях как регулират поддаването на газ в различните обороти. Даже по ендо време без да искат ми бяха обеднили след 4000 оборота, ама в повечко и след 4000 просто не искаше да върви. За сега всички настройки и на трите ми режима са на 0% ж +/-, но смятам утре или вдугиден да ги навестя
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-05-09, 19:06.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Газов инжекцион за Фрилендър

                          Първоначално публикуван от Sunshines Преглед на мнение
                          Е добре но аз, докаот им бях опитно мишле, с очите си видях как регулират поддаването на газ в различните обороти. Даже по ендо време без да искат ми бяха обеднили след 4000 оборота, ама в повечко и след 4000 просто не искаше да върви. За сега всички настройки и на трите ми режима са на 0% ж +/-, но смятам утре или вдугиден да ги навестя
                          Я ги навести и виж какво става, че на мен днес пак ми придърпа няколко пъти. Получавя се в диапазона между 1600 и 2200 оборота. Аз не разбирам, но може би в тоя диапазон трябва да се вдигне малко притока на гориво/друг е въпроса, дали е възможно да го прави от твърде много гориво/, а между 3000 и 5000 да е да речем на нула или 1-3 процента по-малко. Ако се свали повече при изпреварване някъде по завои и на стръмно би било зле. Аз не разбрах като ми вдигнаха с 5 процента в кви диапазони е. Мисля че във всички, ама ще се гледа явно пак. Иначе колата ми върви супер, придърпва от време на време. 2 дни и ОК, после на третия го прави. Освен това забравих да питам: На вас чука ли ви нещо в бутилката? Много тъпо е. От други коли знам, че има поплавък и чука като е поизпразни бутилката/по-силно от това при мен/. При мен при пълна или почти пълна и странично разклащане на колата някой път се чува леко чукане от бутилката. Чакаме като минеш през газаджиите да кажеш кво е станало и да дадеш съвет за евентуални настройки.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • #14
                            До: Газов инжекцион за Фрилендър

                            А някой има ли информация, как стои въпроса с газовите бутилки? В смисъл такъв с тяхната форма? Дали има такива бутилки, с подобна четвъртита форма, които да се монтират примерно в кутията, която е в багажника (дори и да надстърча малко, няма да пречи така , както би пречила, ако е тапосана някъде другаде)? Мисълта ми е, че на мен ми е достатъчна газова бутилка примерно с обем - 25-30 литра, все пак не е като едно време, концентрацията на газ-станции е доста голяма!
                            Поздрави!

                            Съобщение от модератор:
                            Моля, напишете си в профила от къде стe.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-05-09, 07:57.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Газов инжекцион за Фрилендър

                              газовите бутилки са два вида - цилиндрични със заоблени краища и във формата на колело (тороидни). Други форми НЯМА.

                              Абе, тая тема защо още не е в АГУ-раздела?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X