Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009. :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009. :)

    Или поне такава беше идеята. Много благодаря на всички които дадоха ценни съвети в тази тема. Нямахме конкретен план, освен да отидем в събота до Звездец за събора на Зелениката, пък и да пообиколим наоколо. Затова решенията къде, какво и кога се взимаха в движение. Понякога, когато колектива е 'навит' се получава много добре. Търгнахме в петък сутринта. Известно време излизахме от София... Звучи гадно, знам, но ми става много приятно, когато тръгна нанякъде в делничен ден, всички наоколо бързат по работа и задачи, а аз съм много далече и 'над' тия неща.. Е, тази година особено, след това ми се отелва вола, но всичко си има цена...

    МПС-то за пътуването беше Land Rover Discovery Mark III
    Очарован съм от колата, определено. Завиждам на тези, които могат да си позволят този вкус. Създаден точно за тези цели, ни свърши перфектна работа, закара ни комфортно до морето, 6 човека, с багаж за толкова, за палатки за три дена... 180 държи комфортно на магистралата на 3000-3100 оборота, става и за черно. Е, не сме го пробвали сериозно, не това беше идеята, но в събота покарах доста по разни черни пътчета, където няма да мина с лека кола, или определено не с тази скорост.

    Диско тройката.






    Без да се обиждат Нисан и Тойота феновете , но много още има да работят, особено Патрола, за да докарат такъв приятен интериор. Пък и екстериор. Изключвам ТЛК 100 и 200. За возията няма да говоря, независимо отпред и отзад. Озвучаването е Harman Kardon и в купето има всичко необходимо, което да ти е от полза и под ръка за изпът, да не говорим за десетки ниши, поставки за чаши и т.н.







    Тръгваме!


    Спираме за кафе на Турския ресторант на Шела на Пазарджик. Няма Турско кафе. След 1, 2 паузи, спираме за кафенце на първото ОМВ на влизане в Бургас. Ех, Бургас.... Мирише на море и много спомени.. Джорджо, съжалявам, че не се обадих, но с такава огромна група щеше да е сложно. Пък и бързахме да слезем на юг...


    Следваща спирка - Дюни.


    Момчетата са романтици - събират си мидички по плажа...


    На плажа сме само ние, нищо общо с август месец...


    Аз.






    Хората снимат с Апарати, а не като ме с кутийка за цигари...






    Слизаме още на юг. Търсейки Беглик Таш, попадаме на това красиво място.
















    Опит за макро.


    Стигаме и до Беглик Таш. Прасчо, много благодаря! Няма да разказвам, описан е подробно и многократно предимно от Бургаслии тука.


    Бууутааайй












    Продължаваме нататък.


    Корал, над Лозенец. Мислехме да спим там, но беше доста мръсно.




    Затова отпрашихме съвсем на юг. Силистар.


    За съжаление заливчето стана твърде популярно и в сезона там е като на плажа на Слунчев бряг. Едва намираш две педи петно да си проснеш хавлията и лягайки лапаш петите на Васко над тебе.. Този уикенд бяхме само ние. Огладняхме и си направихме експресна вечеря на челници.


    Последва дълга вечер край огъня.
    Силистар на зазоряване.


    Кафе, закуска, събрахме катуна и обратно към колата.


    А ето тука спахме снощи.


    Къде се скри тоя жабок?


    Тук е, че чак и позира...


    "Страст на кристали"...


    Леко закъсняваме за Събора на Зелениката край Звездец. Всички вече са там, много ансамбли от околните селца и градове, много, много фотографи, туристи и разни...






    На Събора хората предлагат истинска храна от село, или като му казват по модерно му Еко/ Био/ тралала... Имаше много видове сирена, кашкавал, мляко, все такива, каквито не помня от кога не съм опитвал, както и две сергии с гърненца боб, надписани - бай Иван от Бръшлян, леля Гинка от Граматиково и т.н.




    Истинска баница с точени кори, нищо общо с тайните на Маги...




    Боба беше много вкусен.




    Агнешкото по хайдушки също.







  • #2
    До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

    Още от събора.










    "Детство мое..."


    Докато останалите отидоха да пояздят коне и съдейки по физиономиите им 4 часа по-късно бяха изкарали доста Интересно аз реших да обиколя и разгледам съседните села с Диското.
    с. Бръшлян - Църквата и килийното училище








    Малко Търново.














    Пътчето към Ковач.


    What's up, dog?...


    Моста след Звездец.


    Ковач е вече близо.


    Страхотно място със страхотна кухня, препоръчвам го!


    Котката: Leave me the fuck alone...


    Вечерта разпънахме палатки отново на челници, е и на фарове, близо до Граматиково, където беше и лагера на останалите гости на Събора. Беше приятно. Учудих се колко момичета ходят на палатки! Е, много от тях с малки деца...


    Нощ край лагерният огън.


    "Easy like a Sunday morning"...


    18+ !!!
    Да не си помислите нещо.. Бяха ни останали малко наденици за закуска, но с доста пясък по тях, а пък водата ни беше малко, затова се чистят с мокри кърпички, като няма с какво друго...




    Търгнахме към София през едни доста приятни тесни пътчета през Странджа. Страшен кеф! Идеята беше да минем през Белинташ в Родопите (Чаво, благодаря за координатите ) и да се приберем. Спираме в Тополовград за плодове.


    Малко след с. Три Могили, вече в Родопите.








    Белинташ. Останалите го разгледаха обстойно, аз по-подробно този уикенд






    Съзерцават...


    Обратно в София, в малките часове на понеделника...
    Последно редактирано от Yaro; 22-05-09, 16:38.

    Коментар


    • #3
      До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

      Ех , кой друг ако не Яро да покаже такива уникални снимки и да ни разкаже така готино за всичко, прекрасни снимки колега.
      чакаме продължение

      Коментар


      • #4
        До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

        Страхотен репортаж.. както обикновено

        Коментар


        • #5
          До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

          Много, много добре!
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #6
            До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

            Ярослявчо, Имаш Талант, само и повече свободно време да имаше! Щяхме да се наслаждаваме на още прекрасни разкази.
            Браво!

            Коментар


            • #7
              До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

              Яро и разказа и снимките са много готини, нооо... бил си на "Събора на зелениката", а нея не я видях...
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

                Страхотен , както винаги!
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

                  Ето и зелениката и моят фотоалбум:





                  http://www.album.bg/bobihot/albums/85217/

                  http://www.album.bg/bobihot/albums/85218/

                  Коментар


                  • #10
                    До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

                    Eхх.... Страхотно. Яро ли е, прекрасен ще е пътеписа! Благодаря.

                    Коментар


                    • #11
                      До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

                      Благодаря ви!

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      Ярослявчо, Имаш Талант, само и повече свободно време да имаше! Щяхме да се наслаждаваме на още прекрасни разкази.
                      Браво!
                      Ами ти нещо се загуби съвсем с колеоса и откакто Кораба майка беше при Фулдата... Време е за нова страница!

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      Яро и разказа и снимките са много готини, нооо... бил си на "Събора на зелениката", а нея не я видях...
                      Джорджо, ами не успях да я открия... Но bobihot по-горе ме е отстрамил...

                      Първоначално публикуван от bobihot Преглед на мнение
                      Ето и зелениката и моят фотоалбум: ...
                      http://www.album.bg/bobihot/albums/85217/

                      http://www.album.bg/bobihot/albums/85218/
                      Страхотно!

                      Коментар


                      • #12
                        До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        ...


                        Ами ти нещо се загуби съвсем с колеоса и откакто Кораба майка беше при Фулдата... Време е за нова страница!

                        ...
                        Къде съм се изгубил???
                        Ето само няколко

                        Ден 1
                        Ден 2
                        Ден 3
                        Ден 4

                        Коментар


                        • #13
                          До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

                          Спираме за кафе на Турския ресторант на Шела на Пазарджик. Няма Турско кафе.
                          Лозунг от оно време в кафе-сладкарница:

                          Турското кафе е виетнамско.

                          * * *
                          На Яро не мога да пропусна да му оспамя темата с Браво, Яро! Страхотен разказ, снимките ...знаеш си.
                          Снимките на маковете(ей това ми е сред най-любимите растения заедно с лалетата!) с "кутийката" или с "куфара" са снимани?

                          * * *
                          А някой има ли идея филма "Прогноза", къде е сниман? Като ти гледам и снимките от Гърция и тези от българското черноморие и все за карди от филма се сещам.
                          Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                          A2 (+)

                          Коментар


                          • #14
                            До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Къде съм се изгубил???
                            Ето само няколко

                            Ден 1
                            Ден 2
                            Ден 3
                            Ден 4
                            Ами това са с леката кола, пък и аз докато бях в Гърция, където щяхме и да се видим, ама айде... Липсват ми онези дни с 80-тките...

                            Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
                            ... На Яро не мога да пропусна да му оспамя темата с Браво, Яро! Страхотен разказ, снимките ...знаеш си.
                            Снимките на маковете(ей това ми е сред най-любимите растения заедно с лалетата!) с "кутийката" или с "куфара" са снимани?...
                            С кутийката... Всичките снимки тук са само с нея. Но скоро ще си взема и куфарче (не чак куфар, за него трябва да папкам и слушкам повече... )

                            Коментар


                            • #15
                              До: До Странджа и наоколо за Събора на Зелениката, май 2009.

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Ами това са с леката кола, пък и аз докато бях в Гърция, където щяхме и да се видим, ама айде... Липсват ми онези дни с 80-тките... ... )
                              Разбирам те, НО. Винаги съм казвал, че за мен офроуда е освен предизвикателството да минеш през труден участък, Основно начин да отида на Красиви места и да се наслаждавам на природата (по мързеливият начин). Така, че разходките с Колеоса ме отведоха на Прекрасни места и основната задача беше изпълнена, а 80-ятката е "готова" и можем да потеглим по всяко време, наприер тази събота

                              П.С.
                              Пък и твоите разходки са все с леки коли напоследък

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X