Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Миризлива" тема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Миризлива" тема

    Темата е относно миришещите крака.
    Дълго време имах този проблем, той е много сериозен, и все не можех да намеря цяр. Преди месец един съсед ми каза неговият начин, и според него действа без грешка. А именно:
    В 50-60 ml Йод(от аптеката) се изсипват 10 аспирина(пак оттам) счукани на прах. Изчаква се няколко минути, и с памук, марля се мажат ходилата и пръстите на краката, след което се изчаква намазаното да изсъхне. Около 8-10 минути. Не се мие, не цапа, изпробвано. Отначало не вървах, че ще има ефект, отчасти заради принципа, че ако е истина няма да има мирищеши крака, всички щяха да ползват лекарсвото, и отчасти заради лесните "бабешки" мерки-кръгли числа на Йода и аспирина.
    Но въпреки всичко реших да пробвам и този метод. И, о чудо-веднага след изсъхването на ратвора по краката почувствах сухота. КОято чувствам и до днес. И не мириша По думите на комшията ефекта трае около година, като усетиш, че започва да се усеща познатата миризма повтаряш процедурата.

    Мисля, че това е сериозен проблем при много хора, и затова пускам тази информация, може и да е полезна някому.
    А ако и други споделят своите начини за премахване на "дефекта" ще е добре.
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    До: "Миризлива" тема

    Много полезно,утре веднага ще го пробвам.Мерси
    Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

    Коментар


    • #3
      До: "Миризлива" тема

      Дано да си прав! Тичам към аптеката>

      Коментар


      • #4
        До: "Миризлива" тема

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Темата е относно миришещите крака.
        Дълго време имах този проблем, той е много сериозен, и все не можех да намеря цяр. Преди месец един съсед ми каза неговият начин, и според него действа без грешка. А именно:
        В 50-60 ml Йод(от аптеката) се изсипват 10 аспирина(пак оттам) счукани на прах. Изчаква се няколко минути, и с памук, марля се мажат ходилата и пръстите на краката, след което се изчаква намазаното да изсъхне. Около 8-10 минути. Не се мие, не цапа, изпробвано. Отначало не вървах, че ще има ефект, отчасти заради принципа, че ако е истина няма да има мирищеши крака, всички щяха да ползват лекарсвото, и отчасти заради лесните "бабешки" мерки-кръгли числа на Йода и аспирина.
        Но въпреки всичко реших да пробвам и този метод. И, о чудо-веднага след изсъхването на ратвора по краката почувствах сухота. КОято чувствам и до днес. И не мириша По думите на комшията ефекта трае около година, като усетиш, че започва да се усеща познатата миризма повтаряш процедурата.

        Мисля, че това е сериозен проблем при много хора, и затова пускам тази информация, може и да е полезна някому.
        А ако и други споделят своите начини за премахване на "дефекта" ще е добре.
        Това звучи много интересно,но като изпробвал лека човек кажи сега изпотяват ли ти се краката?Доколкото знам изпотяването е защитна реакция на организма,против прегряване.Забелязал съм,че като използвам стелки от естесвена кожа нямам този проблем.

        Коментар


        • #5
          До: "Миризлива" тема

          Не се изпотяват, и ми е доста комфортно. Може би и оттам идва ефекта-щом няма изпотяване, няма и спарване, следователно няма миризма. Но не съм сигурен, де. Йодът е почти универсален антисептик, и може пък да убива разните там микроорганизми които докарват миризмите, не знам. Но определено има ефект, поне при мен.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            До: "Миризлива" тема

            . Можеш да пробваш да накиснеш краката си в леген с вода, в който си добавил една чаена лъжичка стипца. След половин час изплакни краката си с хладка вода. Повтори процедурата след четири дни. Предполага се, че това е силно и ефикасно средство срещу миришещи крака.

            Друг разтвор, който помага, е вода, в която са накиснати пет пакетчетачерен чай. Танинът в чая е стипчив и това пречи на потенето на краката.

            Друго домашно средство е содата за хляб, но не за краката, а за обувките. Поръси съвсем малко в обувките си, недей да прекаляваш. Като дойде време да ги обуваш, изтърси содата.

            Коментар


            • #7
              До: "Миризлива" тема

              не е точно лек но съм чувал че е полезно лятото да ходиш колкото се може повече бос ( не с чехли ) по асфалта или по пясъка на плажа казват че така ти се "изпичали" ходилата и по малко се потят !!!

              Коментар


              • #8
                До: "Миризлива" тема

                Един приятел ми беше казал за българския крем Здраве. Той е за ръце, но с няколко дена мазане на краката имало ефект.
                Не съм го пробвал и не знам дали се получава.

                Коментар


                • #9
                  До: "Миризлива" тема

                  Преди 2 години един приятел ми каза: след измиване и подсушаване се намазват ходилата с "дамска рексона бяла рол-он" . Помислих , че се гъбарка, но пробвах. Не само , че спряха да се потят, но и да ти е кеф да се събуеш някъде, ухае приятно. Не е майтап, но работи ако се прави поне през ден два (не миенето разбира се).
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    До: "Миризлива" тема

                    Имах го тоя проблем преди време, макар и не от най-сериозните.

                    Установих че просто с някои видове чорапи, и с някои видове обувки, миришат, а с други - не. Краката по принцип ми се потят зверски, но в момента не миришат изобщо. Нося предимно маратонки лятото, а зимата - зимни обувки. Ползвам изключително само памучни или с голям процент памук, или вълнени, чорапи.

                    Смея да твърдя че проблема при мен вече не съществува.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: "Миризлива" тема

                      Ако искаш и да спрат да ти се потят краката пробвай "терапията" с йода и аспирина. Ще спечелиш поне комфорт.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        До: "Миризлива" тема

                        Благодаря ти за рецептата колега. Ще пробвам още довечера.
                        УАЗ 31512-Тото

                        Коментар


                        • #13
                          До: "Миризлива" тема

                          Пробвах рецептата на Кольо и има ефект.Не очаквах да помогне след като съм пробвал какво ли не ,но се оттарвах от сълзотворната миризма
                          0(-)

                          Коментар


                          • #14
                            До: "Миризлива" тема

                            Кольо, мазането еднократно ли е, т.е. мажеш веднъж и после чак когато пак се появи миризма?
                            Спарки е прав - точно от некачествените материи, бои и кожи възникват проблемите с потене, миризми, гъбички...
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                            Коментар


                            • #15
                              До: "Миризлива" тема

                              Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                              Спарки е прав - точно от некачествените материи, бои и кожи възникват проблемите с потене, миризми, гъбички...
                              Абе, при мене потенето си е ген, при това не само на краката. Просто откак нацелих мойте чорапи и обувки, нямам проблем с миризмата, освен ако не се случи така че да не съм имал възможност да се измия повече от 2 дена. Тогава просто няма как да не миришат.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X