Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 83

Тема: "Миризлива" тема

Публикации
    7,894
    Точки (при гласуване)
    25

По подразбиране "Миризлива" тема

Темата е относно миришещите крака.
    Дълго време имах този проблем, той е много сериозен, и все не можех да намеря цяр. Преди месец един съсед ми каза неговият начин, и според него действа без грешка. А именно:
    В 50-60 ml Йод(от аптеката) се изсипват 10 аспирина(пак оттам) счукани на прах. Изчаква се няколко минути, и с памук, марля се мажат ходилата и пръстите на краката, след което се изчаква намазаното да изсъхне. Около 8-10 минути. Не се мие, не цапа, изпробвано. Отначало не вървах, че ще има ефект, отчасти заради принципа, че ако е истина няма да има мирищеши крака, всички щяха да ползват лекарсвото, и отчасти заради лесните "бабешки" мерки-кръгли числа на Йода и аспирина.
    Но въпреки всичко реших да пробвам и този метод. И, о чудо-веднага след изсъхването на ратвора по краката почувствах сухота. КОято чувствам и до днес. И не мириша По думите на комшията ефекта трае около година, като усетиш, че започва да се усеща познатата миризма повтаряш процедурата.

Мисля, че това е сериозен проблем при много хора, и затова пускам тази информация, може и да е полезна някому.
    А ако и други споделят своите начини за премахване на "дефекта" ще е добре.
    Има ли желание-има и начин!

Място
    Курило
    Публикации
    228
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране До: "Миризлива" тема

Много полезно,утре веднага ще го пробвам.Мерси
    Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,956
    Точки (при гласуване)
    0

Дано да си прав! Тичам към аптеката>

Място
    Sofia
    Публикации
    483
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Темата е относно миришещите крака.
    Дълго време имах този проблем, той е много сериозен, и все не можех да намеря цяр. Преди месец един съсед ми каза неговият начин, и според него действа без грешка. А именно:
    В 50-60 ml Йод(от аптеката) се изсипват 10 аспирина(пак оттам) счукани на прах. Изчаква се няколко минути, и с памук, марля се мажат ходилата и пръстите на краката, след което се изчаква намазаното да изсъхне. Около 8-10 минути. Не се мие, не цапа, изпробвано. Отначало не вървах, че ще има ефект, отчасти заради принципа, че ако е истина няма да има мирищеши крака, всички щяха да ползват лекарсвото, и отчасти заради лесните "бабешки" мерки-кръгли числа на Йода и аспирина.
    Но въпреки всичко реших да пробвам и този метод. И, о чудо-веднага след изсъхването на ратвора по краката почувствах сухота. КОято чувствам и до днес. И не мириша По думите на комшията ефекта трае около година, като усетиш, че започва да се усеща познатата миризма повтаряш процедурата.

Мисля, че това е сериозен проблем при много хора, и затова пускам тази информация, може и да е полезна някому.
    А ако и други споделят своите начини за премахване на "дефекта" ще е добре.
    Това звучи много интересно,но като изпробвал лека човек кажи сега изпотяват ли ти се краката?Доколкото знам изпотяването е защитна реакция на организма,против прегряване.Забелязал съм,че като използвам стелки от естесвена кожа нямам този проблем.

Публикации
    7,894
    Точки (при гласуване)
    25

Не се изпотяват, и ми е доста комфортно. Може би и оттам идва ефекта-щом няма изпотяване, няма и спарване, следователно няма миризма. Но не съм сигурен, де. Йодът е почти универсален антисептик, и може пък да убива разните там микроорганизми които докарват миризмите, не знам. Но определено има ефект, поне при мен.

Място
    .
    Публикации
    272
    Точки (при гласуване)
    6

. Можеш да пробваш да накиснеш краката си в леген с вода, в който си добавил една чаена лъжичка стипца. След половин час изплакни краката си с хладка вода. Повтори процедурата след четири дни. Предполага се, че това е силно и ефикасно средство срещу миришещи крака.

Друг разтвор, който помага, е вода, в която са накиснати пет пакетчетачерен чай. Танинът в чая е стипчив и това пречи на потенето на краката.

Друго домашно средство е содата за хляб, но не за краката, а за обувките. Поръси съвсем малко в обувките си, недей да прекаляваш. Като дойде време да ги обуваш, изтърси содата.

Място
    Елхово
    Публикации
    246
    Точки (при гласуване)
    7

не е точно лек но съм чувал че е полезно лятото да ходиш колкото се може повече бос ( не с чехли ) по асфалта или по пясъка на плажа казват че така ти се "изпичали" ходилата и по малко се потят !!!

Място
    Варна
    Публикации
    66
    Точки (при гласуване)
    7

Един приятел ми беше казал за българския крем Здраве. Той е за ръце, но с няколко дена мазане на краката имало ефект.
    Не съм го пробвал и не знам дали се получава.

Място
    София
    Публикации
    5,106
    Точки (при гласуване)
    16

Преди 2 години един приятел ми каза: след измиване и подсушаване се намазват ходилата с "дамска рексона бяла рол-он" . Помислих , че се гъбарка, но пробвах. Не само , че спряха да се потят, но и да ти е кеф да се събуеш някъде, ухае приятно. Не е майтап, но работи ако се прави поне през ден два (не миенето разбира се).

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,882
    Точки (при гласуване)
    48

Имах го тоя проблем преди време, макар и не от най-сериозните.

Установих че просто с някои видове чорапи, и с някои видове обувки, миришат, а с други - не. Краката по принцип ми се потят зверски, но в момента не миришат изобщо. Нося предимно маратонки лятото, а зимата - зимни обувки. Ползвам изключително само памучни или с голям процент памук, или вълнени, чорапи.

Смея да твърдя че проблема при мен вече не съществува.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Публикации
    7,894
    Точки (при гласуване)
    25

Ако искаш и да спрат да ти се потят краката пробвай "терапията" с йода и аспирина. Ще спечелиш поне комфорт.

Място
    Бяла Слатина
    Публикации
    237
    Точки (при гласуване)
    7

Благодаря ти за рецептата колега. Ще пробвам още довечера.

Публикации
    55
    Точки (при гласуване)
    6

Пробвах рецептата на Кольо и има ефект.Не очаквах да помогне след като съм пробвал какво ли не ,но се оттарвах от сълзотворната миризма

Място
    Пловдив
    Публикации
    1,211
    Точки (при гласуване)
    12

Кольо, мазането еднократно ли е, т.е. мажеш веднъж и после чак когато пак се появи миризма?
    Спарки е прав - точно от некачествените материи, бои и кожи възникват проблемите с потене, миризми, гъбички...
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,882
    Точки (при гласуване)
    48

Цитат Мнение на Фани Преглед на публикациите
    Спарки е прав - точно от некачествените материи, бои и кожи възникват проблемите с потене, миризми, гъбички...
    Абе, при мене потенето си е ген, при това не само на краката. Просто откак нацелих мойте чорапи и обувки, нямам проблем с миризмата, освен ако не се случи така че да не съм имал възможност да се измия повече от 2 дена. Тогава просто няма как да не миришат.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Публикации
    7,894
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на este Преглед на публикациите
    Пробвах рецептата на Кольо и има ефект.Не очаквах да помогне след като съм пробвал какво ли не ,но се оттарвах от сълзотворната миризма
    Отначало и аз не вярвах, но като видях, че действа реших да го споделя тук.
    Цитат Мнение на Фани Преглед на публикациите
    Кольо, мазането еднократно ли е, т.е. мажеш веднъж и после чак когато пак се появи миризма?
    Да, еднократно е, по думите на съседа който ми каз рецептата ефекта трае около година. Каза: "Като усетиш, че се появява миризма правиш всичко наново, и пак си наред за около една година." Ще видим...

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Абе, при мене потенето си е ген, при това не само на краката. Просто откак нацелих мойте чорапи и обувки, нямам проблем с миризмата, освен ако не се случи така че да не съм имал възможност да се измия повече от 2 дена. Тогава просто няма как да не миришат.
    Това с "правилните" чорапи и обувки се знае отдавна, но рядко ми се е случвало да съм с Тях. Просто защото си купувам евтини обувки.

Място
    Варна
    Публикации
    378
    Точки (при гласуване)
    9

Ще го изпробвам непременно .
    Йода не "боядисва" ли ходилата ти?
    0+,Bombardier DS650,Discovery II.

Публикации
    7,894
    Точки (при гласуване)
    25

Разбира се, че ги боядисва. Но на другата сутрин почти нищо не личи. Май попива, не знем, но нито килим, нито чаршаф имаше оцапан. Разбира се, след мазането се изчаква 10-15 минути да изсъхне, и по-натам няма грижа.

Място
    Варна
    Публикации
    378
    Точки (при гласуване)
    9

Пробвах .Наистина се оцветиха силно в началото и постепенно избледняха.
    Ще споделя ефекта по-късно!
    0+,Bombardier DS650,Discovery II.

Място
    София
    Публикации
    2,702
    Точки (при гласуване)
    17

И аз пробвах, засега работи...
    www.offroadshop.bg - онлайн магазинът на списание OFF-road.BG

Страница 1 от 5 12345 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 7
    Последно мнение: 09-03-09, 22:17
  2. Тема за ВЪПРОСИ относно Рали "България"
    От Жоро Хаджиев във форум Републикански шампионат ЕНДУРО и ATV към БФМ (Комисия Ендуро)
    Отговори: 18
    Последно мнение: 22-04-08, 09:48
  3. Тема за въпроси относно "Хисар 2007"
    От Жоро Хаджиев във форум Републикански шампионат ЕНДУРО и ATV към БФМ (Комисия Ендуро)
    Отговори: 11
    Последно мнение: 09-04-07, 12:34
  4. Голямата война! Тема за дискусия между "Ловците"
    От Венцислав Петров във форум Голямата война
    Отговори: 956
    Последно мнение: 15-05-06, 22:57
  5. Голямата война! Тема за дискусия в "Отбор 1"
    От Венцислав Петров във форум Голямата война
    Отговори: 176
    Последно мнение: 08-05-06, 18:38

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми