Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery III

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery III

    прочетох една тема която вече е заключена по въпроса за Range Rovera на ergo ... по-скоро бившия му такъв. Мога да Ви кажа че карам от почти година Диско 3 /SE, с малки допълнения Terrain response + air suspension/ и съм ходил на не малко места с него. Включително по път където и УАЗ с вериги едва стигна. Не искам да Ви обиждам, но този който не е карал нещо подобно не може да дава преценки за проходимостта на джипа. Мен единствено ме е страх от клони които могат да ми остържат боята и то защото ми е жал да се пребоядисва. Надявам се при следваща среща да мога да се присъединя към групата и да се позабавляваме заедно. С този ми постинг не искам да дразня никого, просто ще се радвам да намеря във Ваше лице съмишленици и хора със сходни интереси. Системите на джипа наистина са деликатни, но при правилна експлоатация управлението извън пътя е истинско удоволствие.

  • #2
    забравих да кажа че за една година време съм имал изключително дребни проблеми които не са налагали спиране за ремонт. Единственото което имаше отношение беше един клапан за въздушното окачване. В момента карам със стандартните гуми Гудиър Вранглер, а за зимата - зимна джипова Фулда, която намирам за много добра. Това което мога да кажа като евентуален минус е честата смяна на накладки - на около 30 К км. /предни и задни/.

    Коментар


    • #3
      Айдеее и тая тема сега ще я заключат ;-)
      без да съм карал и двата джипа (Уаз и Диско 3) мога да ти кажа че проходимоста на един джип не се измерва в сняг а в дълбока лепкава кал с баири и нанадолнища и странични наколни. Аз преди 2 зими се качвах с ауди 80 до един приятел който с Патрул с включен преден мост не можеше да се качи ако не хвърли сгурия, да кажа ли че аудито е по-проходимо от нисан патрул.?
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        чудя се какво да ти отговоря на въпроса ... дали ще е дъблока и лепкава кал .. или дълбок и лепкав сняг с лед отдолу, все си трябва проходимост да ти кажа. И аз съм правил един с Чероки смешен на Шилигарника /аз бях с Голф2 1.3/, ама то опира и до карането все пак. Който не може/ не знае да управлява, в каквото и да го сложиш все тая. В случая имах предвид, че малко незаслужено се подценява новата технология, била тя и по-поддатлива на чупене... евентуално. Самите например производители препоръчват при сериозен оф-роуд да се изключва контрола на стабилността например.

        Коментар


        • #5
          Слик ти си моя човек.
          Гледах на такова Диско система за излизане от коловози. Почва да си блъска гумите и да се клати. Много ценно.
          Фанатик ти по добре ела на 21.10.
          От страни изглежда като заяждане обаче ще ви кажа че правя неистови усилия да докарам повече хора на разходките. Ще се заяждам и със състезателите ако трябва. А след като се съберем в гората значи мисията е изпълнена и кои е по по наи вече не ми пука защото започват забавленията.

          Коментар


          • #6
            slik записвай се в клуба и на 21-ви с нас.пък там каквото сабя покаже.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #7
              Братчет каква сабя пак ще бъде як купон.

              Коментар


              • #8
                Много добра кола само ме е яд за френския двигател, тая система terrain response си я имат, създават и придобиват в мозъка повечето които карат често офроуд , внимавай да не я наводниш вътре че застрахователите ще ги заболят главите после, а и няма палене когато се наводнят електрониките. Между другото ако не дай си боже ти откраднат аудиото не можеш да я запалиш, през него минава CAN шина. Другия недостатък е че компресора за окачването е консуматив, иначе няма толкова добра возия като на диско 3. Поздрави и безаварийно трошене

                Коментар


                • #9
                  чак пък консуматив.първо е много издържлив.после не е безбожно скъп.има оригинални китове за рециклиране на компресора за никви пари.моя е на десет години и все още работи.на всичкото отгоре има и варианти за по-евтини компресори от други производители.виж за наводнението си прав.за жалост трябва да призная че тез автомобили не се понасят добре с влагата вътре в купето.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #10
                    Как така във мозъка.

                    Коментар


                    • #11
                      човека има предвид че пилота сам си е терен респонс.да де ама не искам по време на разходка постоянно да внимавам.искам и да поразгледам около мен.и тогава грижата поема терен респонса.
                      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                      Коментар


                      • #12
                        аз съм подръжник на всички тези системи защото дори и с недостатъци те позволяват на хората с по-малка квалификация да споделят и преживяват неща,за които с другите машини се изискват доста познания.
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от kinex
                          Как така във мозъка.
                          Това направо си го качи в темата за проблясъците в раздела Хумор
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от kinex
                            Слик ти си моя човек.
                            Гледах на такова Диско система за излизане от коловози. Почва да си блъска гумите и да се клати. Много ценно.
                            Фанатик ти по добре ела на 21.10.
                            От страни изглежда като заяждане обаче ще ви кажа че правя неистови усилия да докарам повече хора на разходките. Ще се заяждам и със състезателите ако трябва. А след като се съберем в гората значи мисията е изпълнена и кои е по по наи вече не ми пука защото започват забавленията.
                            Пацо,откак те познавам знам че си пич,ама сега вече съм ти и фен.Браво Те така се прави Аз искам да предизвикам всички OFFROAD състезатели,манияци,любители и прочее деятели на калното изкуство, да се тестваме при първа възможност,на добра воля,във всяко възможно ''теренче'',по всяко време,та по този начин да обменим колкото се може повече опит. Вярвам,че всеки има какво да научи от другите...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              Еий Дима голям си шегаджия.
                              Може мозъка да ми е дифицит ама пък съм красив.
                              А това за излизането от коловозите незнам друга кола да го може. Дали разбирате за какво ви говоря. Джипа започва да си блъска гумите нагоре надоло. Някои беше писал че Фолкваген костинурка правел нещо подобно. Все едно някои го клати.

                              Нинджа понеже Фанатик отвори дума за изкачване на стръмни и кални нанагорнища, коя година беше модела на джипа които издрапа наи на високо на оня връх на Копривщица

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X