Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Износване на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Износване на гуми

    Колеги, нормално ли е гумите (най - вече задната) да се износи за 6000 км? Карам спокойно , не въртя гуми и в завои влизам внимателно. Споделете как се износват гумите при различните типове мотори.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    До: Износване на гуми

    И моя ги износва за толкова (ямаха ХТЗ 660)! Е имам и 2 изключения досега - мишелин "сирак" ми изкара около 12000км. и бях много доволен от поведението на асфалт, а митаската с която съм в момента май се кани да надживее мотора, но пък няма никакво сцепление. Най-кратко карах с една дънлоп (4000 км.) като последните 1000 км. доста предпазливо трябваше да влизам в завоите. Говоря за гуми направени за асфалт, за кросовите хич не ми се говори!
    Износват се посредата и започват да създават проблеми в завоите, а общо взето карам кротко без резки потегляния и спирания.
    Мислил съм си дали проблема не е в начина ми на каране, но както и да карам хубавите гуми издържат около 6000км. (с изключение на мишелинката).
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      До: Износване на гуми

      От два дни само това си говорим. И понеже всеки се е запътил към някакви нови пита, разпитва
      Моите Metzeler Tourance EXP ги качих миналия септември преди обиколката на морето. Там врътнах 7000 после още около 1000 и сега на пролет още 4000, значи са на около 12 000 км. 10 000 от тези 12 са преминати с доста натоварен мотор и с втори човек отзад. Задната приключи. Е може би има още 1000 км в нея, но не се чуствам добре -хлъзга се (вчера 2 пъти). В средата са останали поне 2мм и си мислех, че ще изкара, но след всичко което изговорихме си дадох сметка, че вероятно и каучука не е със същите свойства след една зима и е добре в началото на сезона да се качват нови, a през сезона да се "пилнат" един-два, дай-боже три комплекта нови

      П.П.
      Като при мен вървят - две задни с една предна.
      Сега Мони ще ти разкаже за Пирели-то
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #4
        До: Износване на гуми

        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
        Колеги, нормално ли е гумите (най - вече задната) да се износи за 6000 км? Карам спокойно , не въртя гуми и в завои влизам внимателно...
        На какъв мотор ? Големия Интрудер ли ?

        Странна работа - аз до сега гума под 10 000 км. не съм хвърлял. Не съм състезател, но не се и влача по пътя. Ама тъй като ви чета - все едни кротки карачи сте, бавничко потегляте, не карате агресивно по завои, пък гумите ви си заминават за 4-6К км. !?!

        Май ще се окаже, че пълзя като оФлюФ по пътя

        Коментар


        • #5
          До: Износване на гуми

          Да,наистина от няколко дена насам само това се говори....кой модел?ти колко им завъртя?с колко багаж?соло,или с втори човек?
          Pirelli Scorpion MT90,това бяха гумите с които беше обут,когато закупих мотора(950-та).С тях завъртях 10,000км(все още има протектор около 2мм),но след около 7-8000 км поведението им коренно се промени,като поднасяне в зовои,по-дълъг спирачен път и т.н.,при повече внимание може би все още стават.
          За Близкия изток "обух" мотора с Continental TKC 80,уникална гума,страхотно поведение както на асфалт,така и на черно,проблема и е,че се износва бързо,на около 6000 км,започна да се предава,а сега на 8000 км тотално издаде багажа,не държи в завои,за спирачния път просто не ми се мисли....няма го,абсолютно никакво сцепление при дъжд.

          Поздрави,
          търся си подписа....

          Коментар


          • #6
            До: Износване на гуми

            Я да уточня аз какво е според мене износена гума! Значи аз броя една задна гума за износена и я сменям тогава когато се износи по средата до толкова че в завоите контактува с асфалта само по ръб,който не е достатъчно широк та да ми осигури нужното сцепление. Т.е. тъй като аз си карам по един и същи начин от години, започна ли да усещам несигурност в завоите и приплъзване, хич не чакам да усетя приплъзването и на задника си по асфалта, ами колкото и дълбок да е останалия по средата грайпфер, сменям гумата. Това на колко мм. остатъчна дълбочина на грайпфера ще ми се наложи да сменя гумата зависи от първоначалния профил на гумата, материала и, и широчината и. По-широката гума изисква повече лягане в завой, а с по-тясна същия завой го взимаш по-изправен макар и със същата скорост! Така че съм забелязал че с по тесни гуми мога да си позволя да ги карам и по-износени посредата! Но пак зависи и от материала, първоначалния профил и шарката на грайпфера, де!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #7
              До: Износване на гуми

              Ами аз въобще не си и мислех за гумите,но вчера вкарах мотора за смяна на масла и да го поогледат за Голямото пътуване и след малко ми звъннаха от сервиза , да питат каква гума да поръчат , само дето не получих инфаркт . Мотора е на ~ 6800 км. Явно ще трябва да свиква. Като се върна от пътуването ,ще трябва пак да сменям гуми.
              Димо, Мецлера от къде си го набавяш?

              Проблема ми е ,че трудно намирам нужния размер 240/40/18 . Намерих Континентал ,ама няма предна ,а ми се иска да са комплект
              Последно редактирано от churov; 19-05-09, 11:56.
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #8
                До: Износване на гуми

                Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                Димо, Мецлера от къде си го набавяш?
                Когато си търсех Metzeler за да си сложа същите, с които мотора излиза падна голямо ровене. Намерих една гръцка фирма в София, която ми прати pdf каталог, проформа и всичко както си трябва. Даже посетих офиса им. Те са някакво представителство на гръцки дилър на БМВ. Да, но не получих гуми нито след една, нито след две, нито след три седмици - ЕЛВЕН-ЕООД. Не бях платил, така, че не загубих пари - само време. Поръчах си гумите при Сашо. Чети тук
                Сега мисля, че и Маргел внасят, така че ще е по-лесно.
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  До: Износване на гуми

                  Перфектен си - ще има и бира
                  на 30 май съм в София и ако си там ще се чуем.
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #10
                    До: Износване на гуми

                    Dunlop Trialmax 140/80/17 задна за Африка Туйн. Нормално гумата нова е, с около 10 мм грайфер. В момента след 13 000 км е с около 3 мм грайфер, или, на около 1 мм до отбелязката за смяна. Държи все още много добре на асфалт. На мокър асфалт също е без проблеми. Пробвана е и на лек и среден офроуд, чакъл, камъни, малко пясък и макадам, също без никакви забележки. На дълбок пясък не е пробвана, но предвид естеството на грайфера най-вероятно ще държи. Единствено на кал я няма никаква.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #11
                      До: Износване на гуми

                      При по-тежките мотори е нормално !
                      Моя ZX12-R изкарвам около ~6000км. за задната гума и около 3500-4000км. за предна незнам защо но винаги се падат около 2 предни за една задна ! отдавам го на по агресичното си каране по завойте
                      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Износване на гуми

                        Аз карам К1200RS 1998г.,в началото на сезона сложих Пирели Диабло Росо с дот 03 08.Предната едвам издържа 7000км а задната трудно още 2000км ще издържи.Освен че карам агресивно по завоите,го отдавам и на многото килограми на самия мотор (285кг без багажа,мен и евентуална пасажерка)та смятам да пробвам Дънлоп ако и те не издържат повече километри ще сложа Метзелер или Бриджстоун,но със сигурност този път ще искам по прясна да е гумата от 1на година.
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Износване на гуми

                          To верно доста тежко 12-ката е 210 кила !
                          Аз карам с Дънлоп ! Казват , че континентала изкарва повечко км.
                          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Износване на гуми

                            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                            Аз карам К1200RS 1998г.,в началото на сезона сложих Пирели Диабло Росо с дот 03 08.Предната едвам издържа 7000км а задната трудно още 2000км ще издържи.Освен че карам агресивно по завоите,го отдавам и на многото килограми на самия мотор (285кг без багажа,мен и евентуална пасажерка)та смятам да пробвам Дънлоп ако и те не издържат повече километри ще сложа Метзелер или Бриджстоун,но със сигурност този път ще искам по прясна да е гумата от 1на година.
                            Хм, странно - за пръв път чувам за по - бързо износване на предна гума ... колкото и агресивно да караш по завоите, не виждам причина предната ти да свърши, а задната да има още пробег.

                            А относно ДОТ-а - и на 2 дена да ти е гумата, няма да се износи по - бавно

                            Коментар


                            • #15
                              До: Износване на гуми

                              От тези 7000км пробег 5000са в Гърция и го отдавам на асфалта който е там.По магистралите не съм карал там с повече от 180км/h и гоних по завоите,по ми харесват от правата скука която се плаща на всичкото отгоре.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X